Annen: Senin en iyi arkadaşın ve en kötü kabusun

Annen: Senin en iyi arkadaşın ve en kötü kabusun

İşler gerilmeye başladığı zaman, annenle tartışmaktan nasıl kaçınacağını keşfet!


Annenle sen ya birbirinizin en iyi arkadaşısınız ya da en kötü düşmanısınız. Bunun arası yok. Bazen geleceği medeni ve en içten şekilde annenle tartışırsınız. Onunla iletişime geçer, sıkı bir şekilde ona sarılır ve birlikte gülersiniz. Diğer zamanlarda, birbirinizi kırmadan aynı odada bile duramazsınız. Seni kontrol eder, sürekli otoriter bir tavırla sana yaklaşır ve senin söylemek istediklerini ne dinler ne de onlara saygı duyar.


Tanıdık geldi mi? Ebeveynler ile anlaşmak gerçekten çok zor, fakat anne kız ilişkisi şüphesiz bu tür ilişkiler arasında en gergini, özellikle de kızlar ergenlik dönemindeyse. Bu gergin ilişkinin nedeni fiziksel (bazıları adet döneminde hormon savaşlarının ve menopozun bu didişmeye neden olduğunu söylerler) ya da toplumsal (genç kızlar özgürlüğe ihtiyaç duyarken, anneleri kızlarıyla daha fazla ilişki kurmak isterler) olsun, sorunlu ilişki göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir.


Birbirinize olan bağlılığınızı geliştirmek için bugün ne yapabilirsin? İşte burada bazı öneriler bulabilirsin.

Anlayışlı ol

Mücadele edeceğin zamanı iyi seç, annenle seni sıkan konular hakkında konuşmak için iyi bir zaman bulmayı bekle. Annene “Seninle konuşmam gereken çok önemli bazı şeyler var. Birlikte bunu konuşmamız için sana en uygun zaman nedir?” diye sorabilirsin. Saygılı bir tonda konuş ve duyduklarından çok memnun olmasan da onun dediklerini dikkatlice dinle. Gözlerini devirme. Senin farklı bir nesilden olman ve farklı bakış açılarının olması, birbirinizi dinleyemeyeceğiniz ya da anlaşamayacağınız anlamına gelmez.

Birlikte vakit geçirebileceğiniz etkinliklere katılın

Annenle ilişkini geliştirmek için zaman ayır. Bir kitap kulübüne katılın, aşçılık dersi alın ya da rejim için fitness derslerine başlayın. Birlikte oynayabileceğiniz oyunlar bulmaya çalışın. Anne kız ilişkisinde arkadaşlık ve öğrenme de birlikte ilerler.

Birlikte hayır işleri yapın

Annene seninle birlikte gönüllü olup olmayacağını sor. Başkalarına yardım etmek çoğunlukla insanlarda en iyi duyguları ortaya çıkarır, hayatımızda sahip olduğumuz her şeye ve sevdiğimiz her insana şükretmemizi sağlar.

Teşekkür et

Memnuniyetini göster. Anneler Günü ya da annenin doğum günü yakınlardaysa, bu çok büyük bir şans senin için. Duygusal şeyler yapmaktan çekinme. Mükemmel kartpostalı seçmek için biraz zaman ayır ve sonra yılda bir kez olan bu fırsatı değerlendirerek, neler söylemek istediğini iyice düşün.


Anneni dünyanın en iyi annesi yapan şey nedir? Burada bize söylediklerini annene de söylemeyi unutma!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Ebeveynlerinle Yaşadığın Problemler Çözüldü!

Kötü notlardan, regl dönemine kadar zorlu konuları ailenle nasıl konuşacaksın?

Devamını oku

Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle aranızdaki buzları eritip ona regl dönemin ve ergenlikle ilgili soruları nasıl soracaksın?

Devamını oku

Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

Devamını oku

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Güvenli sürüş ipuçları

Araba kullanmak özgürlük ve arkadaşlarına şoförlük yapmak demektir. Güvenle araba kullanmak için bu beş bilgiyi aklında tut.

Devamını oku