İlk Regl Hikayeleri

İlk Regl Hikayeleri

Ben büyüyüp yetişkin bir kadın olurken en büyük yardımcım ablamdı. Onun sayesinde başıma gelecek şeylerin çoğunu daha önceden gözlemleme şansım olmuştu. Sanırım şanslı azınlıktan biriyim.


Ablamın özel günlerine ait ilk anları hatırlıyorum. Sanırım 3–4 yaşlarındaydım. Nasıl oluyor bilmiyorum ama daha o zaman reglin ne olduğunu az çok biliyordum. Galiba bunun sebebi sürekli kadınların içinde büyümüş olmam; annem, teyzem, kuzenlerim, ablam ve ben hep bir aradaydık. Bizim için “kadınsal sorunlar” günlük, olağan konulardı. Ablamın ilk kez regl olduğu gün annem ona kızıp bağırmıştı. Çamaşırına ruj sürüp kirlettiğini zannetmiş. Durum sonra anlaşıldı.


İlk reglimi çok net hatırlayamıyorum. Annem beni özel olarak hazırlamamıştı, herhangi bir tavsiyesi olmadı, bir ‘konuşma’ yapmadı. Altıncı sınıftaydım, onu hatırlıyorum. Ve mayıs ayıydı. Sanırım ben zaten hazırdım. O günü büyümeye başladığım gün ilan ettiğimi anımsıyorum. Önce anneme, ablama ve ananeme söyledim. Sonra yakın arkadaşlarıma. Bir süre sonra herkes biliyordu. Bu beni rahatsız etmedi. Utanılacak bir şey olduğunu hiç düşünmedim. Annem kendimi tampon kullanacak kadar rahat hissedene kadar ped kullanmamı önerdi. 1 ay kadar ped kullandım, sonra tampona geçtim, daha doğrusu geçmek zorunda kaldım. Haziran ayıydı. Bir dans gösterimiz olacaktı ve kıyafetim ped kullanmaya uygun değildi. Mecburen tampon kullandım. İlk seferinde biraz zor olduğunu itiraf etmeliyim. Ama sonra alıştım.


Özel günlerim ile birlikte kendimi daha büyük hissetmeye başladım. Bütün bu süreç tam olarak hayal ettiğimi gibi değildi ama zamanla uyum sağladım. Geriye dönüp baktığımda regl olmaya başladığım o günleri çocukluktan genç kızlığa geçişin tatlı heyecanları ile dolu zamanlar olarak anımsıyor ve duygulanıyorum. Bu özel günlerin tadını çıkarın.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

TALİKSİZLİK DEVAMI

asii.pacii 15.01.2018

Kiloya sahibim. Yatağımı felan hazırladım geceliklerimi oturdum ama çok stres yaptım korkudan nasıl bı durum yaşayacağımdan kolumun iyileşmesi 1 ay kadar zaman alacağı için duş almak istedim duşa girdim çıktım giyindim karnım ağrıyı sanıyorum ki kasıklarımmış. Wc ye gittim iç çamaşırımda bi kan var ki ben kan görünce bayılıcak kadar kendimden geçiyorum.. Kuzenimi çağırdım hasta olmuşşun dedi dahada korktum çünkü yarın ameliyat olacağım ve ben regl oldum bu kadar talihsizlik olamaz..

TALİHSİZLİK

asii.pacii 15.01.2018

Çok geç regl oldum ben lise 1'e başlamaya yakın kolumdan ameliyat olacaktım tabi arkadaşlarımın hepsi regl oldu kız kardeşim benden 3 yaş küçük olmasına rağmen o bile benden önce olmuştu. Çokta takmıyordum bu durumu neyse ben iğne görünce 19 yaşındayım hala ağlarım küçükken geçirdiğim bir yanık olayı yüzünden trajedik bi travma yüzünden hastane diyince korku sarıyor bedenimi. Neyse ertesi günü ameliyat olacağım için akşamdan hiçbirey yememem gerektiğini söylediler tabi o zamanlar baya bi...

Bugün mü olacaktı

Elif_kara 06.11.2017

Ben dışarıya çıkcaktım ve de regl olmaktan korkuyordum hiç aklıma bile gelmedi neyse bisikletteydim bişeyler akıp gitti eve gelince baktım buda nee inanamıyordum ilk önce arkadaşlarıma sonrada anneme söyledim ve annem bana ped verdi şuan mutluyum😁

Regl

SStrong 09.07.2017

Sabah uyandım tuvalete gittim o ana dek hiç bir şey yoktu. yani peçeteyi görene dek. peçete kırmızıydı yan odada ablam vardı ona söyledim. o bana pedin nasıl takılacağını gösterdi... :))))

ilk regle tanık olmak

LightOfGod 08.06.2017

benim değil ama yakın arkadaşımın ilk regli okulda oldu. tenefüste normal bi şekilde lavoboya gittik. arkadaş kapıdan seslendi kanka ben oldum diyo. ilk başta anlamadım ne oldun dedim o da lavoboda olduğumuza göre dedi.daha önce hiç olmadığı için yanında ped taşımıyomuş. bende vardı sanki kaçakcıymışız gibi millete çaktırmadan verdim. tüm gün değil o ilk regli bitene kadar okulda tenefüse çıkmadı. baya acemiydi. ben baya gülmüştüm :)

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Regl ile ilgili 4 inanılmaz gerçek

Aylık regl döngünle ilgili bazı harika bilgileri burada bulabilirsin.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku