Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.


Erkekler de aynı biz genç kızlar gibi ergenlikten geçerler, ama bizler şanslı tarafız. Gerçekten! Tüm o büyük ve heyecanlı değişimleri ilk biz yaşıyoruz. Kızların ergenlik deneyimi ile erkeklerinkini karşılaştıran bir analizi burada bulabilirsin.

Ergenlik Gelişim Parlamaları

Önce hanımlar! Genç kızlar yaklaşık 10 yaşındayken uzamaya başlar. Erkekler genellikle 12 yaşına kadar ergenlik gelişim parlaması yaşamazlar. Şimdi sınıfındaki erkeklere yukarıdan bakıyormuşsun gibi gelebilir (of, aşık olduğun çocuğun yanında bir dev gibi duruyorsun!), ama eninde sonunda sana yetişecek.

Vücut şekli

Genç kızlar yine önde! Ergenlik döneminde, göğüslerin gelişmeye başlayacak ve vücudun daha kıvrımlı olacak. Erkekler biraz daha sonra ve farklı şekillerde değişir: omuzları genişler, kaslarının boyları uzar ve hatta yüzleri değişir. Bir erkeğin burnu, çenesi ve alnı daha da belirginleşir.

Akne

Genç kızlar erkeklerden önce ergenliğe girdikleri için, sivilceler ilk önce kızlarda görülmeye başlayabilir. Okuldaki o pürüzsüz ve kusursuz tenli çocuk şu anda hiç adil görünmüyor olabilir ama çok uzak olmayan bir zamanda sivilceler ona da gelecek! Ve kim bilir, o zamana kadar senin aknelerinin neredeyse tamamı geçmiş olabilir ve parıldayan bu sefer de sen olursun.

Terleme

Hanımlar, eğer çok fazla terlediğinizi düşünüyorsanız, ergenlik dönemindeki bir çocuğun koku dalgasıyla karşılaşana kadar bekleyin! Erkekler kadınlardan daha çok terler. Bu sefer kazanmalarına izin vereceğiz. Kötü kokulu olmanızı tebrik ediyoruz beyler!


Sonuç olarak, kızlar birinci sırada geliyor. Neden bu rekabetçi ruhu sürdürmeyelim ki. Sen etrafındaki erkeklerde herhangi bir değişim fark ediyor musun? Bize anlat...

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Ne

Ela ♡ 24.05.2018

Akne ne? Ben tam olarak bilmiyorum

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku

Terleme hakkında bilmeniz gerekenler

Çok mu terliyorsun? Yalnız değilsin. Terin ne olduğu ve onunla nasıl baş edebileceğini öğrenmek istiyorsan, işte sana ipuçları.

Devamını oku

Erkek anatomisi sırları açıklandı

Erkek üreme organlarının ne işe yaradığını ve ergenlikte nasıl değiştiğini keşfet.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku