İlk Regl Hikayeleri

İlk Regl Hikayeleri

Ben büyüyüp yetişkin bir kadın olurken en büyük yardımcım ablamdı. Onun sayesinde başıma gelecek şeylerin çoğunu daha önceden gözlemleme şansım olmuştu. Sanırım şanslı azınlıktan biriyim.


Ablamın özel günlerine ait ilk anları hatırlıyorum. Sanırım 3–4 yaşlarındaydım. Nasıl oluyor bilmiyorum ama daha o zaman reglin ne olduğunu az çok biliyordum. Galiba bunun sebebi sürekli kadınların içinde büyümüş olmam; annem, teyzem, kuzenlerim, ablam ve ben hep bir aradaydık. Bizim için “kadınsal sorunlar” günlük, olağan konulardı. Ablamın ilk kez regl olduğu gün annem ona kızıp bağırmıştı. Çamaşırına ruj sürüp kirlettiğini zannetmiş. Durum sonra anlaşıldı.


İlk reglimi çok net hatırlayamıyorum. Annem beni özel olarak hazırlamamıştı, herhangi bir tavsiyesi olmadı, bir ‘konuşma’ yapmadı. Altıncı sınıftaydım, onu hatırlıyorum. Ve mayıs ayıydı. Sanırım ben zaten hazırdım. O günü büyümeye başladığım gün ilan ettiğimi anımsıyorum. Önce anneme, ablama ve ananeme söyledim. Sonra yakın arkadaşlarıma. Bir süre sonra herkes biliyordu. Bu beni rahatsız etmedi. Utanılacak bir şey olduğunu hiç düşünmedim. Annem kendimi tampon kullanacak kadar rahat hissedene kadar ped kullanmamı önerdi. 1 ay kadar ped kullandım, sonra tampona geçtim, daha doğrusu geçmek zorunda kaldım. Haziran ayıydı. Bir dans gösterimiz olacaktı ve kıyafetim ped kullanmaya uygun değildi. Mecburen tampon kullandım. İlk seferinde biraz zor olduğunu itiraf etmeliyim. Ama sonra alıştım.


Özel günlerim ile birlikte kendimi daha büyük hissetmeye başladım. Bütün bu süreç tam olarak hayal ettiğimi gibi değildi ama zamanla uyum sağladım. Geriye dönüp baktığımda regl olmaya başladığım o günleri çocukluktan genç kızlığa geçişin tatlı heyecanları ile dolu zamanlar olarak anımsıyor ve duygulanıyorum. Bu özel günlerin tadını çıkarın.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Bugün mü olacaktı

Elif_kara 06.11.2017

Ben dışarıya çıkcaktım ve de regl olmaktan korkuyordum hiç aklıma bile gelmedi neyse bisikletteydim bişeyler akıp gitti eve gelince baktım buda nee inanamıyordum ilk önce arkadaşlarıma sonrada anneme söyledim ve annem bana ped verdi şuan mutluyum😁

Regl

SStrong 09.07.2017

Sabah uyandım tuvalete gittim o ana dek hiç bir şey yoktu. yani peçeteyi görene dek. peçete kırmızıydı yan odada ablam vardı ona söyledim. o bana pedin nasıl takılacağını gösterdi... :))))

ilk regle tanık olmak

LightOfGod 08.06.2017

benim değil ama yakın arkadaşımın ilk regli okulda oldu. tenefüste normal bi şekilde lavoboya gittik. arkadaş kapıdan seslendi kanka ben oldum diyo. ilk başta anlamadım ne oldun dedim o da lavoboda olduğumuza göre dedi.daha önce hiç olmadığı için yanında ped taşımıyomuş. bende vardı sanki kaçakcıymışız gibi millete çaktırmadan verdim. tüm gün değil o ilk regli bitene kadar okulda tenefüse çıkmadı. baya acemiydi. ben baya gülmüştüm :)

baya baya hissetdim

ececelik 25.05.2017

benim regl anım ; bi gün sabah uyandım annemde işe gidiyodu , öylece yerimde uzanmışdım birden bir şeyin böyle aktığını hiss etdim ve hemen tuvalete gitdim ( böyle şeyler hakkında annem bana defalarca soylemişti neyi nasıl yapacağımi) ve kan gördüm anneme seslendim o da bana bir ped verdi . vvveeee regl serüvenim böle başladi

cok komik olmuştu

Hilalyesil1221 03.04.2017

Daha bir ay olmadı ama çok komikti . tuvalete girdim. Normal tuvaletimi yaptım tam kalktım ki sildim baktım kapkara birşey . Şok oldum şaşırdım, mutluluktan ağladım hatta . Ama şu an cidden çok mutluyum artık bende genç bir kız oldum. :)

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Ergenlik bilimi

Ergenlik boyunca gerçekleşecek tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku