KızlarArasında Puanları - Başlıca Övünme Hakları

Kapat
KızlarArasında puanlarınla herkese nasıl bir süper star olduğunu göster . Sitede ne kadar aktif olursan - quizleri ve anketleri cevaplarsan, oyunları oynarsan, makalelere yorum yaparsan ve Bilge' ye Sor'a soru gönderirsen- o kadar puan kazanırsın.
Hayatım

Okul ve Gelecek

Uzmana sormak için giriş yap

« Geri Okul ve Gelece... makaleler

Eklendi  20-01-2012

Öğretmenler ve Biz

  • Görüntüleme(ikon) 2490
  • Yorumlar(ikon) 10
Yıldız(ikon)

Her yıl 24 Kasım'da, Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz. Öğretmenlerimize çiçek ve çikolata getiriyor. Ve onlara en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Bunu sadece gösteriş için mi yapıyoruz? Öğretmenlerimiz hakkında gerçekte ne düşünüyoruz?

Sadece sorun değiller

Öğretmenin yüzünden hiç tepenin attığı oldu mu? Eğer olmadıysa, tebrikler! Çoğumuz hali hazırda zorlu olan bu dönemden geçtik. Matematik dersinde bir tane 1 daha, dilbilgisi dersinde çok zor bir kompozisyon, annelerimizin okula çağrılması veya okulu astığımız için düşük davranış puanı. Bir sürü örnek sayabiliriz. Böyle suçlamalar nedeniyle, öğretmenler masum yaratıklara (yani bize) işkence yapan ve onların hayatını cehenneme çeviren canavarlar olarak görülebilir. Yine de, onlara bir başka bakış açısından bakmaya çalışalım.

 

Annesi ortaokulda kimya öğretmeni olan 15 yaşındaki Emel şöyle anlatıyor: 'Haziran'dı. Annem üzgündü ve birkaç gün hiçbir şeye yoğunlaşamadı. Ne olduğunu sorduğumda, bu yıl mezun olamayacak bir öğrencisiyle ne yapacağını bilemediğini söyledi. Hiçbir şekilde sınıfı geçmesine izin veremezdi; yine de, aynı sınıfta bir yıl daha kalmasını da istemiyordu,' diyor. Gördüğün gibi, öğretmenlerin kalpleri taştan değil; bazen bizim geleceğimizle bizden daha fazla ilgileniyorlar. İhtiyaç duyduğunda okulda sorunların hakkında konuşabileceğin birini bulabileceğinden eminim.

 

Öğretmen de bir insan

 

Hayal gücünü kullan ve bir öğretmen olduğunu hayal et. Kim bilir, belki de gelecekteki mesleğini hayal edeceksindir? Bahse girerim, ideal senaryonda sakin ve sessiz bir sınıf Bayan feşmekanın (bu siz oluyorsunuz) ağzından çıkan her şeyi can kulağıyla dinliyordur. Hımm.. Peki bu senin sınıfına ne kadar uyuyor? Doğru! Öğretmenler kolay kolay bizimle aynı düşüncede olmuyorlar ve arada sırada tepeleri atabiliyor. Bunu anlamaya çalış ve bir dahaki sefere sınıf öğretmeninin verdiğin yanlış yanıt için seni azarladığında, arkadaşlarına bu X hocanın gerçek bir baş belası olduğunu söyleme!


Didişmek mi? Gereği yok!

 

Öğrencilerle öğretmenler arasındaki didişme asırlardır bilinen bir şey.Yine de, daha başından bu kavgacı yola sapmaya değmeyebilir. Nefret ettiğin biyoloji hocasının veya her zaman sıkıcı fizik hocasının yardımına ne zaman ihtiyaç duyabileceğini asla bilemezsin. Onları kendine düşman ederek arkandaki bütün köprüleri yakmış olursun. Bütün yapman gereken, sevimsiz yorumlarda bulunmamak, suratını küstah bir ifadeye büründürmemek ve konuya önem verdiğini göstermektir, en azından arada sırada. O kadar zor mu?

 

Senin okulun nasıl? Hocalarınla aran nasıl? Haydi foruma yaz!

Kapat
 
 
10
Şimdiye kadarki yorumlar
LovaticAda
LovaticAda
Tarih 06-08-2014
Bu yilki okula basladiktan bi hafta sonra aileme beni ordan alin diye yalvardigimi hatirliyorum. Ogrtmnler o kadar berbat ki anlatilmaz yasaniir :D
su1De
su1De
Tarih 21-01-2014
Hocamla aralarim iyi ama okula çook geç gidiyorum o konuda 1. derslerin ilk 1 dakikasi hariç hersey güzel :))
m e l e k
m e l e k
Tarih 10-10-2013
suan hiç bir hocamla sorun yasamiyorum :D
Naneli Dondurma
Naneli Dondurma
Tarih 25-02-2013
resim mi?? tam bi facia zitlasmak ne kelime çok fena kapisiyoruz :D
Ä°ReM NuR AsAr
Ä°ReM NuR AsAr
Tarih 25-02-2013
Evet hocam uyuyakaldim, evet hocam kapisiz yerden çiktim, evet hocam komik bisey var ama size söylemicem, evet hocam ben çok biliyorum, evet hocam sinava çalismadim, evet hocam ödevlerimi yapmadim, evet hocam defterimi unuttum ama kendimi unutmadim.
yıldız864
yıldız864
Tarih 03-10-2012
resim ögretmenimle basim derttee ne yapsam kurtulamiyorum bi kere zitlastik yaa .
karataÅŸ
karataÅŸ
Tarih 21-09-2012
ben hiç bir hocamla saka yapamam. nedeni bilmiyorum genelikle içine kapanik ve sesiz bir kiz oldumdan olabilir ama hocalarim bana çok ama çok deger veriyorlar bunuda bana hissetiriyorlar hepside olmasada çogunu seviyorum
fatma1050
fatma1050
Tarih 28-06-2012
hiç okuldan kaçmadim türkçe ögretmenim beni umutlandirdi ama bnm yerime baskasini aldi :)
sinem_fb
sinem_fb
Tarih 13-06-2012
Çogu hocamla aram iyidir.Aralarinda fazlasiyla sevdiklerim vr tabi,sevmediklerim de var.Onlara ise saygi icabi yaklasiyorum tabiiki
Blue_Jeann
Blue_Jeann
Tarih 13-06-2012
Resim ögretmenim gerçekten çok giciik.Yaptigim hiçbir resmi begenmiyor.Dogustan Picasso'yuz sanki.Bizden ne beklior anlamiyorum..
Yeni Bir İç Çamaşırı Kadar Ferah
5 Yıldızlı Koruma, % 100 Güven
Günün anketi
Seni en çok ne utandırır?
900898934
Topluluk önünde konuşmak
Hoşlandığın çocuğun senle konuşması
yeni bir oğlanla tanışmak
bbblink

kizlararasinda.com


Bu siteyi en iyi şekilde görüntüleyebilmek için Internet Explorer 7 yada daha üst bir versiyon kullanmanızı öneririz. Buradan indirebilirsiniz.