Doğru sütyen bedenini nasıl bulabilirsin?

Doğru sütyen bedenini nasıl bulabilirsin?

Rahat bir sütyen için ipuçları ve doğru sütyen bedeni kullanıp kullanmadığını test etme yöntemleri.

 

Evet, bütün ölçüm yöntemlerini deneyerek sütyen bedenini buldun ama hala rahat değilsin. Sanki göğüslerinde bir kat daha varmış gibi görünüyor ya da sütyen askıların omuzlarını kesiyor olabilir. Göğüslerin sütyenin altından ya da yanlardan taşabilir ya da rahatsız hissettiren başka bir şey olabilir.

Doğru sütyen bedenini bulma

Sütyen bedenleri, giydiğin sütyen tipine göre ve hatta sütyen markasına göre bazen çok değişiklik gösterebilir. Sütyen bedenin göğüslerin büyüdükçe de değişebilir. Yapılacak en iyi şey soyunma odasına girmek ve birkaç farklı sütyen denemektir. (Eğer mümkünse, göğüslerinin daha büyük olabileceği regl döneminden hemen önce gitmemeyi tercih et.)

Doğru Sütyen Testi

Sevdiğin bir sütyeni bulduktan sonra soyunma odasında sütyenin istediğin desteği sağladığını görmek için biraz zıplayabilir ya da sütyenin göğüslerini olmasını istediğin gibi tutup tutmadığını görmek için aynanın önünde öne doğru eğilebilirsin. Sütyenin tişörtün altında nasıl durduğunu görmek de faydalı olabilir: dantel ya da başka bir süs tuhaf bir kabarıklık yapıyor mu? Aynı zamanda askıların uzunluğunu ve sütyenin arkasındaki kopçaları ayarlayarak, sütyenin duruşunu düzeltebilirsin. Vücudun geliştikçe sütyen bedenini değiştirmen gerekebileceğini unutma.


Doğru sütyen, üzerine giydiğin kıyafetin içinde kendine güvenmeni sağlar ve kendinden şüphe etmeni ya da kapana kısılmış gibi hissetmeni engeller. Doğru sütyen rahat olmalıdır.


Yanlış sütyen bedeni yüzünden ya da sütyen giymemekten utandığın zamanlar oldu mu?

 

Doğru sütyen seçimi ve sütyen bedeni belirlemeyle ilgili daha fazla bilgi burada!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normaldir!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntıların her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durum olduğunu söylüyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Arkadaşını nasıl rahatlatırsın?

Arkadaşın zor zamanlar geçiriyor. İşte burada ona yardım etmek için ne yapıp ne yapmaman gerektiği hakkında ipuçları bulabilirsin!

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku