Regl sancısıyla ilgili en popüler 3 Soru

Regl sancısıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

 

Regl ağrıları “ Bana neler oluyor?” diye karalar bağlamana neden olabilir. Korkmana gerek yok. Bu muhtemelen tamamen doğal ve normal. Regl sancıları ya da regl ağrılarıyla ilgili 3 popüler sorunun cevabını burada bulabilirsin.

1. Regl sancılarına ne sebep olur?

Regl sancıları vücudunun herhangi bir yerindeki ağrılar gibidir. Bir kas çok sert ya da çok ani kasılır, kan akışını sınırlandırarak ağrı üretir. Bu durumda kaslar rahimdedir. Hafif sancılar reglin dışında başka bir şeylerin sonucu olabilir.

2. Herkesin regl sancısı olur mu?

Hayır! Aslında bir çok kadın bu kasılmalarda herhangi bir ağrı hissetmez. Bazıları sadece biraz rahatsızlık duyabilir. Bunun yanında birçok genç kız karın bölgelerinde ya da sırtlarında şiddetli ağrı hissedebilir. Bunlar sana da oluyorsa ebeveyninle ya da doktorunla konuş. Hafif egzersiz, sıcak bir banyo ya da sıcak su torbası rahatlamanı sağlayabilir. Aynı zamanda eczaneden alabileceğin basit ağrı kesiciler de var.

3. Eğer annenin regl ağrıları kötüyse sende de aynısı mı olacak?

Annesi regl sancısı çekiyor diye bir genç kızın da regl sancısı çekmesinin tıbbi bir gerekçesi yoktur. Aklında tutman gereken regl olmanın normal, sağlıklı bir olay olduğudur ve illaki sancı çekmen gerekmez. Egzersiz sancılara yol açan gerginliği rahatlatmaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda kaslara kan akışını artırır ve regl sürecinin daha rahat geçmesine yardımcı olur.

 

Regl dönemiyle ilgili hiç bilmediğin 9 gerçeği bu yazıda keşfet

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Adet kanaması sebebi

Bilgistik 16.03.2018

Regl kanamasında her ay döllenme ihtimaline karşı vücudumuz uterusu hazırlar yeni doku ve bezler üretilir uterus kalınlaşır. Ancak bebek olmazsa bu dokulara giden damarlar çatlar doku dökülür ve adet kanaması olarak çıkar. Orda vücudunuzdan parçalar koptuğu damarlar çatladığı için ağrı olması çol normal

Önemli

7.02.2018

Sevgilimle sevişirken biraz kan geldi bekaretimin gittiğini düşünüyorum . Olaydan sonraki ilk adetten sonra karnımın ağrısı geçmedi yaklaşık 6 gündür bu ağrı sancı ara ara gelip duruyor gebe kalma ihtimalim varmıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim

REGL DÜZZENİ

blue_ 9.08.2017

merhaba; 19 Yaşındayım ayın Temmuzun 7 nde regl oldum snra TEMMUZ un 31 nde kan geldi adet oldum sandım ama sonrasında gelmedi ara regliydi galiba ama emin olamadım bekarım ve daha önce hiç birlikteliğim olmadı. daha önce de regli düzensizliğim vardı VE ÇOK AĞRI ÇEKİYORUM ve bu acıya vücudum dayanmadığından bayılıyorum her regl dönemimde ama bu düzensizlik beni korkutuyor. korkulacak bişey var mıdır acaba doktora gitmeli miyim?? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.. Kolay gelsin.

Karnın çok mu ağrıyor?

Regl döneminde sancıyla nasıl başa çıkacağını keşfet!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vajinal akıntı nedir?

Vajinal akıntı seni rahatsız mı ediyor? Endişelenme, merak ettiğin her şey için videoyu izle!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Regl: Gerçekler ve mitler!

Regl hakkında söylenenlerin hangisi doğru! Hemen izle, keşfet!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmak

Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmak seçeneği ilk bakışta çok çekici gelebilir. Ama önce bu seçeneğin senin için en uygun yöntem olup olmadığını araştırmalısın.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku