3 Maddede ergenliğin en berbat tarafları

3 Maddede ergenliğin en berbat tarafları

Ergenliğin berbat tarafları da var. Vajinal akıntıdan terlemeye, her biri hakkında bilgi edin.


Bizi yanlış anlama, ergenlik müthiş, hayret ve heyecan verici bir dönem! Merhaba kıvrımlar, adet ve makyaj! Ama her güzel şeyin kötü tarafları da vardır ve seni ergenliğin pek de hoşuna gitmeyecek kısımlarına hazırlamak için buradayız. O zaman başlıyoruz. 

Vajinal akıntı

Çamaşırında aniden ortaya çıkan beyaz yapışkan şeydir. Aslında bu sıvı vajinanı nemli ve temiz tutar. Vajinal akıntı regl döngünün bazı zamanlarında daha kalın ve yapışkan olabilir. Hafif bir kokusu vardır ama insanların çoğu bunu hissetmez. Koku seni rahatsız ediyorsa uygun bir sabunla düzenli olarak yıkayabilirsin.


Vajinal akıntın kaşıntı ya da tahriş yapıyorsa, keskin bir kokusu varsa ya da koyu sarı ya da yeşilimsi bir renkteyse enfeksiyon kapmış olabilirsin. Doktoruna görün.

Daha çok terleme

Saç bandını çıkar! Ergenlik döneminde daha çok terlemeye başlarsın. Ter bakteri ile birleştiğinde, örneğin koltuk altlarında, bu kokuya neden olur. Kokuyu kontrol etmek için, önce duş al ve her zaman roll-on gibi ter kokusunu önlemeye yardımcı bir şey kullan.


Koltuk altlarında kızarıklık oluşursa, alüminyuma alerjin olabilir ve alüminyum içermeyen roll-on kullanman gerekebilir.


Ayakların da terliyor olabilir. Nemi emmesi için pamuklu çorap tercih et ve kurumaları için ayakkabılarını dönüşümlü giy. Plastik, kauçuk ya da diğer sentetik malzemelerden üretilmiş ayakkabıları kullanmaktan kaçın. Avuç içlerin terliyorsa, el losyonu kullanma. Ellerini daha kuru tutmak için el antiseptiği kullan.

Akne

Of! Akne - sivilceler, siyah noktalar ve kırmızı noktalar - bunların hepsi coşan hormonlar yüzünden. Sivilcelerin çıkmaya başladıysa, hassas ciltler için sabunsuz bir cilt temizleyici ve bir doktora danışarak reçetesiz akne ürünlerinden dene. “Yağsız” ya da “sivilce yapmayan” etiketli güneş kremleri, nemlendiriciler ve makyaj malzemeleri kullanmak da yardımcı olur. Eğer bunlar akneni kontrol altına almaya yetmiyorsa, bir cildiye doktoru yardımcı olacak başka tedaviler kullanabilir.


Bunlar ergenlik dönemini can sıkıcı yapabilecek türde şeyler. Senin ergenlikle alakalı can sıkıcı anların oldu mu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

evet kzlar

meraklı 29.09.2016

Benim kasık tüğlerim gecen sene çıktı koltuk altlarim şakiler ise bu sene çıktı yaklaşık 1 seneye yakın zamandır beyaz akınım var ne zaman regl olcağım

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku

Terleme hakkında bilmeniz gerekenler

Çok mu terliyorsun? Yalnız değilsin. Terin ne olduğu ve onunla nasıl baş edebileceğini öğrenmek istiyorsan, işte sana ipuçları.

Devamını oku

Erkek anatomisi sırları açıklandı

Erkek üreme organlarının ne işe yaradığını ve ergenlikte nasıl değiştiğini keşfet.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku