Anne tavsiyesi: Annenle kalıcı bir ilişki için 7 ipucu

Anne tavsiyesi: Annenle kalıcı bir ilişki için 7 ipucu

Annenle önündeki uzun yıllar boyunca kalıcı bir ilişki kurman için vereceğimiz sırları öğren.


Kelimenin tam anlamıyla bütün hayatını annene borçlusun ama yine de sanki annen ve senin hiç ortak noktanız yokmuş gibi görünüyor. Annen seni diğer herkesten daha iyi tanır, fakat çoğu zaman bunun senin avantajına olduğunu anlayamayabilirsin. Hayatının her aşamasında senin yanında yer aldı ve sen izin verirsen hep yanında olacak. Burada anne kız ilişkisinden daha fazla keyif alacağın ipuçlarını bulabilirsin.


1. Annene bir şey sorduğunda, “Annecim, ne düşünüyorsun?” ya da “Bunun üzerine biraz düşün. Ben bekleyebilirim” gibi bir dil kullanmak annenin senin ona daha fazla saygı duyduğunu ve daha az baskı altında olduğunu hissettirecek. Ona ters cevaplar vermen sadece onun hayır demekte ne kadar haklı olduğunu düşünmesine neden olacak.


2. Annen değişmeyecek, bunu anlayacak kadar olgun davran. Artık annenin hep aynı olduğunu ve değişmeyeceğini anlamanın ve ona ters gelen konularda anlayışlı davranmasını beklememen gerektiğini öğrenmenin zamanı. Unutma, senin de karakterin büyük ölçüde değişmeyecek.


3. Bu ilişkinin hayatının en karmaşık ilişkilerinden biri olduğunun farkına var. Her anne, başka birinin kızı olarak, bütün bu sorunları bir bir deneyimleyerek yaşar.


4. Hiç kimse sorunlu bir anne-kız ilişkisinden keyif almaz. Annenin seni sevdiğini ve senin için her şeyin en iyisini istediğini unutma. Onun endişesi sana çoğu zaman kontrol gibi görünüyor. Biraz düşün ve ona karşı sabırlı ol. O, bu kadarını hak ediyor.


5. Kaç yaşında olursan ol ya da kaç kere seni sinirlendirdiyse sinirlendirsin, unutma ki sen her zaman annenin seninle gurur duymasını isteyeceksin.


6. Seni artık yetişkin biri olarak görmesini istediğin kadar, o da aynı şekilde benzer ihtiyaçları ve istekleri olan bir insan olarak görülmek istiyor. Kendini onun yerine koymayı dene.


7. Gözlerini devirmek, kapıları çarpmak ve büyük tartışmalar yaratmak gerçekten sadece büyümenin bir parçası. Annelerini bir yetişkin gibi kendilerine yakın hisseden genç kızlar bile onlarla bütün ergenler gibi kavga ederler.


Hayattaki en basit gerçeklerden biri hiç kimsenin seni, annenin karşılıksız ve kocaman kalbiyle sevdiği gibi sevmeyeceğidir. Sadece şunu hatırla: Bir kadın olarak kim olduğunla ilgili en derin inançlarının hepsi, annenle ilişkinden kaynaklanır. Yani, ikinizin arasındaki ilişki ne kadar iyiyse, dönüşeceğin kadını da o kadar seveceksin.


Bu listeye başka ne eklersin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Ailenle konuşmak için yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? İşte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü için 6 süper fikir

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et.

Devamını oku

Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

Devamını oku

İçinde bir zorba mı yaşıyor?

Zorbalığa dur de ve iyiler çetesine katıl. Zorbalıkla mücadele etmenin yollarını öğrenmek istiyorsan bu siteyi incelemeye devam et!

Devamını oku

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku