Regl Öncesi Sendromuna Doğal Çözümler

Regl Öncesi Sendromuna Doğal Çözümler

Daha rahat bir regl dönemi geçirmek için geleneksel ve doğal çareler dene.

 

Bu bölüm Doğa Anayı seven tüm kızlara gelsin! Diyet ve egzersiz yapmak, alışılmış ilaçlara başvurmak, her ne kadar regl sendromunu gidermekte etkili olsa da, eminiz sen farklı seçeneklere karşı açık olmak istersin. Holistik yaklaşım, bedeni ve zihni bir bütün olarak ele alır. Muhtemelen binlerce yıldır var olan bu geleneksel tedavi yöntemleri, hem regl öncesi sendromunu hafifleten doğal çareler olarak görülmüş hem de doğal tedavi yöntemi olarak kabul edilmişlerdir. Herhangi bir doğal tedavi yöntemi uygulamadan önce annen veya babana danışıp onaylarını al.

 • Gevşeme/Meditasyon

  İster kısa bir mola vererek dinlen, ister tamamen vücudunu gevşetmeye odaklanarak derin bir meditasyon haline geç. Kısa bir süre ayaklarını uzatıp dinlenmen veya bir gazete okuman bile belki regl sancısından kurtulmana yeter. Bundan daha şiddetli belirtiler yaşıyorsan gevşeme tekniklerini öğrenmeye zaman ayırarak bu yöntemleri de deneyebilirsin.
 • Aromaterapi

  Aromaterapi, güzel kokulu çiçeklerden elde edilen çiçek özü yağlarının sağlık sorunlarını azaltması ve insana genel olarak iyi gelmesi sebebiyle kullanılmasıdır. Nane, lavanta ve servi aromaları reglle ilgili rahatsızlıkları iyileştirmek için kullanılır. Aromaterapinin tadını çıkarmak için böyle aromalı mumlar yakmak iyi bir başlangıç olabilir (tabi büyüklerin izniyle!). Mum yerine parfüm, sabun ve losyon kullanmayı da düşünebilirsin.
 • Bitkiler/Çaylar

  Geleneksel Çin tıbbında, enerjideki denge bozuklukları sebebiyle ortaya çıkan sorunları çözmek ve kişiyi tekrar sağlıklı hale getirmek için bitkiler kullanılır. Regl dönemi sorunlarına iyi gelmesiyle bilinen pek çok bitki vardır: Kantaron, biberiye ve çobandüdüğü bunlardan sadece birkaçıdır. Papatya çayı da regl kramplarını hafifletmek için tavsiye edilir.
 • Masaj

  Masaj kan dolaşımını hızlandırıp kasları gevşeterek ve zihinsel gerginliği azaltarak regl sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Hem harika hissetmeni sağlar hem de regl problemlerine karşı en etkili doğal çarelerden biridir.
 • Çikolata

  Kendini gerçekten çok kötü hissettiğinde çikolata bazen tek çözüm yolu gibi görünebilir. Çikolatadaki maddelerin bıraktığı etkiyle, beyinde kısa süren bir iyi hissetme hali oluşur. Tek yapman gereken çikolata konusunda aşırıya kaçmamak!

 

Senin bize vereceğin regl sorunlarıyla başa çıkma önerileri var mı? Regl sorunlarını çözebilecek doğal çareler arasından en sevdiğin hangisi?

 

Adet döngüsü nedir? Daha fazla bilgi bu yazıda.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Fibrokistik Meme Değişiklikleri

Yumrulu meme” olarak da bilinen, meme büyümesiyle ilgili değişiklikler hakkında bilgi edin.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

El Yapımı Kokulu Balsamlarla Her Gün Güzel Kokabilirsin!

Kendin için katı parfüm yapmak sandığından çok daha kolay.

Devamını oku