Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle aranızdaki buzları eritip ona regl dönemin ve ergenlikle ilgili soruları nasıl soracaksın?


Regl dönemin hiç bitmeyecek gibi hissediyor olabilirsin! Ya da 5 dakika önce bile gitsen, sanki 7 gün 24 saat zorundaymışsın gibi hissediyor olabilirsin. Bu durumlardan herhangi biri başına geldiyse ya da regl döngün ile ilgili başka bir problem yaşadıysan, artık ebeveynlerinle ergenlik ile ilgili konuşma zamanı gelmiş demektir.


Ebeveynlerinle regl dönemlerin ya da diğer kadınsal problemlerle ilgili konuşmak biraz utanç verici gelebilir, özellikle de bu tür şeyleri konuşmaya alışık biri değilsen. Fakat birçok nedenden dolayı annen iyi bir başlangıç noktası olabilir. İşte aranızdaki buzları eritmenin bazı yollarını burada bulabilirsin.

Sıradan Bir Konuymuş gibi Davran

Belki de annenle bu kadar uzun boylu oturup konuşmak göz korkutucu gelebilir. Bu yüzden, “Anne, senin hiç regl dönemin çok çok uzun sürdü mü?” gibi bir şeyler söyleyerek, gelişigüzel bir muhabbet açmaya çalış. Böylece konuşma rahatça başlayacaktır.

Annene Küçük Notlar Yaz

Eğer bu tür mevzuları annenle yüz yüze konuşmaya başlamak senin için zor olacaksa, sadece annenin bulabileceği yerlere okuması için küçük bir not bırak. “Anne, son zamanlarda regl dönemlerimde çok ağrım oluyor. Bu gece seninle bu konu hakkında konuşabilir miyiz?” yazan bir not bırakabilirsin mesela. Böylelikle, annen seninle gelip konuşmaya başlayacaktır ve konuşmaya nasıl başlayacağın konusunda bir endişe duymana da gerek kalmayacak.

Açık Ol

Konuya doğrudan girerek, ona sadece neler hissettiğinden bahsedebilirsin. “Bu konuda konuşmak benim için çok rahatsız edici, fakat regl dönemimle ilgili seninle konuşmaya ihtiyacım var” diyerek konuşmaya başlayabilirsin. Böylelikle, sen ve annen bir an önce problemin temeline inebileceksiniz.


Vücudunla ilgili sorunlarını ve endişelerini annenle paylaşmayı ihmal etme. Her şey yolunda olsa bile anne nasihatini kesinlikle hafife alma! Annen sana kramplarla nasıl baş edebileceğinle ilgili bazı taktikler verebilir. Muhtemelen kendisi de senin yaşlarındayken aynı problemlerle uğraştı ve bu konularla ilgili senin ona soru sormandan çok memnun olacaktır.


Bu tür konularda annenle rahatlıkla konuşabiliyor musun? Bu müthiş anne-kız konuşmalarınızı bizimle de lütfen paylaş, lütfen ama olur mu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Ebeveynlerinle Yaşadığın Problemler Çözüldü!

Kötü notlardan, regl dönemine kadar zorlu konuları ailenle nasıl konuşacaksın?

Devamını oku

Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

Devamını oku

Annen: Senin en iyi arkadaşın ve en kötü kabusun

İşler gerilmeye başladığı zaman, annenle tartışmaktan nasıl kaçınacağını keşfet!

Devamını oku

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku

Kendin yap projesi: Havalı albüm fikirleri

Okul zamanı boyunca yaşadığın en eğlenceli ve güzel anları hatırlamak için bir fotoğraf albümü ya da blog hazırlamak ister misin?

Devamını oku