Ergenlikte egzersiz programına bağlı kalmanın yolları

Ergenlikte egzersiz programına bağlı kalmanın yolları

Ergenlikte beden sağlığın için yaptığın egzersizleri, uyabileceğin bir egzersiz programına bağlamanın yollarını bilmek ister misin?

Ergenlikte egzersiz rutinini aksatmanı önleyecek kolay çözüm önerileri

Demek daha aktif biri olmaya karar verdin. İlk hafta planların gayet yolunda gitti. Kendine koşu ayakkabısı aldın ve onları gerçekten koşmak için kullandın, şimdi daha güçlü, enerjik ve dinamik olduğunu hissediyorsun. İyi bir başlangıç yaptın.


Derken ikinci hafta geldi: Sıkılmaya başladın, bu haftanın sonundan itibaren eski alışkanlıklarına dönme eğilimine girdin bile. Tanıdık geliyor mu bu haller?


İşte sana üçüncü hafta ve sonraki haftalar boyunca egzersizleri sürdürmeni sağlayacak yöntemler

Gerçekçi hedefler belirleyin

Bir süper modelin bedenine sahip olmayı istemek, felakete giden yola çıkmak için birebirdir. Kadınların yalnızca yüzde 2’si böylesi bir bedene sahip olabilir. Geriye kalan yüzde 98, minyon, düzgün vücutlu ya da yuvarlak hatlıdır ve her biri eşdeğer ölçüde güzeldir. İmkansız kilo verme hedefleri belirlemek yerine, kendin için dönüm noktaları belirle. Mesela de ki: “30 dakika boyunca hiç durmadan koşabilmek istiyorum.”

Erken saatlerde çalışın

Günün ilk saatlerinde egzersiz yaparsan, rutinlerine daha bağlı olabilirsin. Neden mi? Çünkü sabahın 7.30’unda karşına aniden bir davet ya da toplantı çıkmıyor. Erken kalk, önce esnemek için birkaç yoga egzersizi yap, sonra bedenini çalıştır ve sonra da okula git.

Bir ortak bul

Spor yapmak arkadaşlarla daha eğlenceli ve üstelik kat ettiğin yolu ölçmek için de bir arkadaşın olmasında fayda var. Sen ve spor arkadaşın her Perşembe akşamı okulda ya da evde buluşup, otobüse binmek yerine yürüyerek de spor yapabilirsiniz. Birbirinizi motive etmekten geri durmayın.

Rutininizi renklendirin

Her gün aynı saatte, aynı güzergâhta koşmak sıkıcı olabilir. Olaya biraz heyecan katmak için farklı sporları deneyebilirsin. Koşmak yerine bisiklete binmek, hatta odanda sevdiğin şarkılarla dans etmek… Neden olmasın?

Ev içinde hareketli olun

Dışarıda hava soğuk mu? Tabii, bu durumda sıcacık evinden çıkmak zor. Egzersiz de hikaye oluyor elbette. Soğuk havada egzersiz yapma tembelliğinden kurtulmanın en iyi yolu evde egzersiz yapmak. Bunun için bir dolu DVD var, onlardan birini alabilirsin. Evde hulahop çevirerek de spor yapabilirsin.

Aktif televizyon izleyicisi olun

Sevdiğin komedileri severken yere uzanıp egzersiz hareketleri yap. Koltuklardan da yardım alabilirsin bu egzersizleri yaparken. Reklam aralarında çömelme hareketlerini deneyebilirsin. Bir saatlik diziyi izlerken, neredeyse 20 dakika reklama maruz kalırsın ki bu da egzersiz için yeterli bir süredir.


Hadi, sen de en iyi egzersiz önerilerinizi bize gönder.

Bazı sporları sadece erkeklerin yapabileceğini mi düşünüyorsun? “Spor: Kızlar erkeklere karşı” yazımız hiç de öyle söylemiyor. Hemen oku!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku

Oral-B Diş Fırçası Pro-Flex Clinic Line 38 Orta

Oral-B Diş Fırçası Pro-Flex Clinic Line 38 Orta

Fibrokistik Meme Değişiklikleri

Yumrulu meme” olarak da bilinen, meme büyümesiyle ilgili değişiklikler hakkında bilgi edin.

Devamını oku

“Zorbalık burada biter”

Bulunduğun her yeri zorbalıktan arındırmak ister misin? Bu posteri bas, çoğalt ve yapıştır. Daha fazla bilgi için bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku