Terleme nasıl kontrol edilir?

Terleme nasıl kontrol edilir?

İster çok aşırı, ister biraz terliyor ol; güzel kokmakla ilgili sırlarımıza bir göz at.


Terlemenin kötü kokuya neden olduğunu biliyorsun ama aslında neden terleriz? Terlemek vücut ısısını sabitlemek ve seni aşırı ısınmadan korumak için vücudunun doğal olarak geliştirdiği bir yöntemdir. Bu demektir ki terlemeyi durduramazsın ama aşırı terlemeyi kontrol edebilirsin!

Terlemenin sebepleri

Egzersizden ya da tüm sınıfın önünde konuşmak gibi stresli bir durumda kaldığından dolayı sıcak bastığında, aslında vücut ısın artar. Bu olduğunda, beynin vücuduna seni serinletme mesajı gönderir. Peki nasıl serinlersin? Terleyerek.

Terleme nasıl kontrol edilir?

Bazılarımızın aşırı tepki gösteren ve vücudun ihtiyacı olduğundan çok daha fazla ter üreten bezleri vardır. Bazı insanlar normalden dört ya da beş kat daha fazla terler! Yine de bunu kontrol altında tutabilecek yöntemler var: Deodorant ve ter önleyiciler.


İşin özü şu ki klinik olarak kanıtlanmış, terlemeye karşı etkili koruma reçetesine, reçetesiz olarak sahip olabilirsin. Tek yapman gereken yatmadan önce koltuk altlarına sürmendir ve sonraki bütün gün banyo yapsan ya da duş alsan da rahatsın!


Sadece terlemeye karşı mücadeleye yardımcı olmaz ama aynı zamanda tonlarca farklı koku alternatifi ile koltuk altlarının güzel kokmasını da sağlar. En sevdiğin hangisi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

Gençlere bir tavsiye: Jinekolog Ziyareti

İlk jinekolog muayenesini atlatmak için ihtiyacın olan özgüveni kazan.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Ebeveynlerinle Yaşadığın Problemler Çözüldü!

Kötü notlardan, regl dönemine kadar zorlu konuları ailenle nasıl konuşacaksın?

Devamını oku