Terleme nasıl kontrol edilir?

Terleme nasıl kontrol edilir?

İster çok aşırı, ister biraz terliyor ol; güzel kokmakla ilgili sırlarımıza bir göz at ve terleme nasıl kontrol edilir, keşfet!

 

Terlemenin kötü kokuya neden olduğunu biliyorsun ama aslında neden terleriz? Terlemek vücut ısısını sabitlemek ve seni aşırı ısınmadan korumak için vücudunun doğal olarak geliştirdiği bir yöntemdir. Bu demektir ki terlemeyi durduramazsın ama aşırı terlemeyi kontrol edebilirsin!

Terlemenin sebepleri

Egzersizden ya da tüm sınıfın önünde konuşmak gibi stresli bir durumda kaldığından dolayı sıcak bastığında, aslında vücut ısın artar. Bu olduğunda, beynin vücuduna seni serinletme mesajı gönderir. Peki nasıl serinlersin? Terleyerek.

Terleme nasıl kontrol edilir?

Bazılarımızın aşırı tepki gösteren ve vücudun ihtiyacı olduğundan çok daha fazla ter üreten bezleri vardır. Bazı insanlar normalden dört ya da beş kat daha fazla terler! Yine de bunu kontrol altında tutabilecek yöntemler var: Deodorant ve ter önleyiciler.


İşin özü şu ki klinik olarak kanıtlanmış, terlemeye karşı etkili koruma reçetesine, reçetesiz olarak sahip olabilirsin. Tek yapman gereken yatmadan önce koltuk altlarına sürmendir ve sonraki bütün gün banyo yapsan ya da duş alsan da rahatsın!


Sadece terlemeye karşı mücadeleye yardımcı olmaz ama aynı zamanda tonlarca farklı koku alternatifi ile koltuk altlarının güzel kokmasını da sağlar. En sevdiğin hangisi?

 

Terleme hakkında daha fazlası için şu yazımıza da bir bak!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yumurtalık Kistleriyle İlgili Bilmen Gerekenler

Yumurtalık kistlerinin nasıl oluştuğunu ve bu konuda neler yapabileceğini öğren.

Devamını oku

Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normaldir!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntıların her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durum olduğunu söylüyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

“İyilik bulaşıcıdır”

Bu posterle etrafında iyilik meltemleri estirebilirsin. Çoğalt ve uygun gördüğün yerlere yapıştır. Zorbalığa karşı mücadele ederken iyiliği yaygınlaştırmak için neler yapabileceğini bu sitedeki yazıları

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku