Fitness nedir? Vazgeçemeyeceğin 4 Fitness Kararı

Fitness nedir? Vazgeçemeyeceğin 4 Fitness Kararı

Fitness nedir? Saatlerce spor salonunda koşmak değildir. Ufak tefek değişiklerle de fit olabilir, spor alışkanlığı kazanabilirsin. Fitness’ı alışkanlık haline getirmek için alman gereken 4 kararı bu yazıda bulabilirsin. Kaçamakları önlemek için iyi belirlenmiş hedefler koy!

 

Kendine daha çok dikkat etmekle ilgili bir karara vardın, ama bu sadece... 1,5 dakika sürdü. En önemli sebep nedir? Hedeflerin yeteri kadar net olmayabilir. Uzmanlar sağlıklı olmakla ilgili çok net kararlar almanın, bunlardan vazgeçmeyi zorlaştıracağı konusunda hemfikir. Bu aklının bir köşesinde dursun, işte bunu olabildiğince çabuk gerçekleştirmen için dört fitness hedefi.

1. “Egzersizi bir alışkanlık haline getireceğim.”

Okula yürüyerek gitmek ya da akşam yemeğinden önce 15 dakika koşu bandında egzersiz yapmak gibi ufak değişiklikler yaparak başla. Sonrasında, bu küçük değişimi sonraki gün ve bir sonraki gün de tekrarla. İster yürü, ister yüz, ister dağlara tırman; aktiviteyi belirli bir gün ve zamana koymak sağlıklı kalmayı bir alışkanlık haline getirmeyi garanti eder.

2. “Hedefe odaklanacağım.”

Dikkat dağıtıcı şeyler her yerde - düşünsene: Televizyon izlemek, internette sörf yapmak, en yakın arkadaşlarınla mesajlaşmak... Egzersiz zamanlarında kendine konsantre olacağına söz ver (telefonunu evde bırak) ve her gün ilk önce egzersiz yapmanın sebeplerini kendine hatırlat.

3. “Kendime bir fitness arkadaşı bulacağım.”

Kararsızlığın artmaya başladığı zaman, egzersiz için güvenilir bir arkadaş bulmak motivasyonunu yüksek tutacaktır. Arkadaşının seni yoga sınıfında ya da koşmak için beklediğini bilirsen, orada olma ihtimalin çok daha yüksek olacaktır.

4. “Tuzaklarla başa çıkacağım.”

Bir antrenmanı kaçırdıysan ya da koşuyu kısa kesmen gerektiyse kendini üzme. Kondisyon salonuna gitmediğin günler için bir telafi planı yap (antrenman DVD’leri bunun için iyi bir çözüm olabilir) ve sonraki gün çalışmaya devam et.

 

Fitness hakkında bilmiyor olabileceğiniz 5 gerçeği bu yazıda bulabilirsin.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Ergenlikte ruh hali değişimleriyle başa çıkmanın 7 yolu

Ergenlik döneminde ruh hali değişimlerine nelerin sebep olduğunu ve bunlarla nasıl başa çıkman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Ergenlik korkusuyla nasıl başa çıkarsın?

Ergenlik döneminde vücudun değişirken sakin kalmakla ilgili sırlarımızı keşfet.

Devamını oku

Fitness programı: Mükemmelliğe giden yolda 6 ufak adım

Gençlik döneminde sadık kaldığın bir fitness programıyla sağlığını bir üst seviyeye çıkarmanın zamanı geldi. 6, 5, 4, 3, 2, 1. Haydi başlayalım!

Devamını oku

Dişlerini doğru fırçalıyor musun?

Muhteşem bir gülümseme tam da burada! Dişlerini nasıl fırçalaman gerektiğini keşfet.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Tam bir sır küpü ol

Sır nedir? Başkasına söylenmemek üzere sadece seninle paylaşılmış bir şey. Sen de çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla

Devamını oku