Kış döneminde spor yapmanın sırları

Kış döneminde spor yapmanın sırları

Kapalı mekanda ya da evde spor programıyla hava soğuk olduğunda bile zinde kal.

 

Aynı hava gibi, bazı genç kız faaliyetleri de kış kapıyı çalınca duraklayabilir. Ama artık dondurucu soğukları koltuğa demir atmak için bir bahane olarak kullanmak yok! Dondurucu soğuklarda kapalı mekanda ya da evde spor programı oluşturarak forma girmek için genç kızlara uygun, muhteşem egzersiz fikirlerimiz var. Hem de pahalı spor salonu üyeliklerine bir sürü para dökmeden. 

Alışveriş merkezine giderek forma gir

Yürümek muhteşem bir egzersizdir ve alışveriş merkezi kusursuz bir parkur olarak iş görür. Bir arkadaşını yakala ve alışveriş merkezinin her katında tam bir tur yapın ve tabii ki yürüyen merdivenlerde ‘yürüyün’! Yürüme mesafeni ölçmek için cep telefonuna adım ölçer uygulaması yükleyebilir ya da oldukça ucuz olan adım ölçerlerden alabilirsin (e-ticaret sitelerinde bol miktarda var!). Her hafta yürüyüş parkuruna daha çok kat ekle. Hedefini tutturunca biraz alışverişle kendini ödüllendir. 

Televizyon önünde forma gir

Kanepede yayılıp televizyon izleyerek vakit geçirme. Televizyon izlerken bir yandan da mekik ve şınav çek (Şınav zorluyorsa, yarım şınavı dene). Bir dans programı ya da müzik kanalı aç ve dans et. Egzersiz DVD’sini tak ya da YouTube’dan bir egzersiz videosu bul. Hatta olduğun yerde jogging ya da zıplama hareketleri yapabilirsin, ama evde taklalar atmasan iyi olur!

Okul sonrasına kalarak forma gir

Okul sonrası spor programlarından faydalan. Basketbol takımını ya da kapalı saha futbol takımını dene. Masa tenisi derslerine katıl. Karate öğren. Eğer okulunda senin ilgini çeken bir program yoksa, belediyenin kurslarına bak. Aynı zamanda kendi fitness aktiviteni de oluşturabilirsin: Okul yöneticilerine okulun spor salonunda arkadaşlarınla haftada bir defa sadece eğlencesine bir voleybol maçı yapıp yapamayacağınızı sor.

Ailenin gözüne girerek forma gir 

Ailenin gözüne girmek ister misin? Ev işlerine yardım etmeyi teklif et! Annen senin evi süpürdüğünü, toz aldığını, çamaşırları katladığını görünce şok olacak. Bunu yapmak istediğinden emin değil misin? Bak, ev işleri ile uğraşmak gerçekten senin genç kız egzersiz rutinin için eğlenceli bir fikir olmayabilir ama kasları esnetir ve kalorileri yakar. Bunu üçlü bir olağanüstü yatırım olarak düşün: Forma gireceksin, temiz bir odan olacak ve belki senin ne kadar sorumluluk sahibi olduğunu gördüklerinde ailenden daha fazla şey için izin alabileceksin.


Kış mevsimin spor yapma sırlarını bizimle paylaş!

Yaza doğru açık hava sporları arasından bir seçim yapmak istersen, Denemeye Değer Açık Hava Sporları yazımıza göz atman şart!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yumurtalık Kistleriyle İlgili Bilmen Gerekenler

Yumurtalık kistlerinin nasıl oluştuğunu ve bu konuda neler yapabileceğini öğren.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Oral-B Diş Fırçası Pro-Flex Clinic Line 38 Orta

Oral-B Diş Fırçası Pro-Flex Clinic Line 38 Orta

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için cımbız kullanımı

Yüzdeki tüyleri alabilmek için profesyonelce davranmak gerekir. Nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?

Devamını oku