Terleme hakkında bilmeniz gerekenler

Terleme hakkında bilmeniz gerekenler

Çok mu terliyorsun? Yalnız değilsin. Terin ne olduğu ve onunla nasıl baş edebileceğini öğrenmek istiyorsan, işte sana ipuçları.


Egzersiz yapmadığın zamanlarda bile çok terliyorsan endişe etme. Herkes terler. Terleme tamamen normaldir, kokuya neden olan bu terden kurtulmanın kolay yolları var. Bu hızlı rehberle kendini tekrar ferah hisset!

Neden Terleriz?

Senin ter bezlerin terlemeyi gerçekleştirir. Stres, hormonlar ve fiziksel aktiviteler bu bezleri harekete geçirir. Bu başına geldiğinde beynin, vücuduna onu serinletmesi mesajını vücudunun doğal soğutma sistemiyle - terleme ile gönderir. Terleme, vücudun ısısını düzenleme yöntemidir.

Çok Terliyorum. Bu Normal midir?

Endişelenme! Birçoğumuz çok terliyoruz. Bu yüzden ter bezlerimiz gereğinden fazla çalışarak ihtiyacımız olandan fazla ter üretir.

Koltuk Altı Kokusunun Nedeni Nedir?

Terleme özünde kokusuzdur ve hızlıca buharlaşır. Ancak buharlaşmanın kolayca olamadığı koltuk altın gibi yerlerde, bu ıslaklık hissine neden olur. Ilık ve rutubetli ortamlarda gelişen bakteriler, terlemeyi işe yaramaz hale getirerek kokuya neden olur.

Deodorantlar Ne İşe Yarar?

Deodorantlar nemi azaltmaz. Islaklığa değil, kokuya neden olan bakterilerin azalmasına yardımcı olur. Terin cildinin yüzeyindeki akışını yavaşlatarak, ıslaklığın ve kokunun kontrolüne yardımcı olurlar.


Seni ne terletir ve terlemeye neden olan stres karşısında soğukkanlılığını nasıl korursun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Kaçınılacak 6 sütyen hatası

Bir sütyenin kusursuz olması için kendine sorman gereken sorular burada!

Devamını oku

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku