Ergenlik dönemi sorunları hakkında nasıl konuşmalı?

Ergenlik dönemi sorunları hakkında nasıl konuşmalı?

Ergenlikle ilgili tüm sorularını yetişkinlere sormak için cesaretini toplamana yardımcı olacak ipuçlarımıza göz at.

 

Ergenlik dönemi sorunları, gerçekten çok karmaşık olabiliyor ve cinsel organ çevresindeki tüyler pek de yemek sofrasında konuşulabilecek bir konu değil.Ergenliğin fiziksel ve ruhsal belirtileri üzerine konuşmanın gerçekten sıkıntılı ve tuhaf olduğunu düşünen tek genç kız sen değilsin, ama yetişkinlerin çoğu vücudundaki değişimler üzerine sorularının olmasının tamamen normal olduğunu düşünür. Burada ergenlik hakkındaki sorularını birine sormak için cesaretini nasıl toplayacağına dair öneriler bulabilirsin.

Annenle Ergenlik Dönemi Sorunları Üzerine

Annenle ya da başka bir yetişkinle şimdiden bir sürü konu üzerine konuştuysan bu muhteşem bir şey. Bu durumda, sorular sormak çocuk oyuncağı. Ama bazı ailelerde, vücudun üzerine konuşmak, ne yemek gerektiği ya da dişlerine nasıl bakacağınla sınırlıdır. Genç kızların çoğunun bazı konuları konuşmak için cesaretlerini toplamaları gerekir. Bunları konuşmak sıkıntılı ve utanç verici gelebilir. Ama bu durumun seni biriyle konuşmaktan alıkoymasına izin verme. Konuşmak gerçekten rahatlatıcı olabilir. Problemler paylaşıldıkça azalır, öyle değil mi?

Arkadaşlar & Akrabalarla Ergenlik Üzerine 

Birçok ailede olduğu gibi üvey annen, baban, büyükannen, teyzen ya da ablan gibi kendini yanında daha rahat hissettiğin farklı kişiler olabilir. Bazı kızlar bir öğretmenleri, okul hemşiresi, rehberlik öğretmeni ya da doktorlarıyla konuşurlar. Diğerleri konuşmanın kolay olduğu annelerinin bir arkadaşını seçer.

Ergenlik Hakkında Ne Zaman Konuşmalı?

Zamanlama her şeydir. Kiminle konuşacağına karar verdikten sonra, doğru zamanı seçmek isteyeceksin. Örneğin, annenle konuşmak istersen, başka işlerle meşgul olmadığı uygun bir zamanı bekle. Her zaman meşgul görünüyorsa, “Anne, zamanın olduğunda seninle konuşmak istediğim bir şey var” demek iyi olabilir. Bu şekilde, konuşmayı sürekli ertelemek zorunda kalmazsın.

 

Hayatındaki insanlarla nasıl konuşulacağını en iyi sen bilirsin, ama belki de bu konuya yaklaşmanın bir yoludur. Ama bunu nasıl yaparsan yap, muhtemelen her ikiniz de konuştuğunuza memnun olursunuz.

 

Önceden herhangi biriyle ergenlik üzerine konuştun mu? Kiminle?

 

Genç kızların ergenlik dönemi ve erkeklerin ergenlik arasındaki farklara bu makaleden göz atabilirsin.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

TATLIM

Özge_34 11.01.2017

DOKTORLARLA KONUŞMAK HER ZAMAN DAHA DOĞRUDUR

evet konuştum

ebru_13 14.02.2016

yengemin kızıyla konuştum

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normaldir!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntıların her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durum olduğunu söylüyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Karnın çok mu ağrıyor?

Regl döneminde sancıyla nasıl başa çıkacağını keşfet!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmak

Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmak seçeneği ilk bakışta çok çekici gelebilir. Ama önce bu seçeneğin senin için en uygun yöntem olup olmadığını araştırmalısın.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku