Regl ile ilgili en önemli 5 soru

Regl ile ilgili en önemli 5 soru

Popüler regl sorularına verdiğimiz bu cevaplar içini rahatlatacak ve reglinle başa çıkabileceksin.


Regl her ay aynı zamanda başlamıyor. Bende bir sorun mu var?

Yaklaşık bir sene kadar, düzensiz regl olmak tamamen normaldir. Bunu vücudunun duruma “ısınması” gibi düşün. Stresin de reglinin düzenli olup olmamasında bir payı vardır. Okulla ilgili sıkıntılar, ailevi problemler, erkeklerle ilgili mevzuların hepsi regl döngünü etkiler. Aşırı egzersiz de regl kesintilerine yol açabilir, eğer böyle bir durum yaşıyorsan bununla ilgili olarak doktorunla konuş.

Şiştim! Bu şişkinliği azaltabilecek bir şeyler var mı?

Ne yazık ki regl döneminde vücudun sıvıları tutar. Bu aslında senin içtiklerinden değil hormonlardan kaynaklanır. En iyi savunman sıvıları vücudundan atmak için günde altı-sekiz bardak su içmek ve vücudun su tutmasına sebep olan, tonlarca tuz kullanılarak yapılan işlenmiş yiyeceklerden uzak durmaktır.

Öldürücü sancılar için en iyi saldırı planı nedir?

Sancılar, rahmin regl dönemi öncesi ve esnasında daraldığı için olur. İçini ısıtmak için buharlı bir banyo yapmayı ya da sıcak bir çay içmeyi deneyebilirsin. Sıcak su torbaları da gerçekten iyi hissettirir. Genç kızların bir kısmı için egzersiz gerçekten iyi bir ilaçtır. İstersen bir yoga dersine katıl ya da dışarıda gezintiye çık.

Regl kokusu olur mu?

Regl, hafif bir koku üretir ama bu doğaldır; kötü ya da tiksindirici değildir. Eğer ped kullanıyorsan, koku belki biraz daha dikkat çekici olabilir çünkü kan vücudunun dışında birikir ve hava ile temasa ettiğinde bir koku üretir. Bu durumda pedini sık sık değiştirmeyi unutma.


Regl dönemi ile ilgili senin soruların neler? Yorumlar bölümünde sor, belki sorunun cevabını diğer genç kızlarda bulabilirsin!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Adet

Fcfcfc 10.09.2017

Adet olmama 6 7 gün var 2 gündür hafif ağrılar oluyor. Ve 10 gün sonra tatile gideceğim tatilde de uzun süre kalacağım yani 2 hafta kadar. Adet geciktirici almak istemiyorum en fazla 10 gün geciktirebiliyormuşuz. Hemen adet olmam için ne yapabilirim?

cevap

ayca5180 09.10.2016

@meraklı bana kalırsa 1 yılın var çünkü bende 2 yıl beyaz akıntı geldi

lütfen cevap

meraklı 29.09.2016

11 buçuk yaşındayım yaklaşık 1 yıldır beyaz saydam kokusuz bir akintım var kuruyunca sarı oluyor ne zaman regl olacağım lütfen soyleyin

Regl donemim uzadı

15.04.2016

Regl donemim erken geldi ve 10 gün sürdü fakat az az geldi şimdi 10.gundeyim ve cok fazla kan gelmeye başladı ne yapmam lazım bu normalmi bide 10.günüde geçtim namaz kilmalimiyim ne yapmalıyım acil cevap

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Regl ile ilgili 4 inanılmaz gerçek

Aylık regl döngünle ilgili bazı harika bilgileri burada bulabilirsin.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için cımbız kullanımı

Yüzdeki tüyleri alabilmek için profesyonelce davranmak gerekir. Nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?

Devamını oku