Genç kızların ve genç erkeklerin ergenlik dönemindeki farkları

Genç kızların ve genç erkeklerin ergenlik dönemindeki farkları

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

 

Erkekler de aynı biz genç kızlar gibi ergenlikten geçerler, ama bizler şanslı tarafız. Gerçekten! Tüm o büyük ve heyecanlı değişimleri ilk biz yaşıyoruz. Kızların ergenlik deneyimi ile erkeklerinkini karşılaştıran bir analizi burada bulabilirsin. Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet!

Ergenlik Gelişim Parlamaları

Önce hanımlar! Genç kızlar yaklaşık 10 yaşındayken uzamaya başlar. Erkekler genellikle 12 yaşına kadar ergenlik gelişim parlaması yaşamazlar. Şimdi sınıfındaki erkeklere yukarıdan bakıyormuşsun gibi gelebilir (of, aşık olduğun çocuğun yanında bir dev gibi duruyorsun!), ama eninde sonunda sana yetişecek.

Vücut şekli

Genç kızlar yine önde! Ergenlik döneminde, göğüslerin gelişmeye başlayacak ve vücudun daha kıvrımlı olacak. Erkekler biraz daha sonra ve farklı şekillerde değişir: omuzları genişler, kaslarının boyları uzar ve hatta yüzleri değişir. Bir erkeğin burnu, çenesi ve alnı daha da belirginleşir.

Akne

Genç kızlar erkeklerden önce ergenliğe girdikleri için, sivilceler ilk önce kızlarda görülmeye başlayabilir. Okuldaki o pürüzsüz ve kusursuz tenli çocuk şu anda hiç adil görünmüyor olabilir ama çok uzak olmayan bir zamanda sivilceler ona da gelecek! Ve kim bilir, o zamana kadar senin aknelerinin neredeyse tamamı geçmiş olabilir ve parıldayan bu sefer de sen olursun.

Terleme

Hanımlar, eğer çok fazla terlediğinizi düşünüyorsanız, ergenlik dönemindeki bir çocuğun koku dalgasıyla karşılaşana kadar bekleyin! Erkekler kadınlardan daha çok terler. Bu sefer kazanmalarına izin vereceğiz. Kötü kokulu olmanızı tebrik ediyoruz beyler!


Sonuç olarak, kızlar birinci sırada geliyor. Neden bu rekabetçi ruhu sürdürmeyelim ki. Sen etrafındaki erkeklerde herhangi bir değişim fark ediyor musun? Bize anlat...

 

Ergenlik döneminde özgüven problemi yaşıyorsan, bu yazımızı mutlaka okumalısın!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Ne

Ela ♡ 24.5.2018

Akne ne? Ben tam olarak bilmiyorum

Yumurtalık Kistleriyle İlgili Bilmen Gerekenler

Yumurtalık kistlerinin nasıl oluştuğunu ve bu konuda neler yapabileceğini öğren.

Devamını oku

Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normaldir!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntıların her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durum olduğunu söylüyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku