Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.


Erkekler de aynı biz genç kızlar gibi ergenlikten geçerler, ama bizler şanslı tarafız. Gerçekten! Tüm o büyük ve heyecanlı değişimleri ilk biz yaşıyoruz. Kızların ergenlik deneyimi ile erkeklerinkini karşılaştıran bir analizi burada bulabilirsin.

Ergenlik Gelişim Parlamaları

Önce hanımlar! Genç kızlar yaklaşık 10 yaşındayken uzamaya başlar. Erkekler genellikle 12 yaşına kadar ergenlik gelişim parlaması yaşamazlar. Şimdi sınıfındaki erkeklere yukarıdan bakıyormuşsun gibi gelebilir (of, aşık olduğun çocuğun yanında bir dev gibi duruyorsun!), ama eninde sonunda sana yetişecek.

Vücut şekli

Genç kızlar yine önde! Ergenlik döneminde, göğüslerin gelişmeye başlayacak ve vücudun daha kıvrımlı olacak. Erkekler biraz daha sonra ve farklı şekillerde değişir: omuzları genişler, kaslarının boyları uzar ve hatta yüzleri değişir. Bir erkeğin burnu, çenesi ve alnı daha da belirginleşir.

Akne

Genç kızlar erkeklerden önce ergenliğe girdikleri için, sivilceler ilk önce kızlarda görülmeye başlayabilir. Okuldaki o pürüzsüz ve kusursuz tenli çocuk şu anda hiç adil görünmüyor olabilir ama çok uzak olmayan bir zamanda sivilceler ona da gelecek! Ve kim bilir, o zamana kadar senin aknelerinin neredeyse tamamı geçmiş olabilir ve parıldayan bu sefer de sen olursun.

Terleme

Hanımlar, eğer çok fazla terlediğinizi düşünüyorsanız, ergenlik dönemindeki bir çocuğun koku dalgasıyla karşılaşana kadar bekleyin! Erkekler kadınlardan daha çok terler. Bu sefer kazanmalarına izin vereceğiz. Kötü kokulu olmanızı tebrik ediyoruz beyler!


Sonuç olarak, kızlar birinci sırada geliyor. Neden bu rekabetçi ruhu sürdürmeyelim ki. Sen etrafındaki erkeklerde herhangi bir değişim fark ediyor musun? Bize anlat...

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Kaçınılacak 6 sütyen hatası

Bir sütyenin kusursuz olması için kendine sorman gereken sorular burada!

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

Gençlere bir tavsiye: Jinekolog Ziyareti

İlk jinekolog muayenesini atlatmak için ihtiyacın olan özgüveni kazan.

Devamını oku

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku

Ebeveynlerinle Yaşadığın Problemler Çözüldü!

Kötü notlardan, regl dönemine kadar zorlu konuları ailenle nasıl konuşacaksın?

Devamını oku