Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.


Regl ağrıları “ Bana neler oluyor?” diye karalar bağlamana neden olabilir. Korkmana gerek yok. Bu muhtemelen tamamen doğal ve normal. Regl sancıları ya da ağrılarıyla ilgili 3 popüler sorunun cevabını burada bulabilirsin.

1. Regl sancılarına ne sebep olur?

Regl sancıları vücudunun herhangi bir yerindeki ağrılar gibidir. Bir kas çok sert ya da çok ani kasılır, kan akışını sınırlandırarak ağrı üretir. Bu durumda kaslar rahimdedir. Hafif sancılar reglin dışında başka bir şeylerin sonucu olabilir.

2. Herkesin regl sancısı olur mu?

Hayır! Aslında bir çok kadın bu kasılmalarda herhangi bir ağrı hissetmez. Bazıları sadece biraz rahatsızlık duyabilir. Bunun yanında birçok genç kız karın bölgelerinde ya da sırtlarında şiddetli ağrı hissedebilir. Bunlar sana da oluyorsa ebeveyninle ya da doktorunla konuş. Hafif egzersiz, sıcak bir banyo ya da sıcak su torbası rahatlamanı sağlayabilir. Aynı zamanda eczaneden alabileceğin basit ağrı kesiciler de var.

3. Eğer annenin regl ağrıları kötüyse sende de aynısı mı olacak?

Annesi regl sancısı çekiyor diye bir genç kızın da regl sancısı çekmesinin tıbbi bir gerekçesi yoktur. Aklında tutman gereken regl olmanın normal, sağlıklı bir olay olduğudur ve illaki sancı çekmen gerekmez. Egzersiz sancılara yol açan gerginliği rahatlatmaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda kaslara kan akışını artırır ve regl sürecinin daha rahat geçmesine yardımcı olur.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Adet kanaması sebebi

Bilgistik 16.03.2018

Regl kanamasında her ay döllenme ihtimaline karşı vücudumuz uterusu hazırlar yeni doku ve bezler üretilir uterus kalınlaşır. Ancak bebek olmazsa bu dokulara giden damarlar çatlar doku dökülür ve adet kanaması olarak çıkar. Orda vücudunuzdan parçalar koptuğu damarlar çatladığı için ağrı olması çol normal

Önemli

07.02.2018

Sevgilimle sevişirken biraz kan geldi bekaretimin gittiğini düşünüyorum . Olaydan sonraki ilk adetten sonra karnımın ağrısı geçmedi yaklaşık 6 gündür bu ağrı sancı ara ara gelip duruyor gebe kalma ihtimalim varmıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim

REGL DÜZZENİ

blue_ 09.08.2017

merhaba; 19 Yaşındayım ayın Temmuzun 7 nde regl oldum snra TEMMUZ un 31 nde kan geldi adet oldum sandım ama sonrasında gelmedi ara regliydi galiba ama emin olamadım bekarım ve daha önce hiç birlikteliğim olmadı. daha önce de regli düzensizliğim vardı VE ÇOK AĞRI ÇEKİYORUM ve bu acıya vücudum dayanmadığından bayılıyorum her regl dönemimde ama bu düzensizlik beni korkutuyor. korkulacak bişey var mıdır acaba doktora gitmeli miyim?? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.. Kolay gelsin.

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Regl ile ilgili 4 inanılmaz gerçek

Aylık regl döngünle ilgili bazı harika bilgileri burada bulabilirsin.

Devamını oku

Okuldaki En Kötü Adet Hikayeleri

Reglin bir anda başladı; hem de dersin ortasında! Ya da beden dersinde koşu yaparken sutyeninin askısı koptu. Veya okula giderken deodorant sıkmayı unuttun ve buram buram ter kokmaya başladın. Bunlar her genç

Devamını oku

O koku da ne? Ağız kokusu!

Ağız kokusuna (ögh!) nelerin sebep olduğunu ve sonsuza dek nasıl kurtulabileceğini keşfet!

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Bikini bölgesindeki tüyleri almanın incelikleri

Bikini bölgesindeki bütün tüylerden kurtulmaya karar verdiğinde, mevzunun inceliklerini de bilmek isteyeceksin.

Devamını oku