Annenle olan ilişkini geliştirmenin 5 yolu

Annenle olan ilişkini geliştirmenin 5 yolu

Annenle ilişkini mükemmelleştirmenin basit yollarını keşfet.


“Hayat boyu en iyi arkadaş” düşüncesine uyan arkadaşlar sürekli değişir. En büyük kavgalarını annenle yapmışsındır, ama o hala sana kahvaltı hazırlar, bir sonraki güne ne giyeceğin konusunda yardımcı olur. Annenle bütün ilişkilerini yoluna koyduğun zaman, hayat boyu arkadaşını bulmuşsun demektir. Eğer bunları yoluna koyamazsan, büyümek gerektiğinden daha fazla stresli bir hal alır.


Problemleri çözme zamanı geldiğinde, annen bu yollardan senden önce geçtiği için, her zaman yanındadır. Senin yaşadığın sorunlar o büyürken karşılaştığı sorunlardan farklı olabilir ama onun daha fazla deneyimi var ve kendi mükemmel bakış açısını sana da kazandıracaktır. Senin bu ergenlik yıllarında, annenle daha yakın olabilmen için burada bazı kolay yollar bulacaksın.

1. Birlikte bir şeyler yapın

Annenle birlikte yapabileceğiniz bazı şeyler bul ve onları yapmak için onunla birlikte zaman geçir. Ayrıca, birbirinizi sinirlendirmekten kaçının. Eğer moda tercihleri konusunda anlaşamıyorsanız, birlikte yaptığınız aktivitelerden alışverişi çıkar!

2. Ortak zevkler bul

Annenle anlaşamadığın zamanlarda, sinirli bir tip olma. Eğer sinirlenmeye başlıyorsan, kendini kontrol et. Sinirinin geçmesi için kendine biraz zaman tanı. 10’a kadar say. Eğer gerekiyorsa 50’ye kadar say, fakat sakın bağırma, hiddetle oradan ayrılma ya da öfke krizine girme. Mızmızlanmadan annene sakince ne hissettiğini anlat. Ona neden fikrine katılmadığını söyle ve bir uzlaşma noktası bulmaya çalış.

3. Sohbet et

Annenle hava durumu, en sevdiğin televizyon programı ya da okulda olan eğlenceli bir şeyler hakkında sohbet et. Gününün nasıl geçtiğini, planlarını ya da çocukken onun gittiği okulun nasıl bir yer olduğunu sor. Ona tanımak istediğin yeni bir arkadaşınmış gibi davran.

4. Sıradan bir konuymuş gibi anlat

Eğer regl dönemin gibi konuşmaktan rahatsız olduğun bir konuda soruların varsa, öyle uzun uzun oturup önemli bir meseleyi konuşacakmışsın gibi bekleme. Annenle birlikte takıldığınız bir zamanda sanki okulda bir arkadaşınla konuşuyormuşsun gibi konuyu aç.

5. Birlikte yemek yiyin

Yemek yemek sadece beslenmek için bir araç değildir. Birlikte geçirdiğiniz bu vakit konuşmak ve deneyimlerinizi paylaşmak için de harika bir zaman. Her ikinizin yoğun programları olsa da, birlikte oturup bir şeyler paylaşabileceğiniz, kahvaltı, akşam yemeği ya da gece geç saatler için hafif yemekler yiyebileceğiniz bir zaman yaratın.


Birkaç rahatsız edici denemeden sonra anlayacaksın, annene neredeyse her şeyle ilgili danışabilirsin. Yaşadığın bütün sorunları senden yaşça büyük ve daha deneyimli birinin gözünden görmen sana başka bir bakış açısı sağlamanda ve doğru kararlar almanda yardımcı olacak. Annenin vereceği bütün önerilerle aynı fikirde olmayabilirsin, fakat annen bütün sevgi dolu kalbiyle seninle konuşuyor ve ilgileniyor, bu da bütün sorunların üstesinden gelmek için iyi bir nokta.


Annenle ilişkini nasıl geliştiriyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Ailenle konuşmak için yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? İşte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü için 6 süper fikir

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et.

Devamını oku

Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku