Erkek anatomisi sırları açıklandı

Erkek anatomisi sırları açıklandı

Erkek üreme organlarının ne işe yaradığını ve ergenlikte nasıl değiştiğini keşfet.


Erkeklerin ergenlik döneminde kendi tuhaf değişimlerini yaşadığını muhtemelen biliyorsun. Uzamaya başlarlar, sesleri değişir, vücut kulları çıkmaya başlar, omuzları genişler ve ciltleri sivilcelenir. Aynı zamanda çok açık olmayan bölgelerinde de gelişimler yaşarlar. Eğer onlara ne olduğunu merak ediyorsan, yalnız değilsin! Bazı sorularına cevap bulabilmek için bu temel erkek anatomisi bilgilerine bir göz at.

P’li kelime: Penis gerçekleri

  • Ergenliğin erken aşamalarında, bir erkeğin penisi çok az uzar ve genişler. Ergenliğin sonraki aşamalarında, başka bir ergenlik gelişim parlaması olur ve burada uzama ve genişleme yeniden yaşanır. Bir penis genellikle 18 yaşında tam olarak gelişir ama 20’li yaşların başına kadar büyümeye devam edebilir.

  • Penisin en bilinen işlevi idrar yapmaktır. Hem erkekte hem kadında idrar, vücudu idrar yolu üzerinden ve idrar yolu ağzından terk eder. Erkeklerde, vücudu terk etmeden önce penis boyunca yol alması gerekir. Kadınlarda, yolculuk daha kısadır. Ama kadınlarda ve erkeklerde idrar, idrar yolundan doğrudan dışarı çıkar.

  • Penisten başka bir sıvı daha çıkar. Meni, erkek üreme hücreleri olan spermleri taşıyan sıvıdır. Bu sıvı da idrar yolu ve penis üzerinden vücudu terk eder. İçerideki özel bir “kapakçık” idrar ve meninin aynı anda idrar yoluna girmesini engeller.

Testisler Açıklandı

  • Ergenlik döneminde, testisler (ya da erbezleri) adı verilen iki yuvarlak salgı bezi sperm ve testosteron hormonu üretmeye başlar. Testisler büyür.

  • Testisler, penisin altındaki deri bir kesenin yani testis torbasının içinde tutulur.

  • Ergenlik döneminde, testis torbasında cinsel organ tüylenmesi görülür.

  • Testislerin içindeki sıcaklık normal vücut sıcaklığının 2 ila 3 derece altındadır. Olgunlaşması için spermin bu düşük sıcaklığa ihtiyacı vardır.

Vücudun İçindeki Erkek Üreme Organları

Sperm testislerin içinde üretilir. Buradan uzun ve ince borulara benzeyen sperm kanallarına ve oradan da iki çeşit salgı bezine doğru giderler: Meni kesesi ve prostat bezi. Bu bezler meniyi oluşturmak için spermle birleşen sıvıları salgılar.


Erkek anatomisi ile ilgili seni en çok ne şaşırtır?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Kaçınılacak 6 sütyen hatası

Bir sütyenin kusursuz olması için kendine sorman gereken sorular burada!

Devamını oku

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku