Gerçekten Regl Öncesi Sendromu mu? Nasıl Anlarım?

Gerçekten Regl Öncesi Sendromu mu? Nasıl Anlarım?

Gerçekten regl öncesi sendromu mu yaşıyorsun yoksa bambaşka bir şeyler mi oluyor bilmek ister misin?

 

Regl öncesi sendromu pek çok kötü şakaya konu olmuştur –erkekler bile regl sendromu yaşıyorum diye kendi aralarında şakalaşırlar Bazı sorun veya hastalıkların suçunu regl öncesi sendromuna atmak insanlar arasında çok yaygındır. Hem herkes hata yapabilir. Bu yüzden, gerçekten regl öncesi sendromu yaşayıp yaşamadığını bilmen çok önemlidir. İşte bunu anlamana yardım etmek için harika bir yol:

 

Bir günlük tut veya takvim kullan! Hangi günlerde hangi belirtileri yaşadığını not al. Belirtileri şiddet seviyelerine göre sırala: Hafif, orta, feci veya dayanılmaz! Daha sonra adet gördüğün tarihi yaz. Eğer bu belirtileri adet döneminden 10 gün önce hissetmeye başlıyorsan ve belirtiler yalnızca adet öncesi ortaya çıkıp regl olduğunda ortadan kayboluyorsa muhtemelen Regl Öncesi Sendromu yaşıyorsundur.

 

Eğer belirtiler ay boyunca hiç geçmiyorsa, biraz zorlu bir ergenlik dönemi geçiriyor olabilirsin. İyi haber ne biliyor musun? Ergenlik sadece geçici bir dönemdir ve biter. Kızlar Arasında’da regl öncesi sendromuna ve adet sancılarına iyi gelecek pek çok ipucu bulabilirsin ama eğer çok şiddetli belirtiler yaşıyorsan doktoruna görünmek iyi bir fikir olabilir.

 

Ergenlik döneminden çıkmışsan ve regl başladıktan sonra da devam eden belirtiler yaşıyorsan tedavi edilmesi gereken başka sağlık sorunların olabilir. Örneğin bir ay boyunca devam eden baş dönmesi gibi şikayetlerin varsa mutlaka doktora görünmelisin. Kendini çok uzun süre üzgün hissediyorsan, eğlenceli aktivitelere olan ilgini kaybettiysen veya ruh halin sürekli değişiyorsa, yaşadığın şey regl öncesi sendromu olmayabilir.

 

Regl olduğun tarihleri not ediyor musun?

 

Regl öncesi sendromu nedir? Bu sorunun cevabı bu yazıda!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Ne Zaman Ergenliğe Girerim?

Ergenlik çağına ne zaman gireceksin? Cevabı tahmin etmene yarayacak birkaç ipucu veriyoruz.

Devamını oku

Adet Döngüsüyle İlgili 4 Şaşırtıcı Gerçek

Regl döngüsüyle ilgili kesinlikle bilmen gereken birkaç gerçek.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Regl Öncesi Sendromuna İyi Gelen 10 Yöntem

Regl sancısı çekiyorsan ya da sadece stresliysen regl öncesi sendromuna iyi gelen bu 10 yöntemi uygula.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Yeni Kız Yeni Arkadaş!

Yeni kıza yakınlık göstermenin zamanı geldi - hem ona yardım et hem de yeni bir arkadaşın olsun - herkes için kazançlı bir durum!

Devamını oku

Sosyal Medya: Düşünmeden Tıklama

Düşünmeden paylaştığın bir ileti veya gönderdiğin kötü bir mesaj yüzünden utanabilirsin ya da iyi bir arkadaşı kaybedebilirsin.

Devamını oku