Denemen gereken 5 esneme hareketi ve sebepleri

Denemen gereken 5 esneme hareketi ve sebepleri

Kaslarını düzenli olarak esneterek egzersiz rutininden daha çok fayda sağla!


Antrenman yapmak için bile zaman yaratmak yeteri kadar zorken bir de esneme hareketleri yapman mı bekleniyor? Kimin esneme hareketleri yapmak için zamanı var ki? Ama zaman yaratman gerekiyor! Fitnees rutini içinde esneme hareketleri en önemli kısmı oluşturuyor.

Esneme hareketleri kaslarının daha esnek olmasını sağlar ve antrenman sonrası kaslarındaki gerginliği rahatlatır. Esneme hareketleri sakatlıkları engelleyebilir, kan dolaşımını artırır ve vücudunu canlandırır! Esneme hareketleri, kaslarını uzatır ve vücuduna ve eklemlerine daha çok hareket kabiliyeti sağlar.

Esneme hareketinin iyi hissettirmesi gerekir, herhangi bir ağrı hissettiğinde durmalısın. Her bir esneme tekniğini en az bir sefer ve 10 saniye ya da daha uzun süre yap. Bu esneme hareketleri her bir egzersizden önce ve sonra tekrarlanmalıdır.

1. Quad esnetme hareketi

Quadriceps kasları bacağının üst kısmında uyluk bölümünde yer alan dört parçalı kaslardır. Bu kasları esnetmek için sağ ayağını kavra ve dizini bük. Ayağını popona doğru çekmelisin ve ön uyluğunda esnemeyi hissetmelisin. Bu esneme hareketini sol tarafında da tekrarla.

2. Biceps esnetme hareketi

Bicepslerin kolunun ön tarafında dirseğinin üzerindeki kaslardır. Bu kaslarını esnetmek için, kollarını vücudun T şeklinde olacak şekilde yukarı kaldır. Avuç içlerini bir yukarı bir aşağı bakacak şekilde yavaşça çevir.

3. Omuzlar ve üç başlı kol kası esnetme hareketi

Üç başlı kol kasları dirseğinin üzerinde kolunun arkasında bulunur. Sağ dirseğini başının arkasına doğru kıvır, böylece elin boyunun arkasına değsin. Sol elinle sağ dirseğini aşağı doğru ittir. Kollarını esnetmek için sağ dirseğini sol elinle tutarak göğsünün üzerinden bastır. Aynısını sol tarafında da tekrarla.

4. Kasık ve sırt esnetme hareketi

Kasığın bacakların arasındaki bölgedir. Yerde oturarak, ayak tabanlarını birbirine değecek şekilde koy. Ayaklarını kasıklarına doğru çek. Ellerini ayaklarında tutarak ve belini bükerek, alnını topuklarına değdirmeye çalış. Bu şekilde 10 saniye ya da daha uzun dur. (Belki hiç bu noktaya kadar gelemedin ama esnemek harika!)

5. Bacak arkası kaslarını esnetme hareketi

Bacak arkası kaslarını esnetmek için, yere dizlerin bükük bir şekilde sırt üstü uzan. Sol ayağını yerde düz bir şekilde tut ve sağ dizini bükerek göğsüne çek. Her iki elinle bacağının üst kısmını kavra ve sağ bacağını yavaşça dik konuma getir. Aynısını sol tarafında da tekrarla.


En iyi esneme hareketi için ipucunu bizimle paylaş!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Kaçınılacak 6 sütyen hatası

Bir sütyenin kusursuz olması için kendine sorman gereken sorular burada!

Devamını oku

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku