Daha güvenli bir bronzlaşma için 3 öneri

Daha güvenli bir bronzlaşma için 3 öneri

Güneş yanıklarıyla uğraşmadan güneşin tadını çıkarmak için bilmen gereken basit cilt bakımı önerileri.


Muhtemelen çocukluğundan beri güneş kreminin ve cilt bakımının önemini yetişkinlerden duymuşsundur. Hatta ebeveyninin her tarafını yüksek güneş koruma faktörlü kremlere boğduğunu bile hatırlıyor olabilirsin.


Elbette o zamandan bugüne büyüdün ama bu artık güneş kremine ihtiyacın olmadığı anlamına gelmiyor. Sonuçta kimse güneş yanığını sevmez. Bunun yanında güneşin cildin üzerinde zararlı etkileri olabilir: Bunlardan birkaç tanesi güneş yanığı, güneş yarası ve cildinin erken yaşlanması olarak sayılabilir.

Güneşten korunma önerileri

- Yüzüne her gün güneş kremi sür. Güneş koruma faktörlü bir nemlendirici ve hatta fondöten bile satın alabilirsin.


- Çok daha hassas olan dudaklarını korumak için hafif, plaja uygun güneş kremi içeren bir dudak merhemi, dudak parlatıcısı ya da ruj bul. (Güneş altında eğlenirken dudaklarının mükemmel görünmesini sağla!)


- Gölge de bile olsan güneş kremi sürmeyi ihmal etme. Açık renkli bir tenin varsa, 30 ya da 45 derece gibi daha yüksek güneş koruma faktörlü güneş kremlerini tercih etmelisin. Yine de bronzlaşacaksın, dert etme. Cildinin rengi, kötü ışınların etkisi olmadan tam istediğin gibi olacak. 


- Parka ya da plaja götürmek için büyük ve renkli bir şemsiye al, böylece biraz gölgen olur ve güneş ışınlarına direk maruz kalmaktan kurtulursun.


Plajda nasıl görünüyorsun? Bize tarzından bahset!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

İlk jinekolog muayenesinden korkmana hiç gerek yok

İlk jinekolog muayenende, ilk çatı muayenesi (Pelvik muayene) de dahil olmak üzere, neler olduğunu keşfet.

Devamını oku

Vücudun üzerine sohbet: Üreme organları

Üreme organlarını ve nasıl çalıştıklarını keşfet.

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Göğüslerim diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet!

Devamını oku

Diş teliyle güzellik

Diş teli kullanman güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku