Daha güvenli bir bronzlaşmak için 3 öneri

Daha güvenli bir bronzlaşmak için 3 öneri

Güneş yanıklarıyla uğraşmadan güneşin tadını çıkarmak ve güvenli bronzlaşmak için bilmen gereken basit cilt bakımı önerileri.

 

Muhtemelen çocukluğundan beri güneş kreminin ve cilt bakımının önemini yetişkinlerden duymuşsundur. Hatta ebeveyninin her tarafını yüksek güneş koruma faktörlü kremlere boğduğunu bile hatırlıyor olabilirsin.


Elbette o zamandan bugüne büyüdün ama bu artık güneş kremine ihtiyacın olmadığı anlamına gelmiyor. Sonuçta kimse güneş yanığını sevmez. Bunun yanında güneşin cildin üzerinde zararlı etkileri olabilir: Bunlardan birkaç tanesi güneş yanığı, güneş yarası ve cildinin erken yaşlanması olarak sayılabilir.

Güneşten korunma önerileri

- Yüzüne her gün güneş kremi sür. Güneş koruma faktörlü bir nemlendirici ve hatta fondöten bile satın alabilirsin.


- Çok daha hassas olan dudaklarını korumak için hafif, plaja uygun güneş kremi içeren bir dudak merhemi, dudak parlatıcısı ya da ruj bul. (Güneş altında eğlenirken dudaklarının mükemmel görünmesini sağla!)

 

- Gölge de bile olsan güneş kremi sürmeyi ihmal etme. Açık renkli bir tenin varsa, 30 ya da 45 derece gibi daha yüksek güneş koruma faktörlü güneş kremlerini tercih etmelisin. Yine de bronzlaşacaksın, dert etme. Cildinin rengi, kötü ışınların etkisi olmadan tam istediğin gibi olacak. 

 

- Parka ya da plaja götürmek için büyük ve renkli bir şemsiye al, böylece biraz gölgen olur ve güneş ışınlarına direk maruz kalmaktan kurtulursun.

 

Plajda nasıl görünüyorsun? Bize tarzından bahset!

 

Işıltılı ve bronz bir cilt için şu önerilerimize de göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Sağlıklı olmak için 5 akıllıca öneri

Bu beş adım, ömür boyu sağlıklı bir şekilde yaşamak için seni uygun yola sokacaktır.

Devamını oku

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Sütyen alırken nelere dikkat etmelisin?

Bir sütyenin kusursuz olması için kendine sorman gereken sorular burada!

Devamını oku

Çıkmadan önce arkadaş olmak… Neden?

Biriyle çıkmaya başlamadan ya da flört etmeden önce arkadaşlık kurmanın neden önemli olduğunu biliyor musun? İşte sana birkaç cevap:

Devamını oku

Tam bir sır küpü ol

Sır nedir? Başkasına söylenmemek üzere sadece seninle paylaşılmış bir şey. Sen de çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla

Devamını oku