Reglin durdu mu?

Reglin durdu mu?

Reglin birden durduysa bunun neden olduğunu öğrenmek önemlidir. Başlangıç için sana yardımcı olabilecek bazı sebepleri burada bulabilirsin.


Bazen amenore adı verilen reglinin tamamen durduğu bir durumla karşılaşılır. Bu regl olmanın tamamen ortadan kaybolması da nedir? Bunun nedenlerini bulmak sana kalmış. Ciddi sebepleri olabilir. Birkaç olasılığı aşağıda bulabilirsin. Gerçek sebebi teşhis etmek için doktorunla görüşmeyi unutma.


  • Hamilelik.

  • Ciddi kilo kaybı.

  • Haftada 64 km’den fazla koşmak ya da aşırı egzersiz yapmak.

  • Haftada 64 km’den fazla koşmak ya da aşırı egzersiz yapmak.

  • Doğum kontrol hapları - bazı çok düşük dozda doğum kontrol hapı kullanımı regl döngüsünün durmasına ya da hiç regl olmamaya yol açabilir.

Bir süre regl olmadığın oldu mu? Kendi hikayeni paylaş. Böylece birçok genç kıza yardımcı olabilirsin!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Merve

Gzl 07.01.2018

Dün regl oldum eminim yani kırmızı kan vardı peçete de ondan sonra da dahaa gelmedi hamile de değilim neden böyle oldu anlamadım şuan da da hissediyorum regl yim ama kan yok neden

Gecikme

Helin.acar 26.12.2017

Ben reglimde hep gecikme yasardim ama hoc bu kadar yasamamistim normalde ayin 15 nde olmam gerekirdi ama bugun ayin 26 si hala bisey yok yuzmds sivilceler cikiyor belimde cok agriyor ama hala regl olmadim bunun sebebi ne olabilir doktora gittim tuylenemden olabilir dedi bide ben ywmek yemedigim halde cok cabuk kilo aliyorum neden acaba

Düğünüm var lütfen bi fikir ve

Algül 04.07.2017

Oncelikle herkeze iyi günler 20 mayısta doktora gittim ve bana doğum kontrol hapı verdi ve hapı hic birakmadan kullanmama ragmen regl oldum ve 9 temmuz düğünüm var ve hemen balayina cikicaz doktor kesmesi için progestan diye bi ilaç verdi ve adetim biraz azaldı 3 gün oldu kullanali dünde ağrım çoktu dex-forte içtim adetim baya azalmış sizce düğüne kadar gecermi ne yapsam geçer

Gecıkme

Kadriyee 21.02.2017

35 gune yakın regl olamıyorum sancılarım var ama olmuyo gecen hafta az bı leke geldı başka olmadı hamıle olma rıskım de yok nedenı nedır?

0216

Merve 24.12.2015

Yeni evliyim yaklaşık 2 aydır regl olamıyorum bundan yaklaşık 1 ay önce kahverengi akıntım oldu ilişkiye girerken korunduk. Nedeni ne olabilir??

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Regl ile ilgili 4 inanılmaz gerçek

Aylık regl döngünle ilgili bazı harika bilgileri burada bulabilirsin.

Devamını oku

O koku da ne? Ağız kokusu!

Ağız kokusuna (ögh!) nelerin sebep olduğunu ve sonsuza dek nasıl kurtulabileceğini keşfet!

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku