Annen: Senin en iyi arkadaşın ve en kötü kabusun

Annen: Senin en iyi arkadaşın ve en kötü kabusun

İşler gerilmeye başladığı zaman, annenle tartışmaktan nasıl kaçınacağını ve aile içi iletişimi en iyi şekilde devam ettirmeyi nasıl başaracağını keşfet!

 

Aile içi iletişimin birinci kuralı annenle uzlaşmaktır. Annenle sen ya birbirinizin en iyi arkadaşısınız ya da en kötü düşmanısınız. Bunun arası yok. Bazen geleceği medeni ve en içten şekilde annenle tartışırsınız. Onunla iletişime geçer, sıkı bir şekilde ona sarılır ve birlikte gülersiniz. Diğer zamanlarda, birbirinizi kırmadan aynı odada bile duramazsınız. Seni kontrol eder, sürekli otoriter bir tavırla sana yaklaşır ve senin söylemek istediklerini ne dinler ne de onlara saygı duyar.


Tanıdık geldi mi? Aile içi ebeveynler ve ebeveynler ile anlaşmak gerçekten çok zor, fakat anne kız ilişkisi şüphesiz bu tür ilişkiler arasında en gergini, özellikle de kızlar ergenlik dönemindeyse. Bu gergin ilişkinin nedeni fiziksel (bazıları adet döneminde hormon savaşlarının ve menopozun bu didişmeye neden olduğunu söylerler) ya da toplumsal (genç kızlar özgürlüğe ihtiyaç duyarken, anneleri kızlarıyla daha fazla ilişki kurmak isterler) olsun, sorunlu ilişki göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir.


Birbirinize olan bağlılığınızı geliştirmek için bugün ne yapabilirsin? İşte burada bazı öneriler bulabilirsin.

Anlayışlı ol

Mücadele edeceğin zamanı iyi seç, annenle seni sıkan konular hakkında konuşmak için iyi bir zaman bulmayı bekle. Annene “Seninle konuşmam gereken çok önemli bazı şeyler var. Birlikte bunu konuşmamız için sana en uygun zaman nedir?” diye sorabilirsin. Saygılı bir tonda konuş ve duyduklarından çok memnun olmasan da onun dediklerini dikkatlice dinle. Gözlerini devirme. Senin farklı bir nesilden olman ve farklı bakış açılarının olması, birbirinizi dinleyemeyeceğiniz ya da anlaşamayacağınız anlamına gelmez.

Birlikte vakit geçirebileceğiniz etkinliklere katılın

Annenle ilişkini geliştirmek için zaman ayır. Bir kitap kulübüne katılın, aşçılık dersi alın ya da rejim için fitness derslerine başlayın. Birlikte oynayabileceğiniz oyunlar bulmaya çalışın. Anne kız ilişkisinde arkadaşlık ve öğrenme de birlikte ilerler.

Birlikte hayır işleri yapın

Annene seninle birlikte gönüllü olup olmayacağını sor. Başkalarına yardım etmek çoğunlukla insanlarda en iyi duyguları ortaya çıkarır, hayatımızda sahip olduğumuz her şeye ve sevdiğimiz her insana şükretmemizi sağlar.

Teşekkür et

Memnuniyetini göster. Anneler Günü ya da annenin doğum günü yakınlardaysa, bu çok büyük bir şans senin için. Duygusal şeyler yapmaktan çekinme. Mükemmel kartpostalı seçmek için biraz zaman ayır ve sonra yılda bir kez olan bu fırsatı değerlendirerek, neler söylemek istediğini iyice düşün.


Anneni dünyanın en iyi annesi yapan şey nedir? Burada bize söylediklerini annene de söylemeyi unutma!

 

Annenle ilişkini mükemmelleştirmenin en iyi yolunu burada keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Babanla Konuşabileceğin 5 Şaşırtıcı Konu

Baban hayatında olup bitenlerden bihabermiş gibi görünebilir ama inan, baban aslında sandığından çok daha fazlasını anlayan biri.

Devamını oku

Aile içi iletişimde sana yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? Aile içi iletişim için işte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü: Anneye hediye fikirleri

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et. Anneye hediye fikirlerimizi keşfet!

Devamını oku

Vücudun üzerine sohbet: Kadın üreme organları

Kadın üreme organlarını ve nasıl çalıştıklarını keşfet.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!