Acil kazanılması gereken 5 sağlık alışkanlığı

Acil kazanılması gereken 5 sağlık alışkanlığı

Daha fit mi olmak istiyorsun? Bu basit günlük yapılacaklar listesi ile başla.


Kötü alışkanlıklar bir anda ortaya çıkarken, iyi alışkanlıkların yerleştirilmesi biraz daha zaman alabilir ve kararlılık gerektirebilir. Ama bir kere sağlıklı bir alışkanlığı edindiğinde, orada kalır. Aynı zamanda, zihnin, vücudun ve ruhun sana şükran duyacaktır.

1) Tonlarca (ve Tonlarca) Su İç.

Temel kural genellikle günde sekiz bardak su içmektir ama en ideal faydayı sağlamak için tam olarak ne kadar su içilmesi gerektiğine dair bir araştırma bulunmuyor.. Bildiğimiz, susuz kalmamak ve toksinleri atmak için suya ihtiyacımızın olduğudur (İnsan vücudunun %60 kadarı H2O’dan oluşur.) Sana su içmeni hatırlatması için yeniden doldurulabilir bir su şişesini çantandan tüm gün eksik etme.

2) Her gün Kahvaltı Yap.

Her ne kadar ters görünse de, düzenli olarak kahvaltı atlanırsa kiloları geri almak kaçınılmaz olur. Öğle yemeği zamanında çok acıkmış olursun ve elinin altında ne varsa saldırma eğilimi ortaya çıkar. (Merhaba, patates kızartmaları.) Ama yulaf ezmesi, meyve, yoğurt ve tam tahıllı bir tost gibi besleyici yiyeceklerle karnını doyurursan, enerji seviyeni yükseltir ve iştahını kolayca kontrol altında tutarsın.

3) Uyu!

Takvimin okul, faaliyetler ve ev ödevleri ile doluyken yeteri kadar uyuman zor olabilir, ama bu gerçekten önemli. Yeterli uyku (miktar kişiden kişiye değişir) fiziksel ve zihinsel olarak güçlü kalmak için çok büyük bir önem taşır.

4) Bolca Güneş Kremi Kullan.

Muhtemelen şimdi herhangi bir etkisini görmeyeceksin (güneş yanığı bir tarafa), ama güneş koruyucu olmadan dışarı çıkmak erken cilt yaşlanmasına yol açabilir. Her gün güneş koruyucu kullanmak, hatta hava bulutlu bile olsa, melanom (yaygın bir cilt kanseri türü) riskini önemli ölçüde azaltır.

5) Hareket Et.

100 yaşına kadar yaşamayı denemek mi istiyorsun? Her gün egzersiz yap. Fiziksel aktivite ruh halini, beyin gücünü, dengeni, kaslarını ve kemik sağlığını artırır. Faydalarını görmen için sıkı bir spor salonu müdavimi olmana da gerek yok: yürümek, dans etmek ve bakıcılığını yaptığın çocukların arkasından koşmak, bunların hepsi egzersiz sayılır.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Meme kanserini önlemeye yardımcı olabilecek 5 alışkanlık

Meme kanseri ile ilgili temel bilgiler ve sağlıklı kalmanın yolları

Devamını oku

Ergenlikte ruh hali değişimleriyle başa çıkmanın 7 yolu

Ergenlik döneminde ruh hali değişimlerine nelerin sebep olduğunu ve bunlarla nasıl başa çıkman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Fitness antrenmanından önce ve sonra yapılması gereken 6 hareket

Bu esneme hareketleri “Her yerim ağrıyor ve yataktan çıkamıyorum” hissini engeller.

Devamını oku

O koku da ne? Ağız kokusu!

Ağız kokusuna (ögh!) nelerin sebep olduğunu ve sonsuza dek nasıl kurtulabileceğini keşfet!

Devamını oku