Regl sancılarıyla başa çıkmanın 5 yolu

Regl sancılarıyla başa çıkmanın 5 yolu

Can sıkıcı regl sancıları varken kendini nasıl daha iyi hissedersin?


Sancılar gününü hatta bütün haftanı mahvedebilir. Sadece dişlerini gıcırdatıp, buna katlanma. Regl ağrılarının en kötüsünü yaşarken kendini daha iyi hissetmenin bazı basit yolları var. Kendini daha iyi hissetmek için bu fikirlerin bir kombinasyonunu uygulamayı dene:


1. İlk önce annene ve sonra doktoruna danıştıktan sonra reçetesiz satılan ağrı kesicilerden dene. Bu ilaçlar sancıların daha az şiddetli olmasına yardımcı olur.


2. Egzersiz yap. Düzenli egzersiz ve esneme hareketleri çok etkilidir.


3. Kaslarını gevşetmek için karnını hafifçe ov.


4. Doktoruna danışarak B1 vitamini ya da magnezyum takviyesi alabilirsin. Sancıları, şişkinliği ve regl öncesi sendromları azaltabilir.


5. Regl sancılarının verdiği rahatsızlığı azaltmak için sıcak bir banyo yap ya da karnına sıcak su torbası koy.


Senin gibi genç kızlara yardımcı olabilecek ve onlarla paylaşabileceğin, regl sancılarını azaltan herhangi bir yöntemin var mı?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

özel bir sorusu olan

Özge_34 11.01.2017

bana sorsun ve bu arada regl ağrıları kanal darlığı olanlarda çok olur ve doğum yapmadan geçmez

canlarım

Özge_34 11.01.2017

bende 15 yaşlarındayken regl ağrısından ölüyordum şu an tıp okuyorum ve bu ağrıların azalması için formüller öğrendim. öncelikle ağrı kesicilerden uzak durun ağrı kesiciler regl düzensizliğine yol açar uykunuzu iyi alın B1 veya Magnezyum takviyesi alın ama doktor kontrolünde olmalı her vücutta işe yaramaz sıcak su torbası rahim kaslarını tetikler amannnn kullanmayın sıcak duş harika bir etken beslenmenize dikkat edin meyve,sebze ve sulu ürünleri bol bol tüketin karbohidrat yararlı olmayacaktır

Benim kadar ağrı çeken var mii

Kızılötesi 25.11.2016

Doktorunuza danışarak regl olmadan 1 hafta önce DİCLOFLAM tavsiye alabilirsiniz:) Veee regli olmadan bir hafta önce başta ayaklariniz önde olmak üzere kendinizi sıcakta tutun..

Benim aşırı derecede ağrıyor

Elmaaasyıldız 25.10.2016

Nefesimi bile kesiyor ağrı kesiciler bile yetmiyor çok kötü oluyorum afedersiniz popoma kadar sancı giriyor sanki kılıç gibi sancıyo yanıyo ölüyorum Allahım diye bağırıyorum kusuyorum hiç bir şey yiyip içemiyorum 9 aylık gibi şişiyor karnım gaz sancım oluyo kabızlık çekiyorum sonra bianda ishal oluyorum ve hiç bir doktor bir şey bulamadı 😭😭😭

O kadar ağrım yok

14.05.2016

Benim regl döneminde hayatımı kısıtlayacak kadar ağrım olmuyor.

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Regl ile ilgili 4 inanılmaz gerçek

Aylık regl döngünle ilgili bazı harika bilgileri burada bulabilirsin.

Devamını oku

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku