Terleme nasıl kontrol edilir?

Terleme nasıl kontrol edilir?

İster çok aşırı, ister biraz terliyor ol; güzel kokmakla ilgili sırlarımıza bir göz at ve terleme nasıl kontrol edilir, keşfet!

 

Terlemenin kötü kokuya neden olduğunu biliyorsun ama aslında neden terleriz? Terlemek vücut ısısını sabitlemek ve seni aşırı ısınmadan korumak için vücudunun doğal olarak geliştirdiği bir yöntemdir. Bu demektir ki terlemeyi durduramazsın ama aşırı terlemeyi kontrol edebilirsin!

Terlemenin sebepleri

Egzersizden ya da tüm sınıfın önünde konuşmak gibi stresli bir durumda kaldığından dolayı sıcak bastığında, aslında vücut ısın artar. Bu olduğunda, beynin vücuduna seni serinletme mesajı gönderir. Peki nasıl serinlersin? Terleyerek.

Terleme nasıl kontrol edilir?

Bazılarımızın aşırı tepki gösteren ve vücudun ihtiyacı olduğundan çok daha fazla ter üreten bezleri vardır. Bazı insanlar normalden dört ya da beş kat daha fazla terler! Yine de bunu kontrol altında tutabilecek yöntemler var: Deodorant ve ter önleyiciler.


İşin özü şu ki klinik olarak kanıtlanmış, terlemeye karşı etkili koruma reçetesine, reçetesiz olarak sahip olabilirsin. Tek yapman gereken yatmadan önce koltuk altlarına sürmendir ve sonraki bütün gün banyo yapsan ya da duş alsan da rahatsın!


Sadece terlemeye karşı mücadeleye yardımcı olmaz ama aynı zamanda tonlarca farklı koku alternatifi ile koltuk altlarının güzel kokmasını da sağlar. En sevdiğin hangisi?

 

Terleme hakkında daha fazlası için şu yazımıza da bir bak!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku

Fibrokistik Meme Değişiklikleri

Yumrulu meme” olarak da bilinen, meme büyümesiyle ilgili değişiklikler hakkında bilgi edin.

Devamını oku

“İyilik bulaşıcıdır”

Bu posterle etrafında iyilik meltemleri estirebilirsin. Çoğalt ve uygun gördüğün yerlere yapıştır. Zorbalığa karşı mücadele ederken iyiliği yaygınlaştırmak için neler yapabileceğini bu sitedeki yazıları

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku