KızlarArasında Puanları - Başlıca Övünme Hakları

Kapat
KızlarArasında puanlarınla herkese nasıl bir süper star olduğunu göster . Sitede ne kadar aktif olursan - quizleri ve anketleri cevaplarsan, oyunları oynarsan, makalelere yorum yaparsan ve Bilge' ye Sor'a soru gönderirsen- o kadar puan kazanırsın.
Özel Günlerim

Pozitif olabilmek

Uzmana sormak için giriş yap

« Geri Pozitif olabil... makaleler

Eklendi  17-01-2012

Okuldaki En Kötü Adet Hikayeleri

  • Görüntüleme(ikon) 60015
  • Yorumlar(ikon) 35
Yıldız(ikon)

Reglin bir anda başladı; hem de dersin ortasında! Ya da beden dersinde koşu yaparken sutyeninin askısı koptu. Veya okula giderken deodorant sıkmayı unuttun ve buram buram ter kokmaya başladın. Bunlar her genç kızın okul hayatında başına gelebilecek aksilikler. Bu tür durumlara düşmemen için sana tavsiye edebileceğimiz bir listemiz var. İşte en kötü durum senaryoları ve çözümler:

 

Felaket Senaryosu 1: İlk defa regl oluyorsun ve dersin ortasında başladı, kıyafetini kirletecek ve belli olacak!
Ders 1: Her zaman bir acil durum planın olsun! Hemen revire gitmen gerektiğini söyleyerek öğretmeninden izin iste. Senin ya da bir arkadaşının süveterini ya da ceketini beline bağla. Revire giderken kızlar tuvaletine girip kısa bir temizlik operasyonu da yapabilirsin. Peçete ya da tuvalet kağıtları sana zaman kazandırabilir.  Ama elbette en güzeli bütün bunlar başına gelmeden hazırlıklı olman ve bir eylem planın olması. Çantanda mutlaka ped taşı. Yedek çamaşır, deodorant, çengelli iğne ve naneli sakız da kişisel hijyenin ve psikolojini rahatlatman için çok faydalı olur. Bu ilk yardım kiti seni pek çok zor durumdan kurtarabilir.

 

Felaket Senaryosu 2: Deodorant sıkmayı unuttuğun bir gün ve...Hey, bu koku da ne?
Ders 2: Küçük meseleler için büyük terler dökmeye değmez! Özel günlerimizde hormonlarımızın faaliyeti arttığından aşırı terleme olabilir. Panik yapma. Bunu bir olay haline getirmen dikkatleri daha da fazla üstüne çekmen demektir. Unutma ki, sınıfta senden başka pek çok kişi var. Kimse bu kokunun kaynağının neresi olduğu konusunda emin değil. Bırak öyle kalsın. İlk fırsatta tuvalete git ve koltuk altlarını peçeteyle sil. Gün içinde bunu sık sık yapmaya çalış. Ya da, en güzeli ilk derste söylediğimiz ilk yardım kitini sürekli yanında taşı (ped, yedek çamaşır, deodorant, çengelli iğne ve naneli sakız). Küçük bir deodorant şişesi seni tüm dertlerinden kurtarabilir.

 

Felaket Senaryosu 3: Beden dersinin ortasında sutyeninin askısı koptu!
Ders 3: Bazen durup dinlenmek gerekir! Öncelikle 2 numaralı dersi hatırla: Panik yok. Eğer hala 1 numaralı dersi almadıysan, hatırlatalım: ilk yardım kiti ve onun içindeki çok değerli çengelli iğne bu durumlar için gerekli. Henüz ilk dersi almadım diyorsan, e o zaman kenarda oturup annenin ya da babanın gelmesini beklemek en doğru seçim. Kopan sutyen askısı, yırtılan bir pantolon, sıkışan bir fermuar gibi kıyafet kazaları her an karşımıza çıkabilecek durumlar. Neyse ki öğretmenlerimiz de bu konuda kendi paylarına düşen tecrübeleri zamanında yaşamış olduklarından seni anlayacaklar. Durum ciddi olduğunda öğretmenin senden sınıftan ayrı bir yerde beklemeni isteyecektir. Bu sırada aileni arayıp yedek kıyafet isteyebilir ya da okul yönetimi veya öğretmenlerinden yardım alabilirsin.

Felaket Senaryosu 4: Hayran olduğun çocuk en sonunda seninle konuşmak için yanına geldi ama öğlen yediğin sarımsaklı mantı buram buram kokuyor!
Ders 4: Önceki dersleri hatırla!
Ders 1: Naneli sakızın var ya, hemen çiğne!
Ders 2:Sakin ol, panik yapma!
Ders 3: Gülümse ve şimdilik gitmen gerektiğini, ama sonra konuşabileceğinizi söyle!

Kapat
 
 
35
Şimdiye kadarki yorumlar
1022
1022
Tarih 20-01-2014
benim basima geldi iyrenç bisey
nikki_127
nikki_127
Tarih 24-10-2013
hicbiri basima gelmedi ama gelebilir o yuzden tedbirli olmak gerekli tavsiyeleriniz icin tesekkurler
iTontu
iTontu
Tarih 25-09-2013
BU tavsiyeler çok iyi tesekkürler :D
masal.tuana
masal.tuana
Tarih 19-09-2013
okulda olmasi çok kötü yaa insallah basima gelmezz :D
yaz yagmuru
yaz yagmuru
Tarih 19-09-2013
Ayyy çok kötü iyiki basima böyle bisey gelmedi
sekerkizkendi54
sekerkizkendi54
Tarih 02-09-2013
Ben okulda olurum diye cok korkuyorum ama arakadaslarim bana yardimci olurlar :)
sevimliyimya
sevimliyimya
Tarih 12-07-2013
Ben sadece yanimda ped, naneli sakiz ve kolanya bulundurcam.
Avrilciii
Avrilciii
Tarih 11-07-2013
Basima çok kötü bir sey geldi benm :( Çantamin içini sinifimda ki erkekler kurcalamisti ve pedlerimi görp dalga geçmslerdi :(((
EUNchan
EUNchan
Tarih 03-07-2013
benimde hiç böyle seylerim olmadi :)))
Nora Gray
Nora Gray
Tarih 03-07-2013
basima hiç gelmedi sanslimiyim ne ne zaman adet olsam hep evde oluyorum
Yeni Bir İç Çamaşırı Kadar Ferah
5 Yıldızlı Koruma, % 100 Güven
Günün anketi
En iyi arkadaşın eski sevgilin ile çıkmaya başlasa ne yapardın?
249844586
Çıkabilir, ben onu çoktan unuttum.
Onu nasıl bir adamla çıktığı konusunda ikaz ederdim
Bu resmen adilik diye düşünürdüm.
bbblink

kizlararasinda.com


Bu siteyi en iyi şekilde görüntüleyebilmek için Internet Explorer 7 yada daha üst bir versiyon kullanmanızı öneririz. Buradan indirebilirsiniz.