Süper bir beslenme programı için 5 ipucu

Süper bir beslenme programı için 5 ipucu

Gençlik döneminde iyi bir beslenme programını günlük yaşamının bir parçası haline getirecek basit yöntemler.


Gençlik döneminde sağlıklı bir beslenme düzeni büyük bir başarıdır. Vücudun ve zihnin için inanılmaz derecede yardımcıdır. İlginç olan bunu gerçekleştirmenin aslında o kadar da zor olmamasıdır! İşte muhteşem bir beslenme düzenine sahip olup her güne güçlü başlamanın beş basit yolu.

1. İyi bir kahvaltı yap

Beslenme düzeninle ilgili sadece bir şey değiştireceksen, bu her sabah sağlıklı bir kahvaltı yapmak olsun. İyi bir kahvaltı metabolizmanı hızlandırır, kilo vermene yardımcı olur, ruh haline ve okul başarına olumlu etki eder. Kan şekerin genellikle gece boyunca düşer ve sen sabah bir şeyler yiyene kadar beynini boşta çalışır şekilde bırakır. Beynine gıdalarla yeniden yakıt takviyesi yapman gerekir. İyi bir kahvaltı yulaf ve meyve gibi doyurucu ve besleyici olmalıdır.

2. Evde ailenle birlikte yemek ye

Öğünlerini evde ailenle birlikte yemenin iki faydası vardır. Birincisi, evde hazırlanan öğünler genellikle daha besleyicidir. İkincisi de, porsiyonlarını kontrol edebilirsin. Bu, aynı zamanda ailenle vakit geçirebileceğin müthiş bir zamandır.

3. İyi dengelenmiş beslenme planın olsun

Vücudunun büyümesi ve gelişmesi için gerekli enerjiyi sağlamak için doğru türde ve miktarda yiyecekleri seçmek önemli. Tavsiye edilen porsiyonlar yıllar içinde değişmiş olsa da, ana fikir aynı. Yani vücudunun gün içinde yakacağı kaloriden fazla almaman gerekiyor. Eğer alırsan vücudun fazlasını yağ olarak depolar.


Ne kadar aktif olduğuna bağlı olarak, yaklaşık 2000 kaloriye alman gerekir. Yiyeceklerini ölç ya da tart demiyoruz elbette. Sadece porsiyon büyüklükleri ve iyi dengelenmiş bir beslenme düzeninden bahsediyoruz.

4. Öğünlerini yavaş ye

Rahatla ve yemeğinin tadını çıkar. Yavaş yemek yediğinden ve yiyeceklerin tadını çıkardığından emin ol. Yemek zamanı günün akışını Y-A-V-A-Ş-L-A-T-A-C-A-K en iyi zamandır, aynı zamanda dikkatli bir şekilde yemek yemeye odaklanabilirsin. Hızlı yemek yemek sağlıklı bir sindirime engel olur ve fazla yemeye teşvik eder.

5. Haftanın 7 günü sağlıklı yiyecekler ye

Sağlıklı yemek yemeyi bir rutin haline dönüştür ve haftanın yedi günü bu rutine bağlı kalmaya çalış. Kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeği için belirli bir zamanın olmasa da ya da hafta sonu ne yapacağın belirsiz olsa da sağlıklı yiyecekleri beslenme düzenine dahil etmeye özen göster.


Müthiş bir ipucunu gözden mi kaçırdık? Haydi paylaş!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

not tut

ksknselma 15.12.2016

ne yediğini bir not defterine yazarsan bir süre sonra aslında ne kadar sağlıksız beslendiğini sende fark edeceksin ve bunu düzeltmek için adım atmaya başlıcaksın. Buda hayatını sağlıklı hale getirmek için başka bi yollardan bi tanesi

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku

Erkek anatomisi sırları açıklandı

Erkek üreme organlarının ne işe yaradığını ve ergenlikte nasıl değiştiğini keşfet.

Devamını oku

Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Professional Care 7000 Siyah

Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Professional Care 7000 Siyah

İlk jinekolog muayenesinden korkmana hiç gerek yok

İlk jinekolog muayenende, ilk çatı muayenesi (Pelvik muayene) de dahil olmak üzere, neler olduğunu keşfet.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Çatlak dudaklarını iyileştir

Aşağıda dudaklarını nemlendirmek için uygulayabileceğin 10 öneri bulunuyor, en zorlu kış koşullarında bile işine yarayacaklar.

Devamını oku