Ergenlikten konuşmak

Ergenlikten konuşmak

Ergenlikle ilgili tüm sorularını yetişkinlere sormak için cesaretini nasıl toplayacaksın?


Ergenlik dönemi gerçekten çok karmaşık olabiliyor ve cinsel organ çevresindeki tüyler pek de yemek sofrasında konuşulabilecek bir konu değil. Ergenlik üzerine konuşmanın gerçekten sıkıntılı ve tuhaf olduğunu düşünen tek genç kız sen değilsin, ama yetişkinlerin çoğu vücudundaki değişimler üzerine sorularının olmasının tamamen normal olduğunu düşünür. Burada ergenlik hakkındaki sorularını birine sormak için cesaretini nasıl toplayacağına dair öneriler bulabilirsin.

Annenle Ergenlik Üzerine

Annenle ya da başka bir yetişkinle şimdiden bir sürü konu üzerine konuştuysan bu muhteşem bir şey. Bu durumda, sorular sormak çocuk oyuncağı. Ama bazı ailelerde, vücudun üzerine konuşmak, ne yemek gerektiği ya da dişlerine nasıl bakacağınla sınırlıdır. Genç kızların çoğunun bazı konuları konuşmak için cesaretlerini toplamaları gerekir. Bunları konuşmak sıkıntılı ve utanç verici gelebilir. Ama bu durumun seni biriyle konuşmaktan alıkoymasına izin verme. Konuşmak gerçekten rahatlatıcı olabilir. Problemler paylaşıldıkça azalır, öyle değil mi?

Arkadaşlar & Akrabalarla Ergenlik Üzerine 

Birçok ailede olduğu gibi üvey annen, baban, büyükannen, teyzen ya da ablan gibi kendini yanında daha rahat hissettiğin farklı kişiler olabilir. Bazı kızlar bir öğretmenleri, okul hemşiresi, rehberlik öğretmeni ya da doktorlarıyla konuşurlar. Diğerleri konuşmanın kolay olduğu annelerinin bir arkadaşını seçer.

Ergenlik Hakkında Ne Zaman Konuşmalı?

Zamanlama her şeydir. Kiminle konuşacağına karar verdikten sonra, doğru zamanı seçmek isteyeceksin. Örneğin, annenle konuşmak istersen, başka işlerle meşgul olmadığı uygun bir zamanı bekle. Her zaman meşgul görünüyorsa, “Anne, zamanın olduğunda seninle konuşmak istediğim bir şey var” demek iyi olabilir. Bu şekilde, konuşmayı sürekli ertelemek zorunda kalmazsın.


Hayatındaki insanlarla nasıl konuşulacağını en iyi sen bilirsin, ama belki de bu konuya yaklaşmanın bir yoludur. Ama bunu nasıl yaparsan yap, muhtemelen her ikiniz de konuştuğunuza memnun olursunuz.


Önceden herhangi biriyle ergenlik üzerine konuştun mu? Kiminle?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

TATLIM

Özge_34 11.01.2017

DOKTORLARLA KONUŞMAK HER ZAMAN DAHA DOĞRUDUR

evet konuştum

ebru_13 14.02.2016

yengemin kızıyla konuştum

Regl olduğunu annene nasıl söylersin?

İlk regl dönemi senin için zorlayıcı olabilir.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Terleme hakkında bilmeniz gerekenler

Çok mu terliyorsun? Yalnız değilsin. Terin ne olduğu ve onunla nasıl baş edebileceğini öğrenmek istiyorsan, işte sana ipuçları.

Devamını oku

Erkek anatomisi sırları açıklandı

Erkek üreme organlarının ne işe yaradığını ve ergenlikte nasıl değiştiğini keşfet.

Devamını oku

Çıkmadan önce arkadaş olmak… Neden?

Biriyle çıkmaya başlamadan önce arkadaşlık kurmanın neden önemli olduğunu biliyor musun? İşte sana birkaç cevap:

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku