Akıntı: Bu nedir?

Akıntı: Bu nedir?

Çamaşırında hafif bir ıslaklık hissetin ve muhtemelen adet döneminin başladığı düşüncesindeydin. Ta ki, iç çamaşırında beyaz ya da sarımtırak bir renk görene kadar. Bu vajinal akıntı ve tamamen normal bir durum.


Fizyolojik akıntılar, vajina dokusundaki artıkların atılması, vajinanın temiz ve nemli tutulmasını sağlar. Aynı zamanda seni vajinal rahatsızlıklardan korur.

Fizyolojik normal akıntı:

Normal fizyolojik akıntılar şeffaf, beyaza yakın bir renktedir ve genelde hafif bir kokusu vardır. Bazen çamaşırında hafif nem bırakır ve kokunun yayılması da söz konusu olabilir. Ama meraklanma, bu normal bir durum. Dikkat etmen gereken şu; akıntı kokusu ağırsa ve kaşıntı yaratıyorsa mutlaka doktoruna görün; çünkü mikrobik bir durum olabilir.


Adetinden birkaç hafta sonra bir dahaki adet dönemine kadar olan günlerde akıntın artabilir. Bu dönemler de yumurtlama dönemidir ve yine akıntı normaldir.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

akıntı

elif06 26.05.2017

bende var akıntı ama cok az

Kahverengi akinti

Zeyzeynepnep 12.02.2017

Merhaba ben 18 yasina bakireyim. Eskiden sari akintim oluyodu doktorum nirmal olduğunu söyledi. Yaklasik 6 7 aydir kahverengi akinti gelmeye basladi adetim bitiikten sonra 2 3 gun daha devam eden çok az gelen bi akintiydi ve acik kahverengiydi. Sin 2 aydir surkeli adet onesi ve sonrası koyu kahverengi akintilarim oluyo. Önce tuzlu su gibi pötür pötür geldi ve hissedilecek kadar çoktu. Simdi daha cok ve mukus gibi parca parca koyu kahve ve siyah akinti basladi akintilatim kokusuz normal mi?

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Regl ile ilgili 4 inanılmaz gerçek

Aylık regl döngünle ilgili bazı harika bilgileri burada bulabilirsin.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku