Genç kızlar için beslenmeyle ilgili 15 eğlenceli bilgi

Genç kızlar için beslenmeyle ilgili 15 eğlenceli bilgi

Gençlik döneminde sağlıklı beslenme programını daha eğlenceli ve ilginç hale getirecek yiyeceklerle ilgili önemli bilgiler.


Duydukların doğru: Az yağlı; lif, meyve, sebze ve tahıl ürünleri yönünden zengin bir beslenme düzeni senin sağlığını ve zihinsel faaliyetlerini korumana yardımcı olur! Elbette okul, ev ödevleri ve aktiviteler arasında sağlıklı bir beslenme düzeni tutturmak her zaman kolay değil. Ama meyveler, sebzeler ve hatta çikolatayla ilgili bu ilginç bilgilerle, sağlıklı beslenmek çok daha eğlenceli olacak. (Şşş, annene söyleme ama aslında yiyeceklerle oynamak, özellikle beslenmeyi daha eğlenceli hale getiriyorsa, her zaman kötü bir fikir olmayabilir!)

Yiyeceklerle ilgili 15 eğlenceli bilgi

1. Domates ve salatalık meyvedir.


2. Taze fasulye ile çalı fasulye aynı şeydir; dolmalık fıstık ile çam fıstığı aynı şeydir.


3. Her gün bir bardak kızılcık suyu idrar yolu enfeksiyonlarını engeller.


4. Üzüm suyu hastalıklarla mücadele eden flavonoid isimli çok güçlü bir antioksidan içerir, bu antioksidan kalp krizine yol açan kan pıhtısı üretme riskini azaltır.


5. Sadece erkek hindiler gulu gulu sesi çıkarır. Dişi hindiler tıkırtı sesi çıkarır.


6. Bir mısır koçanında hiçbir zaman tek sayılı bir mısır dizisi yoktur.


7. Son araştırmalara göre sarımsak bağışıklık sistemini uyarıcı özelliğe sahiptir. Soğuk algınlığından kansere kadar hastalıkları önlemeye yardımcı olur.


8. Protein çubuklarında (barları) sihirli bir şey yok. Bazılarında şeker çubuklarındaki kadar şeker ve doymuş yağ bulunur. Muzdan kurabiyeye kadar birçok şey sana enerji verebilir.


9. Araştırmalar gösteriyor ki çay, özellikle yeşil çay, kalp rahatsızlıklarından, kansere ve kemik erimesine kadar bir çok hastalığı engelleyebilir.


10. Bir avuç dolusu badem yaşlılarda Alzheimer hastalığının başlamasını önlemeye yardımcı olabilir.


11. Eğer araba, tren ya da uçakta yolculuk yapmakta zorlanıyorsan , yolculuktan 30 dakika önce toz zencefil kullanmayı dene.


12. Kırmızı et, tavuk ya da balık için bir porsiyon 55-85 gram kadardır; makarna, pilav ya da pişmiş sebzeler için yarım kupadır.


13. Yaban mersini yönünden zengin bir beslenme programı ile beslenen laboratuvar fareleri labirentte yollarını bulmaya çalışan diğer fareleri uzak ara geçiyorlar. Belki de annen haklı: Yediklerin yarıyor!


14. Brokoli gençlik dönemi beslenme düzeninin olmazsa olmazıdır. Bir portakaldan daha fazla C vitamini, bir bardak süt kadar kalsiyum, tam tahıllı bir dilim ekmekten üç kat fazla lif içerir. Kolon kanserini önlemede, katarakt riskini en düşük seviyeye getirmede ve felce karşı korumada en iyi gıda olarak geçer.


15. Çikolatadaki kimyasallar, ‘iyi’ kolesterolü %10’lara kadar artırmasının yanında vücuttaki ruh halini etkileyen kimyasalların seviyesinde de olumlu etkiler. Bu bilgiler çikolatanın ününü abartılmadığı sürece kötü bir düşkünlükten, sağlıklı bir zevke indirir…

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

teşekkürler

07.02.2018

Bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum faydalı olacağını düşünüyorum... Ben de çok kilolu bir kızdım o yüzden hala böyle bakarım araştırırım, zor koşullarda kilo verdim çünkü. Benim için zor günlerdi. Yine de bu tür durumlarda belki bir uzmandan destek alabilirsiniz, kilolu olmak bir sorun değil sonuçta. O psikolojinin altına girmeye ve zorlanmaya hiç gerek yok. Ben ismini çok hatırlamıyorum geçmiş zamandı sanırım, Alle diye bir klinikte diyetisyen desteği almıştım, şimdi gayet iyiym

Kaçınılacak 6 sütyen hatası

Bir sütyenin kusursuz olması için kendine sorman gereken sorular burada!

Devamını oku

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Oral-B Diş Fırçası Pro-Flex Clinic Line 38 Orta

Oral-B Diş Fırçası Pro-Flex Clinic Line 38 Orta

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

Can sıkıntısıyla nasıl başa çıkılır?

Kötü ruh halinin cazibeni bozmasına izin verme. Bu yapılacak ve yapılmayacaklar listesiyle hüzünlü ruh halinden kurtul.

Devamını oku

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku