Regl döneminde kendini şımart: PMS, ağrı ve stresten uzak durmanın yolları

Regl döneminde kendini şımart: PMS, ağrı ve stresten uzak durmanın yolları

Ayın o döneminde kendini daha iyi hissettirecek pratik canlandırıcı öneriler

 

Regl dönemi gerçekten acı verici olabilir - sanki bilmiyorsun! Bu dönemde stresten uzak durmanın yollarını, şişkinliği, krampları, regl öncesi sendromları azaltmak için önerileri keşfet. Kendine bir kraliçe gibi davranmaya ne dersin?

Köpük Banyosu Yap

Buharlı sıcak bir köpük banyosuna uzanmaktan daha sakinleştirici ve rahatlatıcı başka bir şey yoktur. Öncelikle, banyoyu en azından 45 dakika boyunca kimsenin kullanmayacağından emin ol - küçük kardeşinin her 5 dakikada bir kapıya vurması hiç de rahatlatıcı değildir.


Küvetin etrafına birkaç kokulu mum yerleştirerek güzel bir atmosfer hazırla (ama önce ailene danış). Hafif bir müzik ayarla (elektrik çarpması ihtimalinden dolayı radyoyu küvetin kenarına koyma!). Küveti tonlarca köpük ve muhteşem kokulu sıvı sabunla doldur. Sonra arkana yaslan ve rahatla!

Bir Film Gecesi Planla 

En sevdiğin film türü nedir: komedi, drama, gerilim ya da aksiyon? Birkaç filmi aralıksız izle ve kanepede yayılarak vakit geçir. Yemek krizine takıl ve en sevdiğin abur cuburların tadını çıkar. Kendine bir paket çikolata ya da jelibon al. Tuzlu bir şeyler mi arıyorsun? Soğanlı dip sosunu ekşi krema ile karıştır ve en sevdiğin patates cipslerine sarıl. (Kötü tarafı … kaloriler birikmeye devam ediyor!)

Giyin Süslen ya da Sıradan Giyin

BÜTÜN GÜN rahat pantolonlarını giy. En sevdiğin eşofman altından daha iyisi yoktur. Yumuşak ve rahattırlar; onların içinde ayın hangi zamanı olursa olsun müthiş görünürsün.

 

Tam tersine diğer yolu da seçebilirsin. Giyin süslen! Bazen keyifsiz olduğunda ya da kendini berbat hissettiğinde, giyinip süslenmek havanı değiştirmenin ve kendini şımartmanın en iyi yoludur. Saçını yapmak ve şık ama rahat bir kıyafet seçmek için sabah ekstra zaman ayır. Bütün gün kendini ekstra hoş hissedeceksin. O kadar çok iltifat alacaksın ki regl döneminde olduğunu bile unutacaksın.

En Sevdiğin Restorana Git

Akşam ister erkek arkadaşın, en iyi arkadaşın ister annen olsun en sevdiğin kişiyle en sevdiğin restorana gitmek için bir randevu ayarla! Mezeler ve alkolsüz leziz bir kokteylle kendini şımart. İştahını bastıracak sevdiğin bir başlangıç yemeği seç.

 

Kendine bir kraliçe gibi davranmak için hangi yolu seçersen seç, bunun seni rahatlatan ve gerçekten özel hissettiren bir şey olduğundan emin ol. Bu iyi bir kitap okumak, tırnaklarını boyamak ya da upuzun bir duş almak kadar basit bir şey olabilir. Regl dönemi yeteri kadar zorken neden kendin için özel bir şey yapmayasın!


Regl döneminde kendini nasıl şımartırsın?

 

Regl döneminde spor yapabilirsin. Nasıl mı? Regl döneminde de aktif olmakla ilgili yazımıza göz at.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Soru

22.06.2016

Biz banyodayken kan gelirse nasıl olacak o kan suya karışırsa biz kanlı kırmızı suyun içinde mi banyo yapmış olacağız ben biraz tedirgin oldum o anki akıntıdan da

soru

14.03.2016

Afedersiniz ben bazi yerlerden duymusdum ki,regl doneminda banyo almak 10-15 dakika olamali ama burada 45 dakika yazyo hangisi dogru?

Karnın çok mu ağrıyor?

Regl döneminde sancıyla nasıl başa çıkacağını keşfet!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vajinal akıntı nedir?

Vajinal akıntı seni rahatsız mı ediyor? Endişelenme, merak ettiğin her şey için videoyu izle!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Regl: Gerçekler ve mitler!

Regl hakkında söylenenlerin hangisi doğru! Hemen izle, keşfet!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmak

Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmak seçeneği ilk bakışta çok çekici gelebilir. Ama önce bu seçeneğin senin için en uygun yöntem olup olmadığını araştırmalısın.

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku