Ergenlikten konuşmak

Ergenlikten konuşmak

Ergenlikle ilgili tüm sorularını yetişkinlere sormak için cesaretini nasıl toplayacaksın?


Ergenlik dönemi gerçekten çok karmaşık olabiliyor ve cinsel organ çevresindeki tüyler pek de yemek sofrasında konuşulabilecek bir konu değil. Ergenlik üzerine konuşmanın gerçekten sıkıntılı ve tuhaf olduğunu düşünen tek genç kız sen değilsin, ama yetişkinlerin çoğu vücudundaki değişimler üzerine sorularının olmasının tamamen normal olduğunu düşünür. Burada ergenlik hakkındaki sorularını birine sormak için cesaretini nasıl toplayacağına dair öneriler bulabilirsin.

Annenle Ergenlik Üzerine

Annenle ya da başka bir yetişkinle şimdiden bir sürü konu üzerine konuştuysan bu muhteşem bir şey. Bu durumda, sorular sormak çocuk oyuncağı. Ama bazı ailelerde, vücudun üzerine konuşmak, ne yemek gerektiği ya da dişlerine nasıl bakacağınla sınırlıdır. Genç kızların çoğunun bazı konuları konuşmak için cesaretlerini toplamaları gerekir. Bunları konuşmak sıkıntılı ve utanç verici gelebilir. Ama bu durumun seni biriyle konuşmaktan alıkoymasına izin verme. Konuşmak gerçekten rahatlatıcı olabilir. Problemler paylaşıldıkça azalır, öyle değil mi?

Arkadaşlar & Akrabalarla Ergenlik Üzerine 

Birçok ailede olduğu gibi üvey annen, baban, büyükannen, teyzen ya da ablan gibi kendini yanında daha rahat hissettiğin farklı kişiler olabilir. Bazı kızlar bir öğretmenleri, okul hemşiresi, rehberlik öğretmeni ya da doktorlarıyla konuşurlar. Diğerleri konuşmanın kolay olduğu annelerinin bir arkadaşını seçer.

Ergenlik Hakkında Ne Zaman Konuşmalı?

Zamanlama her şeydir. Kiminle konuşacağına karar verdikten sonra, doğru zamanı seçmek isteyeceksin. Örneğin, annenle konuşmak istersen, başka işlerle meşgul olmadığı uygun bir zamanı bekle. Her zaman meşgul görünüyorsa, “Anne, zamanın olduğunda seninle konuşmak istediğim bir şey var” demek iyi olabilir. Bu şekilde, konuşmayı sürekli ertelemek zorunda kalmazsın.


Hayatındaki insanlarla nasıl konuşulacağını en iyi sen bilirsin, ama belki de bu konuya yaklaşmanın bir yoludur. Ama bunu nasıl yaparsan yap, muhtemelen her ikiniz de konuştuğunuza memnun olursunuz.


Önceden herhangi biriyle ergenlik üzerine konuştun mu? Kiminle?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

TATLIM

Özge_34 11.01.2017

DOKTORLARLA KONUŞMAK HER ZAMAN DAHA DOĞRUDUR

evet konuştum

ebru_13 14.02.2016

yengemin kızıyla konuştum

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

Doğru sütyen bedenini nasıl bulabilirsin?

Rahat bir sütyen için ipuçları ve doğru beden olup olmadığını test etme yöntemleri.

Devamını oku

O koku da ne? Ağız kokusu!

Ağız kokusuna (ögh!) nelerin sebep olduğunu ve sonsuza dek nasıl kurtulabileceğini keşfet!

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ebeveynlerinle Yaşadığın Problemler Çözüldü!

Kötü notlardan, regl dönemine kadar zorlu konuları ailenle nasıl konuşacaksın?

Devamını oku