İlk Regl Hikayeleri

İlk Regl Hikayeleri

Ben büyüyüp yetişkin bir kadın olurken en büyük yardımcım ablamdı. Onun sayesinde başıma gelecek şeylerin çoğunu daha önceden gözlemleme şansım olmuştu. Sanırım şanslı azınlıktan biriyim.


Ablamın özel günlerine ait ilk anları hatırlıyorum. Sanırım 3–4 yaşlarındaydım. Nasıl oluyor bilmiyorum ama daha o zaman reglin ne olduğunu az çok biliyordum. Galiba bunun sebebi sürekli kadınların içinde büyümüş olmam; annem, teyzem, kuzenlerim, ablam ve ben hep bir aradaydık. Bizim için “kadınsal sorunlar” günlük, olağan konulardı. Ablamın ilk kez regl olduğu gün annem ona kızıp bağırmıştı. Çamaşırına ruj sürüp kirlettiğini zannetmiş. Durum sonra anlaşıldı.


İlk reglimi çok net hatırlayamıyorum. Annem beni özel olarak hazırlamamıştı, herhangi bir tavsiyesi olmadı, bir ‘konuşma’ yapmadı. Altıncı sınıftaydım, onu hatırlıyorum. Ve mayıs ayıydı. Sanırım ben zaten hazırdım. O günü büyümeye başladığım gün ilan ettiğimi anımsıyorum. Önce anneme, ablama ve ananeme söyledim. Sonra yakın arkadaşlarıma. Bir süre sonra herkes biliyordu. Bu beni rahatsız etmedi. Utanılacak bir şey olduğunu hiç düşünmedim. Annem kendimi tampon kullanacak kadar rahat hissedene kadar ped kullanmamı önerdi. 1 ay kadar ped kullandım, sonra tampona geçtim, daha doğrusu geçmek zorunda kaldım. Haziran ayıydı. Bir dans gösterimiz olacaktı ve kıyafetim ped kullanmaya uygun değildi. Mecburen tampon kullandım. İlk seferinde biraz zor olduğunu itiraf etmeliyim. Ama sonra alıştım.


Özel günlerim ile birlikte kendimi daha büyük hissetmeye başladım. Bütün bu süreç tam olarak hayal ettiğimi gibi değildi ama zamanla uyum sağladım. Geriye dönüp baktığımda regl olmaya başladığım o günleri çocukluktan genç kızlığa geçişin tatlı heyecanları ile dolu zamanlar olarak anımsıyor ve duygulanıyorum. Bu özel günlerin tadını çıkarın.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

ilk regl

feminist 3.02.2019

7 sınıftayken gece uyumadan önce lavaboya gitmiştim ve iç çamaşırımda ki kanı farketmiştim.Zaten o zamanlarda olacağımı tahmin ettiğim için şaşırmamıştım.

Ben

saturndelisi 14.04.2018

Ben ilk olduğumda okulda olmuşum ama okul pantolonuma geçmemiş.Eve gelince farketmiştim ve şok olmuştum.Tuhaf bir andı .O zaman olacağım aklıma gelmemişti

TALİKSİZLİK DEVAMI

asii.pacii 15.01.2018

Kiloya sahibim. Yatağımı felan hazırladım geceliklerimi oturdum ama çok stres yaptım korkudan nasıl bı durum yaşayacağımdan kolumun iyileşmesi 1 ay kadar zaman alacağı için duş almak istedim duşa girdim çıktım giyindim karnım ağrıyı sanıyorum ki kasıklarımmış. Wc ye gittim iç çamaşırımda bi kan var ki ben kan görünce bayılıcak kadar kendimden geçiyorum.. Kuzenimi çağırdım hasta olmuşşun dedi dahada korktum çünkü yarın ameliyat olacağım ve ben regl oldum bu kadar talihsizlik olamaz..

TALİHSİZLİK

asii.pacii 15.01.2018

Çok geç regl oldum ben lise 1'e başlamaya yakın kolumdan ameliyat olacaktım tabi arkadaşlarımın hepsi regl oldu kız kardeşim benden 3 yaş küçük olmasına rağmen o bile benden önce olmuştu. Çokta takmıyordum bu durumu neyse ben iğne görünce 19 yaşındayım hala ağlarım küçükken geçirdiğim bir yanık olayı yüzünden trajedik bi travma yüzünden hastane diyince korku sarıyor bedenimi. Neyse ertesi günü ameliyat olacağım için akşamdan hiçbirey yememem gerektiğini söylediler tabi o zamanlar baya bi...

Bugün mü olacaktı

Elif_kara 6.11.2017

Ben dışarıya çıkcaktım ve de regl olmaktan korkuyordum hiç aklıma bile gelmedi neyse bisikletteydim bişeyler akıp gitti eve gelince baktım buda nee inanamıyordum ilk önce arkadaşlarıma sonrada anneme söyledim ve annem bana ped verdi şuan mutluyum😁

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normaldir!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntıların her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durum olduğunu söylüyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Diş teliyle güzellik

Diş teli tedavisi güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı