Regl döneminde kendini şımart

Regl döneminde kendini şımart

Ayın o döneminde kendini daha iyi hissettirecek pratik canlandırıcı öneriler


Regl dönemi gerçekten acı verici olabilir - sanki bilmiyorsun! Şişkinlik, kramplar, regl öncesi sendromlar... Liste uzar gider! Regl dönemleri böyledir. Peki ya bu önerileri uygulayarak kendine bir kraliçe gibi davranmaya ne dersin?

Köpük Banyosu Yap

Buharlı sıcak bir köpük banyosuna uzanmaktan daha sakinleştirici ve rahatlatıcı başka bir şey yoktur. Öncelikle, banyoyu en azından 45 dakika boyunca kimsenin kullanmayacağından emin ol - küçük kardeşinin her 5 dakikada bir kapıya vurması hiç de rahatlatıcı değildir.


Küvetin etrafına birkaç kokulu mum yerleştirerek güzel bir atmosfer hazırla (ama önce ailene danış). Hafif bir müzik ayarla (elektrik çarpması ihtimalinden dolayı radyoyu küvetin kenarına koyma!). Küveti tonlarca köpük ve muhteşem kokulu sıvı sabunla doldur. Sonra arkana yaslan ve rahatla!

Bir Film Gecesi Planla 

En sevdiğin film türü nedir: komedi, drama, gerilim ya da aksiyon? Birkaç filmi aralıksız izle ve kanepede yayılarak vakit geçir. Yemek krizine takıl ve en sevdiğin abur cuburların tadını çıkar. Kendine bir paket çikolata ya da jelibon al. Tuzlu bir şeyler mi arıyorsun? Soğanlı dip sosunu ekşi krema ile karıştır ve en sevdiğin patates cipslerine sarıl. (Kötü tarafı … kaloriler birikmeye devam ediyor!)

Giyin Süslen ya da Sıradan Giyin

BÜTÜN GÜN rahat pantolonlarını giy. En sevdiğin eşofman altından daha iyisi yoktur. Yumuşak ve rahattırlar; onların içinde ayın hangi zamanı olursa olsun müthiş görünürsün.


Tam tersine diğer yolu da seçebilirsin. Giyin süslen! Bazen keyifsiz olduğunda ya da kendini berbat hissettiğinde, giyinip süslenmek havanı değiştirmenin ve kendini şımartmanın en iyi yoludur. Saçını yapmak ve şık ama rahat bir kıyafet seçmek için sabah ekstra zaman ayır. Bütün gün kendini ekstra hoş hissedeceksin. O kadar çok iltifat alacaksın ki regl döneminde olduğunu bile unutacaksın.

En Sevdiğin Restorana Git

Akşam ister erkek arkadaşın, en iyi arkadaşın ister annen olsun en sevdiğin kişiyle en sevdiğin restorana gitmek için bir randevu ayarla! Mezeler ve alkolsüz leziz bir kokteylle kendini şımart. İştahını bastıracak sevdiğin bir başlangıç yemeği seç.


Kendine bir kraliçe gibi davranmak için hangi yolu seçersen seç, bunun seni rahatlatan ve gerçekten özel hissettiren bir şey olduğundan emin ol. Bu iyi bir kitap okumak, tırnaklarını boyamak ya da upuzun bir duş almak kadar basit bir şey olabilir. Regl dönemi yeteri kadar zorken neden kendin için özel bir şey yapmayasın!


Regl döneminde kendini nasıl şımartırsın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Soru

22.06.2016

Biz banyodayken kan gelirse nasıl olacak o kan suya karışırsa biz kanlı kırmızı suyun içinde mi banyo yapmış olacağız ben biraz tedirgin oldum o anki akıntıdan da

soru

14.03.2016

Afedersiniz ben bazi yerlerden duymusdum ki,regl doneminda banyo almak 10-15 dakika olamali ama burada 45 dakika yazyo hangisi dogru?

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Meme kitleleri ne anlama gelir?

Meme kitleleri hakkında her şeyi ve eğer memende kitle olduğunu fark edersen ne yapman gerektiğini öğren.

Devamını oku

Ergenlikte ruh hali değişimleriyle başa çıkmanın 7 yolu

Ergenlik döneminde ruh hali değişimlerine nelerin sebep olduğunu ve bunlarla nasıl başa çıkman gerektiğini öğren.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için cımbız kullanımı

Yüzdeki tüyleri alabilmek için profesyonelce davranmak gerekir. Nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?

Devamını oku