Sağlıklı beslenme programı için 5 alışkanlık

Sağlıklı beslenme programı için 5 alışkanlık

Daha fit mi olmak istiyorsun? Bu basit günlük yapılacaklar listesi ile başla.

 

Kötü alışkanlıklar bir anda ortaya çıkarken, iyi alışkanlıkların yerleştirilmesi biraz daha zaman alabilir ve kararlılık gerektirebilir. Ama bir kere sağlıklı bir alışkanlığı edindiğinde, orada kalır. Aynı zamanda, zihnin, vücudun ve ruhun sana şükran duyacaktır. Sağlıklı beslenme programı için öncelikle bu 5 maddeyi alışkanlık haline getir. 

1) Tonlarca (ve Tonlarca) Su İç.

Temel kural genellikle günde sekiz bardak su içmektir ama en ideal faydayı sağlamak için tam olarak ne kadar su içilmesi gerektiğine dair bir araştırma bulunmuyor.. Bildiğimiz, susuz kalmamak ve toksinleri atmak için suya ihtiyacımızın olduğudur (İnsan vücudunun %60 kadarı H2O’dan oluşur.) Sana su içmeni hatırlatması için yeniden doldurulabilir bir su şişesini çantandan tüm gün eksik etme.

2) Her gün Kahvaltı Yap.

Her ne kadar ters görünse de, düzenli olarak kahvaltı atlanırsa kiloları geri almak kaçınılmaz olur. Öğle yemeği zamanında çok acıkmış olursun ve elinin altında ne varsa saldırma eğilimi ortaya çıkar. (Merhaba, patates kızartmaları.) Ama yulaf ezmesi, meyve, yoğurt ve tam tahıllı bir tost gibi besleyici yiyeceklerle karnını doyurursan, enerji seviyeni yükseltir ve iştahını kolayca kontrol altında tutarsın.

3) Uyu!

Takvimin okul, faaliyetler ve ev ödevleri ile doluyken yeteri kadar uyuman zor olabilir, ama bu gerçekten önemli. Yeterli uyku (miktar kişiden kişiye değişir) fiziksel ve zihinsel olarak güçlü kalmak için çok büyük bir önem taşır.

4) Bolca Güneş Kremi Kullan.

Muhtemelen şimdi herhangi bir etkisini görmeyeceksin (güneş yanığı bir tarafa), ama güneş koruyucu olmadan dışarı çıkmak erken cilt yaşlanmasına yol açabilir. Her gün güneş koruyucu kullanmak, hatta hava bulutlu bile olsa, melanom (yaygın bir cilt kanseri türü) riskini önemli ölçüde azaltır.

5) Hareket Et.

100 yaşına kadar yaşamayı denemek mi istiyorsun? Her gün egzersiz yap. Fiziksel aktivite ruh halini, beyin gücünü, dengeni, kaslarını ve kemik sağlığını artırır. Faydalarını görmen için sıkı bir spor salonu müdavimi olmana da gerek yok: yürümek, dans etmek ve bakıcılığını yaptığın çocukların arkasından koşmak, bunların hepsi egzersiz sayılır.

 

Sömestr bitti ve yeni bir dönem başlıyor. Bu yeni dönemde sağlıklı olmak için şu önerilerimize de göz at.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Su içmenin faydaları nelerdir ve ne kadar su içmen gerekir?

Genç kızlık döneminde sağlıklı olmak için su içmekle ilgili bilmen gerekenler.

Devamını oku

Ergenlikte egzersiz programına bağlı kalmanın yolları

Ergenlikte beden sağlığın için yaptığın egzersizleri, uyabileceğin bir egzersiz programına bağlamanın yollarını bilmek ister misin?

Devamını oku

Pratik atıştırmalıklar: Gün arasında nasıl beslenmen gerekir?

Patates cipslerinden ve yağlı çerezlerden vazgeçsen iyi olur. Aşağıdaki pratik atıştırmalıklar hem kolayca taşınabilir hem de vücudun için yeterli ve çok daha sağlıklı.

Devamını oku

“İyilik çetesi”

Bu posteri bas, çoğalt ve dünyaya zorbaların istedikleri gibi davranamayacakları mesajını ver. İyilik eden, iyilik bulur. Bu konuda daha fazla bilgi için web sitemizi incelemeye devam et.

Devamını oku