Genç kızların ve genç erkeklerin ergenlik dönemindeki farkları

Genç kızların ve genç erkeklerin ergenlik dönemindeki farkları

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

 

Erkekler de aynı biz genç kızlar gibi ergenlikten geçerler, ama bizler şanslı tarafız. Gerçekten! Tüm o büyük ve heyecanlı değişimleri ilk biz yaşıyoruz. Kızların ergenlik deneyimi ile erkeklerinkini karşılaştıran bir analizi burada bulabilirsin. Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet!

Ergenlik Gelişim Parlamaları

Önce hanımlar! Genç kızlar yaklaşık 10 yaşındayken uzamaya başlar. Erkekler genellikle 12 yaşına kadar ergenlik gelişim parlaması yaşamazlar. Şimdi sınıfındaki erkeklere yukarıdan bakıyormuşsun gibi gelebilir (of, aşık olduğun çocuğun yanında bir dev gibi duruyorsun!), ama eninde sonunda sana yetişecek.

Vücut şekli

Genç kızlar yine önde! Ergenlik döneminde, göğüslerin gelişmeye başlayacak ve vücudun daha kıvrımlı olacak. Erkekler biraz daha sonra ve farklı şekillerde değişir: omuzları genişler, kaslarının boyları uzar ve hatta yüzleri değişir. Bir erkeğin burnu, çenesi ve alnı daha da belirginleşir.

Akne

Genç kızlar erkeklerden önce ergenliğe girdikleri için, sivilceler ilk önce kızlarda görülmeye başlayabilir. Okuldaki o pürüzsüz ve kusursuz tenli çocuk şu anda hiç adil görünmüyor olabilir ama çok uzak olmayan bir zamanda sivilceler ona da gelecek! Ve kim bilir, o zamana kadar senin aknelerinin neredeyse tamamı geçmiş olabilir ve parıldayan bu sefer de sen olursun.

Terleme

Hanımlar, eğer çok fazla terlediğinizi düşünüyorsanız, ergenlik dönemindeki bir çocuğun koku dalgasıyla karşılaşana kadar bekleyin! Erkekler kadınlardan daha çok terler. Bu sefer kazanmalarına izin vereceğiz. Kötü kokulu olmanızı tebrik ediyoruz beyler!


Sonuç olarak, kızlar birinci sırada geliyor. Neden bu rekabetçi ruhu sürdürmeyelim ki. Sen etrafındaki erkeklerde herhangi bir değişim fark ediyor musun? Bize anlat...

 

Ergenlik döneminde özgüven problemi yaşıyorsan, bu yazımızı mutlaka okumalısın!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Ne

Ela ♡ 24.05.2018

Akne ne? Ben tam olarak bilmiyorum

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku

Fibrokistik Meme Değişiklikleri

Yumrulu meme” olarak da bilinen, meme büyümesiyle ilgili değişiklikler hakkında bilgi edin.

Devamını oku

Makyaj yaparken eğlen

Nereden başlamak gerektiğini bilmiyor musun? İşte sana hem havalı hem güzel görünmeni sağlayacak makyaj malzemeleri önerileri ve makyaj ipuçları.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku