Vazgeçemeyeceğin 4 Fitness Kararı: Çok iyi belirlenmiş fitness hedefleri koy!

Vazgeçemeyeceğin 4 Fitness Kararı: Çok iyi belirlenmiş fitness hedefleri koy!

Alışkanlık Haline Getirmen Gereken 4 Fitness Kararı: Kaçamakları önlemek için iyi belirlenmiş hedefler koy!


Kendine daha çok dikkat etmekle ilgili bir karara vardın, ama bu sadece... 1,5 dakika sürdü. En önemli sebep nedir? Hedeflerin yeteri kadar net olmayabilir. Uzmanlar sağlıklı olmakla ilgili çok net kararlar almanın, bunlardan vazgeçmeyi zorlaştıracağı konusunda hemfikir. Bu aklının bir köşesinde dursun, işte bunu olabildiğince çabuk gerçekleştirmen için dört fitness hedefi.

1. “Egzersizi bir alışkanlık haline getireceğim.”

Okula yürüyerek gitmek ya da akşam yemeğinden önce 15 dakika koşu bandında egzersiz yapmak gibi ufak değişiklikler yaparak başla. Sonrasında, bu küçük değişimi sonraki gün ve bir sonraki gün de tekrarla. İster yürü, ister yüz, ister dağlara tırman; aktiviteyi belirli bir gün ve zamana koymak sağlıklı kalmayı bir alışkanlık haline getirmeyi garanti eder.

2. “Hedefe odaklanacağım.”

Dikkat dağıtıcı şeyler her yerde - düşünsene: Televizyon izlemek, internette sörf yapmak, en yakın arkadaşlarınla mesajlaşmak... Egzersiz zamanlarında kendine konsantre olacağına söz ver (telefonunu evde bırak) ve her gün ilk önce egzersiz yapmanın sebeplerini kendine hatırlat.

3. “Kendime bir fitness arkadaşı bulacağım.”

Kararsızlığın artmaya başladığı zaman, egzersiz için güvenilir bir arkadaş bulmak motivasyonunu yüksek tutacaktır. Arkadaşının seni yoga sınıfında ya da koşmak için beklediğini bilirsen, orada olma ihtimalin çok daha yüksek olacaktır.

4. “Tuzaklarla başa çıkacağım.”

Bir antrenmanı kaçırdıysan ya da koşuyu kısa kesmen gerektiyse kendini üzme. Kondisyon salonuna gitmediğin günler için bir telafi planı yap (antrenman DVD’leri bunun için iyi bir çözüm olabilir) ve sonraki gün çalışmaya devam et.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Ergenlikten korkma

Ergenlik döneminde vücudun değişirken sakin kalmakla ilgili sırlarımız.

Devamını oku

Vitamin deposu

Hangi vitamin ne işe yarıyor biliyor musun? İşte sana multi bir rehber!

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku