Kış döneminde spor yapmanın sırları

Kış döneminde spor yapmanın sırları

Kapalı mekanda ya da evde spor programıyla hava soğuk olduğunda bile zinde kal.

 

Aynı hava gibi, bazı genç kız faaliyetleri de kış kapıyı çalınca duraklayabilir. Ama artık dondurucu soğukları koltuğa demir atmak için bir bahane olarak kullanmak yok! Dondurucu soğuklarda kapalı mekanda ya da evde spor programı oluşturarak forma girmek için genç kızlara uygun, muhteşem egzersiz fikirlerimiz var. Hem de pahalı spor salonu üyeliklerine bir sürü para dökmeden. 

Alışveriş merkezine giderek forma gir

Yürümek muhteşem bir egzersizdir ve alışveriş merkezi kusursuz bir parkur olarak iş görür. Bir arkadaşını yakala ve alışveriş merkezinin her katında tam bir tur yapın ve tabii ki yürüyen merdivenlerde ‘yürüyün’! Yürüme mesafeni ölçmek için cep telefonuna adım ölçer uygulaması yükleyebilir ya da oldukça ucuz olan adım ölçerlerden alabilirsin (e-ticaret sitelerinde bol miktarda var!). Her hafta yürüyüş parkuruna daha çok kat ekle. Hedefini tutturunca biraz alışverişle kendini ödüllendir. 

Televizyon önünde forma gir

Kanepede yayılıp televizyon izleyerek vakit geçirme. Televizyon izlerken bir yandan da mekik ve şınav çek (Şınav zorluyorsa, yarım şınavı dene). Bir dans programı ya da müzik kanalı aç ve dans et. Egzersiz DVD’sini tak ya da YouTube’dan bir egzersiz videosu bul. Hatta olduğun yerde jogging ya da zıplama hareketleri yapabilirsin, ama evde taklalar atmasan iyi olur!

Okul sonrasına kalarak forma gir

Okul sonrası spor programlarından faydalan. Basketbol takımını ya da kapalı saha futbol takımını dene. Masa tenisi derslerine katıl. Karate öğren. Eğer okulunda senin ilgini çeken bir program yoksa, belediyenin kurslarına bak. Aynı zamanda kendi fitness aktiviteni de oluşturabilirsin: Okul yöneticilerine okulun spor salonunda arkadaşlarınla haftada bir defa sadece eğlencesine bir voleybol maçı yapıp yapamayacağınızı sor.

Ailenin gözüne girerek forma gir 

Ailenin gözüne girmek ister misin? Ev işlerine yardım etmeyi teklif et! Annen senin evi süpürdüğünü, toz aldığını, çamaşırları katladığını görünce şok olacak. Bunu yapmak istediğinden emin değil misin? Bak, ev işleri ile uğraşmak gerçekten senin genç kız egzersiz rutinin için eğlenceli bir fikir olmayabilir ama kasları esnetir ve kalorileri yakar. Bunu üçlü bir olağanüstü yatırım olarak düşün: Forma gireceksin, temiz bir odan olacak ve belki senin ne kadar sorumluluk sahibi olduğunu gördüklerinde ailenden daha fazla şey için izin alabileceksin.


Kış mevsimin spor yapma sırlarını bizimle paylaş!

Yaza doğru açık hava sporları arasından bir seçim yapmak istersen, Denemeye Değer Açık Hava Sporları yazımıza göz atman şart!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku

Oral-B Diş Fırçası Pro-Flex Clinic Line 38 Orta

Oral-B Diş Fırçası Pro-Flex Clinic Line 38 Orta

Fibrokistik Meme Değişiklikleri

Yumrulu meme” olarak da bilinen, meme büyümesiyle ilgili değişiklikler hakkında bilgi edin.

Devamını oku

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için cımbız kullanımı

Yüzdeki tüyleri alabilmek için profesyonelce davranmak gerekir. Nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku