Kış döneminde spor yapmanın sırları

Kış döneminde spor yapmanın sırları

Kapalı mekanda yapılabilecek gençlere uygun ve kolay egzersiz önerileriyle hava soğuk olduğunda bile zinde kal.


Aynı hava gibi, bazı genç kız faaliyetleri de kış kapıyı çalınca duraklayabilir. Ama artık dondurucu soğukları koltuğa demir atmak için bir bahane olarak kullanmak yok! Dondurucu soğuklarda kapalı mekanda forma girmek için genç kızlara uygun, muhteşem egzersiz fikirlerimiz var. Hem de pahalı spor salonu üyeliklerine bir sürü para dökmeden. 

Alışveriş merkezine giderek forma gir

Yürümek muhteşem bir egzersizdir ve alışveriş merkezi kusursuz bir parkur olarak iş görür. Bir arkadaşını yakala ve alışveriş merkezinin her katında tam bir tur yapın ve tabii ki yürüyen merdivenlerde ‘yürüyün’! Yürüme mesafeni ölçmek için cep telefonuna adım ölçer uygulaması yükleyebilir ya da oldukça ucuz olan adım ölçerlerden alabilirsin (e-ticaret sitelerinde bol miktarda var!). Her hafta yürüyüş parkuruna daha çok kat ekle. Hedefini tutturunca biraz alışverişle kendini ödüllendir. 

Televizyon önünde forma gir

Kanepede yayılıp televizyon izleyerek vakit geçirme. Televizyon izlerken bir yandan da mekik ve şınav çek (Şınav zorluyorsa, yarım şınavı dene). Bir dans programı ya da müzik kanalı aç ve dans et. Egzersiz DVD’sini tak ya da YouTube’dan bir egzersiz videosu bul. Hatta olduğun yerde jogging ya da zıplama hareketleri yapabilirsin, ama evde taklalar atmasan iyi olur!

Okul sonrasına kalarak forma gir

Okul sonrası spor programlarından faydalan. Basketbol takımını ya da kapalı saha futbol takımını dene. Masa tenisi derslerine katıl. Karate öğren. Eğer okulunda senin ilgini çeken bir program yoksa, belediyenin kurslarına bak. Aynı zamanda kendi fitness aktiviteni de oluşturabilirsin: Okul yöneticilerine okulun spor salonunda arkadaşlarınla haftada bir defa sadece eğlencesine bir voleybol maçı yapıp yapamayacağınızı sor.

Ailenin gözüne girerek forma gir 

Ailenin gözüne girmek ister misin? Ev işlerine yardım etmeyi teklif et! Annen senin evi süpürdüğünü, toz aldığını, çamaşırları katladığını görünce şok olacak. Bunu yapmak istediğinden emin değil misin? Bak, ev işleri ile uğraşmak gerçekten senin genç kız egzersiz rutinin için eğlenceli bir fikir olmayabilir ama kasları esnetir ve kalorileri yakar. Bunu üçlü bir olağanüstü yatırım olarak düşün: Forma gireceksin, temiz bir odan olacak ve belki senin ne kadar sorumluluk sahibi olduğunu gördüklerinde ailenden daha fazla şey için izin alabileceksin.


Kış mevsimin spor yapma sırlarını bizimle paylaş!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku

Erkek anatomisi sırları açıklandı

Erkek üreme organlarının ne işe yaradığını ve ergenlikte nasıl değiştiğini keşfet.

Devamını oku

Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Professional Care 7000 Siyah

Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Professional Care 7000 Siyah

İlk jinekolog muayenesinden korkmana hiç gerek yok

İlk jinekolog muayenende, ilk çatı muayenesi (Pelvik muayene) de dahil olmak üzere, neler olduğunu keşfet.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Çatlak dudaklarını iyileştir

Aşağıda dudaklarını nemlendirmek için uygulayabileceğin 10 öneri bulunuyor, en zorlu kış koşullarında bile işine yarayacaklar.

Devamını oku