Kan ter içinde kalma, strese karşı önlem al!

Kan ter içinde kalma, strese karşı önlem al!

O kadar streslisin ki deli gibi terliyorsun? Bu altı kolay öneri ile rahatla.


Sınıfta önemli bir sunum ya da test öncesinde avuç içlerin terlediyse, terlemene sebep olan tek şeyin egzersiz olmadığını biliyorsun. Stres de terlemeye neden olabilir. İyi haber: Bu kontrol edebileceğin bir şeydir. Aşağıda bunu nasıl yapabileceğini göreceksin.

1. Derin bir nefes al

Sessiz ve rahat bir köşe bul. Otur ya da sırtüstü uzan. Karnın tamamen şişene kadar burnundan yavaşça nefes al. Nefesini yavaşça burnundan ya da ağzından ver.

2. Kaslarını gevşet

Gözlerin kapalı olarak sırtüstü uzan. Ayaklarından başlayarak bir seferde vücudunun bir tarafını gerginleştir. Bacağının alt tarafı, dizlerin, bacağının üst tarafı ve yukarı doğru vücudunun diğer bölümlerini kasarak ve gevşeterek çalıştır. Vücudunun her bir parçasını yaklaşık 5 saniye ger ve sonra gevşet. Bu küçük egzersiz sonunda muhtemelen daha sakin hissediyor olacaksın.

3. Ilık bir banyo yap

Ilık su altında durmak seni rahatlatır, aynı zamanda yıkanmak ter kokmana neden olan bakterilerin yok olmasına yardımcı olur.

4. Yüzmeye git

Egzersiz yapmak strese karşı etkili bir yöntemdir. Ancak çok fazla terliyorsan, spor salonuna gitmek çok da eğlenceli olmayacaktır. Bunun yerine yüzmeyi dene. Hem iyi bir egzersiz olur hem de sen suyun içindeyken kimse terlediğini göremez!

5. Bol bol gül

Gülmek gerçekten en iyi ilaçtır. Gülmek önce strese vereceğin tepkiyi aktive eder sonra da tam bir sakinlik duygusu yaratarak senin rahatlamanı sağlar. İçten bir kahkaha vücudunun oksijen ve kan akışını da artırır.

6. Not al

Bir günlük tutmaya başla. Gün içinde sende strese yol açan her şeyi yaz. Strese yol açan tetikleyicileri anlamaya başlayınca, onları kontrol edebileceksin.


Stres gerçekten komik şeyler yapmana neden olabilir. Stresli durumların tamamen şamataya dönüştüğü anılarını bizimle paylaşmaya ne dersin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Kaçınılacak 6 sütyen hatası

Bir sütyenin kusursuz olması için kendine sorman gereken sorular burada!

Devamını oku

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku