Sinsice yaklaşan reglden korunmanın yolları

Sinsice yaklaşan reglden korunmanın yolları

Regl sana sürpriz yapabilir. Kendi ninja hamlelerinle buna hazırlıklı olabilirsin. Nasıl mı? Süper tedbirli korumayla!


Regl dönemin sinsice yaklaşabilir. Buna hazır mısın? Bu en iyi reglden korunma stratejileriyle her zaman regl döngünün bir adım ötesinde ol.

Okuldayken reglin başlarsa ne yaparsın?

Reglin beklenmedik bir şekilde başlarsa nerede olursan ol, panik yapma. Okulda öğretmenlerin ve rehberlik öğretmenin neler olduğunu biliyor ve genellikle sana “acil” durumlar için ped verecekler.

Reglin ne zaman geleceğini bilmiyorsan nasıl hazırlıklı olabilirsin?

Bu olur da yağmur yağarsa diye yanında şemsiye taşımaya benzer, sadece yanında bir ped taşı yeter. Reglin yaklaştığı günlerde Orkid günlük ped tak ya da okulda dolabın varsa orada ya da çantanda birkaç tane tut böylece okulda her zaman korunaklı olacaksın. Eğer hazırlıksız yakalanırsan, utangaçlık yapma ve bir arkadaşına yanında fazla ped olup olmadığını sor. Okul yönetiminde de muhtemelen vardır.

Regl başladığında herhangi bir korunman yoksa ne olur?

Kısa vadeli bir çözüm olarak biraz tuvalet kağıdını katlayarak iç çamaşırına koy, bu akıntıyı biraz engeller. Reglin genellikle birkaç kan damlasıyla başlar ve senin bu arada korunma bulmak için zamanın olur.


Düzenli olarak regl olmaya başladıktan sonra, bir sonraki reglinin ne zaman olacağını öğreneceksin. Böylece kendi pedlerin her zaman yanında olacak. “Yedeklerini” çantanın ya da sırt çantanın içindeki fermuarlı bir bölmede sakla.


Reglin ne zaman beklenmedik bir şekilde başladı? Ne yaptın? Hadi anlatsana!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

ÇARŞIYA ÇIKARKEN

Yaren56 30.07.2016

Evet arkadaslar biz adanaya tatile gidevektik inun icinde varsiya cikio alisveris yapmamiz geeekiyodu giuindik gelan iste ama bnim katnim feci agtiyo hemen tugalete gittim iste ozamn oldu 12 bucuk yainda oldum ya siz

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Regl ile ilgili 4 inanılmaz gerçek

Aylık regl döngünle ilgili bazı harika bilgileri burada bulabilirsin.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku