İlk Regl Hikayeleri

İlk Regl Hikayeleri

Ben büyüyüp yetişkin bir kadın olurken en büyük yardımcım ablamdı. Onun sayesinde başıma gelecek şeylerin çoğunu daha önceden gözlemleme şansım olmuştu. Sanırım şanslı azınlıktan biriyim.


Ablamın özel günlerine ait ilk anları hatırlıyorum. Sanırım 3–4 yaşlarındaydım. Nasıl oluyor bilmiyorum ama daha o zaman reglin ne olduğunu az çok biliyordum. Galiba bunun sebebi sürekli kadınların içinde büyümüş olmam; annem, teyzem, kuzenlerim, ablam ve ben hep bir aradaydık. Bizim için “kadınsal sorunlar” günlük, olağan konulardı. Ablamın ilk kez regl olduğu gün annem ona kızıp bağırmıştı. Çamaşırına ruj sürüp kirlettiğini zannetmiş. Durum sonra anlaşıldı.


İlk reglimi çok net hatırlayamıyorum. Annem beni özel olarak hazırlamamıştı, herhangi bir tavsiyesi olmadı, bir ‘konuşma’ yapmadı. Altıncı sınıftaydım, onu hatırlıyorum. Ve mayıs ayıydı. Sanırım ben zaten hazırdım. O günü büyümeye başladığım gün ilan ettiğimi anımsıyorum. Önce anneme, ablama ve ananeme söyledim. Sonra yakın arkadaşlarıma. Bir süre sonra herkes biliyordu. Bu beni rahatsız etmedi. Utanılacak bir şey olduğunu hiç düşünmedim. Annem kendimi tampon kullanacak kadar rahat hissedene kadar ped kullanmamı önerdi. 1 ay kadar ped kullandım, sonra tampona geçtim, daha doğrusu geçmek zorunda kaldım. Haziran ayıydı. Bir dans gösterimiz olacaktı ve kıyafetim ped kullanmaya uygun değildi. Mecburen tampon kullandım. İlk seferinde biraz zor olduğunu itiraf etmeliyim. Ama sonra alıştım.


Özel günlerim ile birlikte kendimi daha büyük hissetmeye başladım. Bütün bu süreç tam olarak hayal ettiğimi gibi değildi ama zamanla uyum sağladım. Geriye dönüp baktığımda regl olmaya başladığım o günleri çocukluktan genç kızlığa geçişin tatlı heyecanları ile dolu zamanlar olarak anımsıyor ve duygulanıyorum. Bu özel günlerin tadını çıkarın.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

İlk reglim

Zehra 12.03.2021

İlk regl olduğumda evdeydim. 7.sınıfa gidiyordum. Hatta bu olay daha dün oldu. Dün akşam yatmadan önce tuvalete girdiğimde iç çamaşırımda kahverengilik gördüm. En başta aklıma regl olabileceğim gelmedi. Aslında bu konuyla ilgili çok şey biliyorum ama o an aklıma gelmedi. Şu an mutluyum

Yaşasıın Çok mutluyuuummmmmm

Zehra 12.03.2021

Bugün ilk defa regl oldum. Hiç ağrım yok. Uzun zamandır bekliyordum ve çok mutluyum. Ped biraz rahatsız ama değer. Regl olmayı seviyorum. İnşallah hep severim :)))

hhh

21.12.2020

tweter varmı kdkd

Cevaplarsaniz sevinirim

24.11.2020

14 yasindayim gecen gunlerde tuvalete gittigimde peceteye cok az kan geldi yasim nedeniyle ne oldugunu biliyodum zaten benim merakım o gunde ertesi gun de baska bisi olmadi (cok az karnimda agri rahatsiz etmiyecek sekilde piskolojikde olabilir)yani ben oldum olmadim mi annemle bosuna konusmak istemiyorum

Oleeeeeeey

Kız 17.11.2020

Ulaaaaaa bugün ilk defa adet oldum hiç karnım ağrımadııığğ arkadaşlarım beni korkutmuştu ama bişey olmadı sadece ped çok rahatsız ediyor

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normaldir!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntıların her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durum olduğunu söylüyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Diş teliyle güzellik

Diş teli tedavisi güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı