Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle regl döneminle ilgili konuş

Anne kız ilişkisi önemli! Annenle arandaki buzları eritip ona regl dönemin ve ergenlikle ilgili soruları nasıl soracaksın?

Regl dönemin hiç bitmeyecek gibi hissediyor olabilirsin! Ya da 5 dakika önce bile gitsen, sanki 7 gün 24 saat zorundaymışsın gibi hissediyor olabilirsin. Bu durumlardan herhangi biri başına geldiyse ya da regl döngün ile ilgili başka bir problem yaşadıysan, artık ebeveynlerinle ergenlik ile ilgili konuşma zamanı gelmiş demektir.


Ebeveynlerinle regl dönemlerin ya da diğer kadınsal problemlerle ilgili konuşmak biraz utanç verici gelebilir, özellikle de bu tür şeyleri konuşmaya alışık biri değilsen. Fakat birçok nedenden dolayı annen iyi bir başlangıç noktası olabilir. İşte aranızdaki buzları eritmenin bazı yollarını burada bulabilirsin.

Sıradan Bir Konuymuş gibi Davran

Anne kız ilişkisinin en önemli kısmı konuşmak! Ama her şeyi… Belki de annenle bu kadar uzun boylu oturup konuşmak göz korkutucu gelebilir. Bu yüzden, “Anne, senin hiç regl dönemin çok çok uzun sürdü mü?” gibi bir şeyler söyleyerek, gelişigüzel bir muhabbet açmaya çalış. Böylece konuşma rahatça başlayacaktır.

Annene Küçük Notlar Yaz

Eğer bu tür mevzuları annenle yüz yüze konuşmaya başlamak senin için zor olacaksa, sadece annenin bulabileceği yerlere okuması için küçük bir not bırak. “Anne, son zamanlarda regl dönemlerimde çok ağrım oluyor. Bu gece seninle bu konu hakkında konuşabilir miyiz?” yazan bir not bırakabilirsin mesela. Böylelikle, annen seninle gelip konuşmaya başlayacaktır ve konuşmaya nasıl başlayacağın konusunda bir endişe duymana da gerek kalmayacak.

Açık Ol

Konuya doğrudan girerek, ona sadece neler hissettiğinden bahsedebilirsin. “Bu konuda konuşmak benim için çok rahatsız edici, fakat regl dönemimle ilgili seninle konuşmaya ihtiyacım var” diyerek konuşmaya başlayabilirsin. Böylelikle, sen ve annen bir an önce problemin temeline inebileceksiniz.


Vücudunla ilgili sorunlarını ve endişelerini annenle paylaşmayı ihmal etme. Her şey yolunda olsa bile anne nasihatini kesinlikle hafife alma! Annen sana kramplarla nasıl baş edebileceğinle ilgili bazı taktikler verebilir. Muhtemelen kendisi de senin yaşlarındayken aynı problemlerle uğraştı ve bu konularla ilgili senin ona soru sormandan çok memnun olacaktır.


Bu tür konularda annenle rahatlıkla konuşabiliyor musun? Bu müthiş anne kız ilişkinizi bizimle de lütfen paylaş, lütfen ama olur mu?

 

Annenle konuştun, peki babanla regl dönemi hakkında nasıl konuşursun? Şu yazımız tam sana göre.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Aile içi iletişimde sana yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? Aile içi iletişim için işte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü: Anneye hediye fikirleri

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et. Anneye hediye fikirlerimizi keşfet!

Devamını oku

Orkid Ultra Extra Hijyenik Ped

Orkid Ultra Extra Hijyenik Ped

Babanla regl dönemiyle ilgili konuşmaktan kaçınma

Babanla bir daha hiçbir şekilde utanmadan regl döneminle ilgili nasıl konuşursun?

Devamını oku

Vajinal akıntı nedir?

Vajinal akıntı seni rahatsız mı ediyor? Endişelenme, merak ettiğin her şey için videoyu izle!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vücudun üzerine sohbet: Kadın üreme organları

Kadın üreme organlarını ve nasıl çalıştıklarını keşfet.

Devamını oku