Ergenliğin döneminin en kötü yanları nelerdir?

Ergenliğin döneminin en kötü yanları nelerdir?

Ergenlik döneminin berbat tarafları da var. Vajinal akıntıdan terlemeye, her konu hakkında bilgi edin.

 

Bizi yanlış anlama, ergenlik dönemi müthiş, hayret ve heyecan verici bir dönemdir! Merhaba kıvrımlar, adet ve makyaj! Ama her güzel şeyin kötü tarafları da vardır ve seni ergenliğin pek de hoşuna gitmeyecek kısımlarına hazırlamak için buradayız. O zaman başlıyoruz.

Vajinal akıntı

Çamaşırında aniden ortaya çıkan beyaz yapışkan şeydir. Aslında bu sıvı vajinanı nemli ve temiz tutar. Vajinal akıntı regl döngünün bazı zamanlarında daha kalın ve yapışkan olabilir. Hafif bir kokusu vardır ama insanların çoğu bunu hissetmez. Koku seni rahatsız ediyorsa uygun bir sabunla düzenli olarak yıkayabilirsin.

 

Vajinal akıntın kaşıntı ya da tahriş yapıyorsa, keskin bir kokusu varsa ya da koyu sarı ya da yeşilimsi bir renkteyse enfeksiyon kapmış olabilirsin. Doktoruna görün.

Daha çok terleme

Saç bandını çıkar! Ergenlik döneminde daha çok terlemeye başlarsın. Ter bakteri ile birleştiğinde, örneğin koltuk altlarında, bu kokuya neden olur. Kokuyu kontrol etmek için, önce duş al ve her zaman roll-on gibi ter kokusunu önlemeye yardımcı bir şey kullan.


Koltuk altlarında kızarıklık oluşursa, alüminyuma alerjin olabilir ve alüminyum içermeyen roll-on kullanman gerekebilir.


Ayakların da terliyor olabilir. Nemi emmesi için pamuklu çorap tercih et ve kurumaları için ayakkabılarını dönüşümlü giy. Plastik, kauçuk ya da diğer sentetik malzemelerden üretilmiş ayakkabıları kullanmaktan kaçın. Avuç içlerin terliyorsa, el losyonu kullanma. Ellerini daha kuru tutmak için el antiseptiği kullan.

Akne

Of! Akne - sivilceler, siyah noktalar ve kırmızı noktalar - bunların hepsi coşan hormonlar yüzünden. Sivilcelerin çıkmaya başladıysa, hassas ciltler için sabunsuz bir cilt temizleyici ve bir doktora danışarak reçetesiz akne ürünlerinden dene. “Yağsız” ya da “sivilce yapmayan” etiketli güneş kremleri, nemlendiriciler ve makyaj malzemeleri kullanmak da yardımcı olur. Eğer bunlar akneni kontrol altına almaya yetmiyorsa, bir cildiye doktoru yardımcı olacak başka tedaviler kullanabilir.

 

Bunlar ergenlik dönemini can sıkıcı yapabilecek türde şeyler. Senin ergenlikle alakalı can sıkıcı anların oldu mu?

 

Ergenlik dönemine dair yüzlerce makaleye buradan ulaşabilirsin.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

evet kzlar

meraklı 29.09.2016

Benim kasık tüğlerim gecen sene çıktı koltuk altlarim şakiler ise bu sene çıktı yaklaşık 1 seneye yakın zamandır beyaz akınım var ne zaman regl olcağım

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Fibrokistik Meme Değişiklikleri

Yumrulu meme” olarak da bilinen, meme büyümesiyle ilgili değişiklikler hakkında bilgi edin.

Devamını oku

Diş teliyle güzellik

Diş teli tedavisi güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

El Yapımı Kokulu Balsamlarla Her Gün Güzel Kokabilirsin!

Kendin için katı parfüm yapmak sandığından çok daha kolay.

Devamını oku