3 Maddede ergenliğin en berbat tarafları

3 Maddede ergenliğin en berbat tarafları

Ergenliğin berbat tarafları da var. Vajinal akıntıdan terlemeye, her biri hakkında bilgi edin.


Bizi yanlış anlama, ergenlik müthiş, hayret ve heyecan verici bir dönem! Merhaba kıvrımlar, adet ve makyaj! Ama her güzel şeyin kötü tarafları da vardır ve seni ergenliğin pek de hoşuna gitmeyecek kısımlarına hazırlamak için buradayız. O zaman başlıyoruz. 

Vajinal akıntı

Çamaşırında aniden ortaya çıkan beyaz yapışkan şeydir. Aslında bu sıvı vajinanı nemli ve temiz tutar. Vajinal akıntı regl döngünün bazı zamanlarında daha kalın ve yapışkan olabilir. Hafif bir kokusu vardır ama insanların çoğu bunu hissetmez. Koku seni rahatsız ediyorsa uygun bir sabunla düzenli olarak yıkayabilirsin.


Vajinal akıntın kaşıntı ya da tahriş yapıyorsa, keskin bir kokusu varsa ya da koyu sarı ya da yeşilimsi bir renkteyse enfeksiyon kapmış olabilirsin. Doktoruna görün.

Daha çok terleme

Saç bandını çıkar! Ergenlik döneminde daha çok terlemeye başlarsın. Ter bakteri ile birleştiğinde, örneğin koltuk altlarında, bu kokuya neden olur. Kokuyu kontrol etmek için, önce duş al ve her zaman roll-on gibi ter kokusunu önlemeye yardımcı bir şey kullan.


Koltuk altlarında kızarıklık oluşursa, alüminyuma alerjin olabilir ve alüminyum içermeyen roll-on kullanman gerekebilir.


Ayakların da terliyor olabilir. Nemi emmesi için pamuklu çorap tercih et ve kurumaları için ayakkabılarını dönüşümlü giy. Plastik, kauçuk ya da diğer sentetik malzemelerden üretilmiş ayakkabıları kullanmaktan kaçın. Avuç içlerin terliyorsa, el losyonu kullanma. Ellerini daha kuru tutmak için el antiseptiği kullan.

Akne

Of! Akne - sivilceler, siyah noktalar ve kırmızı noktalar - bunların hepsi coşan hormonlar yüzünden. Sivilcelerin çıkmaya başladıysa, hassas ciltler için sabunsuz bir cilt temizleyici ve bir doktora danışarak reçetesiz akne ürünlerinden dene. “Yağsız” ya da “sivilce yapmayan” etiketli güneş kremleri, nemlendiriciler ve makyaj malzemeleri kullanmak da yardımcı olur. Eğer bunlar akneni kontrol altına almaya yetmiyorsa, bir cildiye doktoru yardımcı olacak başka tedaviler kullanabilir.


Bunlar ergenlik dönemini can sıkıcı yapabilecek türde şeyler. Senin ergenlikle alakalı can sıkıcı anların oldu mu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

evet kzlar

meraklı 29.09.2016

Benim kasık tüğlerim gecen sene çıktı koltuk altlarim şakiler ise bu sene çıktı yaklaşık 1 seneye yakın zamandır beyaz akınım var ne zaman regl olcağım

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

Gençlere bir tavsiye: Jinekolog Ziyareti

İlk jinekolog muayenesini atlatmak için ihtiyacın olan özgüveni kazan.

Devamını oku

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku

Ebeveynlerinle Yaşadığın Problemler Çözüldü!

Kötü notlardan, regl dönemine kadar zorlu konuları ailenle nasıl konuşacaksın?

Devamını oku