Doğru sütyen bedenini nasıl bulabilirsin?

Doğru sütyen bedenini nasıl bulabilirsin?

Rahat bir sütyen için ipuçları ve doğru beden olup olmadığını test etme yöntemleri.


Evet, bütün ölçüm yöntemlerini deneyerek sütyen bedenini buldun ama hala rahat değilsin. Sanki göğüslerinde bir kat daha varmış gibi görünüyor ya da sütyen askıların omuzlarını kesiyor olabilir. Göğüslerin sütyenin altından ya da yanlardan taşabilir ya da rahatsız hissettiren başka bir şey olabilir.

Doğru sütyen bedenini bulma

Sütyen bedenleri, giydiğin sütyen tipine göre ve hatta sütyen markasına göre bazen çok değişiklik gösterebilir. Sütyen bedenin göğüslerin büyüdükçe de değişebilir. Yapılacak en iyi şey soyunma odasına girmek ve birkaç farklı sütyen denemektir. (Eğer mümkünse, göğüslerinin daha büyük olabileceği regl döneminden hemen önce gitmemeyi tercih et.)

Doğru Sütyen Testi

Sevdiğin bir sütyeni bulduktan sonra soyunma odasında sütyenin istediğin desteği sağladığını görmek için biraz zıplayabilir ya da sütyenin göğüslerini olmasını istediğin gibi tutup tutmadığını görmek için aynanın önünde öne doğru eğilebilirsin. Sütyenin tişörtün altında nasıl durduğunu görmek de faydalı olabilir: dantel ya da başka bir süs tuhaf bir kabarıklık yapıyor mu? Aynı zamanda askıların uzunluğunu ve sütyenin arkasındaki kopçaları ayarlayarak, sütyenin duruşunu düzeltebilirsin. Vücudun geliştikçe sütyen bedenini değiştirmen gerekebileceğini unutma.


Doğru sütyen, üzerine giydiğin kıyafetin içinde kendine güvenmeni sağlar ve kendinden şüphe etmeni ya da kapana kısılmış gibi hissetmeni engeller. Doğru sütyen rahat olmalıdır.


Yanlış sütyen bedeni yüzünden ya da sütyen giymemekten utandığın zamanlar oldu mu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Göğüslerim diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet!

Devamını oku

Kaçınılacak 6 sütyen hatası

Bir sütyenin kusursuz olması için kendine sorman gereken sorular burada!

Devamını oku

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Diş teliyle güzellik

Diş teli kullanman güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

Devamını oku

O koku da ne? Ağız kokusu!

Ağız kokusuna (ögh!) nelerin sebep olduğunu ve sonsuza dek nasıl kurtulabileceğini keşfet!

Devamını oku