Fitness ile ilgili bilmiyor olabileceğin 5 gerçek

Fitness ile ilgili bilmiyor olabileceğin 5 gerçek

Fitness: Gerçek ya da hayal ürünü? Doğruları keşfet ve eğlenceli antrenman fikirleri edin.


Basit fitness çılgınlıkları herkesin sinirini bozar. Spor salonları göz korkutucu ve bunaltıcı olabilir. Koşu süreleri de gerçekten zorlayıcı! Yine de bunların hiçbirinin seni sağlıklı bir yaşam biçimi benimseme kararından vazgeçirmesine izin verme. Fitness özgüvenini artırır, şimdi ya da ileride sağlık konularıyla ilgili riskleri azaltır ve kendi fitness stilini bulduğun zaman gerçekten EĞLENİRSİN. Elbette aynı zamanda kilo vermene de yardımcı olabilir.


İşte genç kızlar için fitness ile ilgili akılda tutulması gereken beş şey:

1. Fitness sadece erkekler için değildir.

Erkeklerle karşılaştırınca ideal formu tutturmak kızlar için daha zor görünür. Daha uzun, daha ağır ve daha güçlü olan erkeklerin kalpleri ve akciğerleri de daha büyüktür. Erkekler kızlara göre daha az yağ depolar ve daha çok terlerler. Kızlar daha çok vücut yağı taşıma eğilimindedirler ve vücutları dayanıksızlığa yol açan demir eksikliğine daha müsaittir. Ayrıca kalsiyum ihtiyaçları da erkeklerden fazladır. Bu durumda ne yapacağız, pes mi edeceğiz? Elbette hayır!

2. Fitness sağlıklı bir yaşam biçiminin bir parçasıdır.

Fiziksel olarak formda olmak kusursuz bir vücuda sahip olmak anlamına gelmez. Bu kendimizi iyi hissetmemiz demektir. Formda olmak doğru miktarda fiziksel aktivite ve düzgün beslenme arasında iyi bir denge tutturmak demektir. Vücudunu hayatın boyunca koruyacağın bir araba gibi düşün. Ondan en iyi şekilde faydalanmak ve kendini iyi hissetmek ve enerjini korumak için ona doğru yakıtı, yani gıdayı sağlaman gerekir.

3. Fitness takım oyunudur.

Aktif olmak, kalori yakmak ve rekabet kadar arkadaşlık ve rahatlama için de bir yoldur. Bu eğlenceli olabilir ve olmalıdır da. Sporla ilgilenenler için bir takımın parçası olmanın ve risk almayı öğrendikçe desteklenmenin faydalarını göreceksin.

4. Fitness aynı zamanda tek kişiliktir.

Genç kızlar için bir sürü güçlendirici ve rekabetçi olmayan fitness aktivitesi var. Esneme, yoga ya da pilates, köpeği yürüyüşe çıkarma, mekik çekme, ağırlık kaldırma, koşu bandı, egzersiz videolarıyla çalışma, bisiklete binme ya da dans etme - liste sadece senin yaratıcılığınla sınırlı. Rutinini değiştirirken eğlenmene de yardımcı olacak.

5. Fitness kilo ile ilgili değildir.

Sağlıklı, mutlu ve fiziksel olarak formda olmak için, ince olmak zorunda değilsin. Muhteşem vücutlar birçok şekil ve boyutta olabilir. Fiziksel olarak formda olmak, senin hayatının kontrolünü elinde tuttuğun anlamına gelir.


Senin sporla ilgili doğru kabul ettiğin şeyler neler?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Ergenlikten korkma

Ergenlik döneminde vücudun değişirken sakin kalmakla ilgili sırlarımız.

Devamını oku

İlk jinekolog muayenesinden korkmana hiç gerek yok

İlk jinekolog muayenende, ilk çatı muayenesi (Pelvik muayene) de dahil olmak üzere, neler olduğunu keşfet.

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Vücudun üzerine sohbet: Üreme organları

Üreme organlarını ve nasıl çalıştıklarını keşfet.

Devamını oku

Ter kokusu hoşça kal!

Of hayır! Ter kokusu, genç kızların en büyük düşmanı. Kötü kokan sensen ne yapman gerektiğini keşfet!

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku