Fitness nedir? Vazgeçemeyeceğin 4 Fitness Kararı

Fitness nedir? Vazgeçemeyeceğin 4 Fitness Kararı

Fitness nedir? Saatlerce spor salonunda koşmak değildir. Ufak tefek değişiklerle de fit olabilir, spor alışkanlığı kazanabilirsin. Fitness’ı alışkanlık haline getirmek için alman gereken 4 kararı bu yazıda bulabilirsin. Kaçamakları önlemek için iyi belirlenmiş hedefler koy!

 

Kendine daha çok dikkat etmekle ilgili bir karara vardın, ama bu sadece... 1,5 dakika sürdü. En önemli sebep nedir? Hedeflerin yeteri kadar net olmayabilir. Uzmanlar sağlıklı olmakla ilgili çok net kararlar almanın, bunlardan vazgeçmeyi zorlaştıracağı konusunda hemfikir. Bu aklının bir köşesinde dursun, işte bunu olabildiğince çabuk gerçekleştirmen için dört fitness hedefi.

1. “Egzersizi bir alışkanlık haline getireceğim.”

Okula yürüyerek gitmek ya da akşam yemeğinden önce 15 dakika koşu bandında egzersiz yapmak gibi ufak değişiklikler yaparak başla. Sonrasında, bu küçük değişimi sonraki gün ve bir sonraki gün de tekrarla. İster yürü, ister yüz, ister dağlara tırman; aktiviteyi belirli bir gün ve zamana koymak sağlıklı kalmayı bir alışkanlık haline getirmeyi garanti eder.

2. “Hedefe odaklanacağım.”

Dikkat dağıtıcı şeyler her yerde - düşünsene: Televizyon izlemek, internette sörf yapmak, en yakın arkadaşlarınla mesajlaşmak... Egzersiz zamanlarında kendine konsantre olacağına söz ver (telefonunu evde bırak) ve her gün ilk önce egzersiz yapmanın sebeplerini kendine hatırlat.

3. “Kendime bir fitness arkadaşı bulacağım.”

Kararsızlığın artmaya başladığı zaman, egzersiz için güvenilir bir arkadaş bulmak motivasyonunu yüksek tutacaktır. Arkadaşının seni yoga sınıfında ya da koşmak için beklediğini bilirsen, orada olma ihtimalin çok daha yüksek olacaktır.

4. “Tuzaklarla başa çıkacağım.”

Bir antrenmanı kaçırdıysan ya da koşuyu kısa kesmen gerektiyse kendini üzme. Kondisyon salonuna gitmediğin günler için bir telafi planı yap (antrenman DVD’leri bunun için iyi bir çözüm olabilir) ve sonraki gün çalışmaya devam et.

 

Fitness hakkında bilmiyor olabileceğiniz 5 gerçeği bu yazıda bulabilirsin.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Su içmenin faydaları nelerdir ve ne kadar su içmen gerekir?

Genç kızlık döneminde sağlıklı olmak için su içmekle ilgili bilmen gerekenler.

Devamını oku

Ergenlikte egzersiz programına bağlı kalmanın yolları

Ergenlikte beden sağlığın için yaptığın egzersizleri, uyabileceğin bir egzersiz programına bağlamanın yollarını bilmek ister misin?

Devamını oku

Pratik atıştırmalıklar: Gün arasında nasıl beslenmen gerekir?

Patates cipslerinden ve yağlı çerezlerden vazgeçsen iyi olur. Aşağıdaki pratik atıştırmalıklar hem kolayca taşınabilir hem de vücudun için yeterli ve çok daha sağlıklı.

Devamını oku

Zorbalıkla karşı karşıya kalan birine nasıl yardım edilir?

Zorbalıkla karşı karşıya olan birini gördüğünde onun için bir şeyler yapmak istersin. Peki ne yapabilirsin? Daha fazla bilgi için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku