Fitness nedir? Vazgeçemeyeceğin 4 Fitness Kararı

Fitness nedir? Vazgeçemeyeceğin 4 Fitness Kararı

Fitness nedir? Saatlerce spor salonunda koşmak değildir. Ufak tefek değişiklerle de fit olabilir, spor alışkanlığı kazanabilirsin. Fitness’ı alışkanlık haline getirmek için alman gereken 4 kararı bu yazıda bulabilirsin. Kaçamakları önlemek için iyi belirlenmiş hedefler koy!

 

Kendine daha çok dikkat etmekle ilgili bir karara vardın, ama bu sadece... 1,5 dakika sürdü. En önemli sebep nedir? Hedeflerin yeteri kadar net olmayabilir. Uzmanlar sağlıklı olmakla ilgili çok net kararlar almanın, bunlardan vazgeçmeyi zorlaştıracağı konusunda hemfikir. Bu aklının bir köşesinde dursun, işte bunu olabildiğince çabuk gerçekleştirmen için dört fitness hedefi.

1. “Egzersizi bir alışkanlık haline getireceğim.”

Okula yürüyerek gitmek ya da akşam yemeğinden önce 15 dakika koşu bandında egzersiz yapmak gibi ufak değişiklikler yaparak başla. Sonrasında, bu küçük değişimi sonraki gün ve bir sonraki gün de tekrarla. İster yürü, ister yüz, ister dağlara tırman; aktiviteyi belirli bir gün ve zamana koymak sağlıklı kalmayı bir alışkanlık haline getirmeyi garanti eder.

2. “Hedefe odaklanacağım.”

Dikkat dağıtıcı şeyler her yerde - düşünsene: Televizyon izlemek, internette sörf yapmak, en yakın arkadaşlarınla mesajlaşmak... Egzersiz zamanlarında kendine konsantre olacağına söz ver (telefonunu evde bırak) ve her gün ilk önce egzersiz yapmanın sebeplerini kendine hatırlat.

3. “Kendime bir fitness arkadaşı bulacağım.”

Kararsızlığın artmaya başladığı zaman, egzersiz için güvenilir bir arkadaş bulmak motivasyonunu yüksek tutacaktır. Arkadaşının seni yoga sınıfında ya da koşmak için beklediğini bilirsen, orada olma ihtimalin çok daha yüksek olacaktır.

4. “Tuzaklarla başa çıkacağım.”

Bir antrenmanı kaçırdıysan ya da koşuyu kısa kesmen gerektiyse kendini üzme. Kondisyon salonuna gitmediğin günler için bir telafi planı yap (antrenman DVD’leri bunun için iyi bir çözüm olabilir) ve sonraki gün çalışmaya devam et.

 

Fitness hakkında bilmiyor olabileceğiniz 5 gerçeği bu yazıda bulabilirsin.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Uyku sorunu mu yaşıyorsun?

Ne kadar uyursan uyu yetmiyor mu? Peki, sağlıklı bir genç kız için uyku neden bu kadar önemli? Uyku sorunları hakkındaki yazımızda keşfet!

Devamını oku

Spor öncesi esneme: 5 hareket ve sebepleri

Spor öncesi esneme ile egzersiz rutininden daha çok fayda sağla!

Devamını oku

Su içmenin faydaları nelerdir ve ne kadar su içmen gerekir?

Genç kızlık döneminde sağlıklı olmak için su içmekle ilgili bilmen gerekenler.

Devamını oku

Kısa saçlar için üç alternatif model

Spor kesimli kısa saçları seviyor, ama arada bir farklı bir görünüme de izin vermelerini istiyorsun. Kısa saç modelleri fikirlerimizi keşfet!

Devamını oku

Diş tellerinden daha çabuk kurtulmanın yolları

Diş teli tedavisinde hangi yiyeceklerden uzak durmalısın, neden? Sana bu konuda bilmen gereken her şeyi söyleyeceğiz…

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı