Anne tavsiyesi: Annenle kalıcı bir ilişki için 7 ipucu

Anne tavsiyesi: Annenle kalıcı bir ilişki için 7 ipucu

Annenin kızına duyguları çok özeldir. Annenle önündeki uzun yıllar boyunca kalıcı bir ilişki kurman için vereceğimiz sırları öğren.

 

Kelimenin tam anlamıyla bütün hayatını annene borçlusun ama yine de sanki annen ve senin hiç ortak noktanız yokmuş gibi görünüyor. Annen seni diğer herkesten daha iyi tanır, fakat çoğu zaman bunun senin avantajına olduğunu anlayamayabilirsin. Hayatının her aşamasında senin yanında yer aldı ve sen izin verirsen hep yanında olacak. Burada anne kız ilişkisinden daha fazla keyif alacağın ipuçlarını bulabilirsin.

 

1. Annene bir şey sorduğunda, “Annecim, ne düşünüyorsun?” ya da “Bunun üzerine biraz düşün. Ben bekleyebilirim” gibi bir dil kullanmak annenin senin ona daha fazla saygı duyduğunu ve daha az baskı altında olduğunu hissettirecek. Ona ters cevaplar vermen sadece onun hayır demekte ne kadar haklı olduğunu düşünmesine neden olacak.

 

2. Annen değişmeyecek, bunu anlayacak kadar olgun davran. Artık annenin hep aynı olduğunu ve değişmeyeceğini anlamanın ve ona ters gelen konularda anlayışlı davranmasını beklememen gerektiğini öğrenmenin zamanı. Unutma, senin de karakterin büyük ölçüde değişmeyecek.

 

3. Bu ilişkinin hayatının en karmaşık ilişkilerinden biri olduğunun farkına var. Her anne, başka birinin kızı olarak, bütün bu sorunları bir bir deneyimleyerek yaşar.

 

4. Hiç kimse sorunlu bir anne-kız ilişkisinden keyif almaz. Bir annenin kızına duygularının çok güçlü olduğunu, annenin seni sevdiğini ve senin için her şeyin en iyisini istediğini unutma. Onun endişesi sana çoğu zaman kontrol gibi görünüyor. Biraz düşün ve ona karşı sabırlı ol. O, bu kadarını hak ediyor.

 

5. Kaç yaşında olursan ol ya da kaç kere seni sinirlendirdiyse sinirlendirsin, unutma ki sen her zaman annenin seninle gurur duymasını isteyeceksin.

 

6. Seni artık yetişkin biri olarak görmesini istediğin kadar, o da aynı şekilde benzer ihtiyaçları ve istekleri olan bir insan olarak görülmek istiyor. Kendini onun yerine koymayı dene.

 

7. Gözlerini devirmek, kapıları çarpmak ve büyük tartışmalar yaratmak gerçekten sadece büyümenin bir parçası. Annelerini bir yetişkin gibi kendilerine yakın hisseden genç kızlar bile onlarla bütün ergenler gibi kavga ederler.

 

Hayattaki en basit gerçeklerden biri hiç kimsenin seni, annenin karşılıksız ve kocaman kalbiyle sevdiği gibi sevmeyeceğidir. Sadece şunu hatırla: Bir kadın olarak kim olduğunla ilgili en derin inançlarının hepsi, annenle ilişkinden kaynaklanır. Yani, ikinizin arasındaki ilişki ne kadar iyiyse, dönüşeceğin kadını da o kadar seveceksin.


Bu listeye başka ne eklersin?

 

Bu listeye başka ne eklersin? Biz bir şeyler ekledik. Anne-kız ilişkisi hakkındaki şu ipuçlarımıza da göz at.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Babanla Konuşabileceğin 5 Şaşırtıcı Konu

Baban hayatında olup bitenlerden bihabermiş gibi görünebilir ama inan, baban aslında sandığından çok daha fazlasını anlayan biri.

Devamını oku

Aile içi iletişimde sana yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? Aile içi iletişim için işte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü: Anneye hediye fikirleri

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et. Anneye hediye fikirlerimizi keşfet!

Devamını oku

“Zorbalık burada biter”

Bulunduğun her yeri zorbalıktan arındırmak ister misin? Bu posteri bas, çoğalt ve yapıştır. Daha fazla bilgi için bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!