Daha güvenli bir bronzlaşmak için 3 öneri

Daha güvenli bir bronzlaşmak için 3 öneri

Güneş yanıklarıyla uğraşmadan güneşin tadını çıkarmak ve güvenli bronzlaşmak için bilmen gereken basit cilt bakımı önerileri.

 

Muhtemelen çocukluğundan beri güneş kreminin ve cilt bakımının önemini yetişkinlerden duymuşsundur. Hatta ebeveyninin her tarafını yüksek güneş koruma faktörlü kremlere boğduğunu bile hatırlıyor olabilirsin.


Elbette o zamandan bugüne büyüdün ama bu artık güneş kremine ihtiyacın olmadığı anlamına gelmiyor. Sonuçta kimse güneş yanığını sevmez. Bunun yanında güneşin cildin üzerinde zararlı etkileri olabilir: Bunlardan birkaç tanesi güneş yanığı, güneş yarası ve cildinin erken yaşlanması olarak sayılabilir.

Güneşten korunma önerileri

- Yüzüne her gün güneş kremi sür. Güneş koruma faktörlü bir nemlendirici ve hatta fondöten bile satın alabilirsin.


- Çok daha hassas olan dudaklarını korumak için hafif, plaja uygun güneş kremi içeren bir dudak merhemi, dudak parlatıcısı ya da ruj bul. (Güneş altında eğlenirken dudaklarının mükemmel görünmesini sağla!)

 

- Gölge de bile olsan güneş kremi sürmeyi ihmal etme. Açık renkli bir tenin varsa, 30 ya da 45 derece gibi daha yüksek güneş koruma faktörlü güneş kremlerini tercih etmelisin. Yine de bronzlaşacaksın, dert etme. Cildinin rengi, kötü ışınların etkisi olmadan tam istediğin gibi olacak. 

 

- Parka ya da plaja götürmek için büyük ve renkli bir şemsiye al, böylece biraz gölgen olur ve güneş ışınlarına direk maruz kalmaktan kurtulursun.

 

Plajda nasıl görünüyorsun? Bize tarzından bahset!

 

Işıltılı ve bronz bir cilt için şu önerilerimize de göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vücudun üzerine sohbet: Kadın üreme organları

Kadın üreme organlarını ve nasıl çalıştıklarını keşfet.

Devamını oku

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

İdeal göğüs boyu nasıl olmalı?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet! İdeal göğüs boyu nasıl olmalı diye merak ediyor ve kendi göğüslerinin diğer kızlarınkine göre nasıl göründüğünü merak

Devamını oku

Diş teliyle güzellik

Diş teli tedavisi güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Anneler Günü: Anneye hediye fikirleri

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et. Anneye hediye fikirlerimizi keşfet!

Devamını oku