Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle aranızdaki buzları eritip ona regl dönemin ve ergenlikle ilgili soruları nasıl soracaksın?


Regl dönemin hiç bitmeyecek gibi hissediyor olabilirsin! Ya da 5 dakika önce bile gitsen, sanki 7 gün 24 saat zorundaymışsın gibi hissediyor olabilirsin. Bu durumlardan herhangi biri başına geldiyse ya da regl döngün ile ilgili başka bir problem yaşadıysan, artık ebeveynlerinle ergenlik ile ilgili konuşma zamanı gelmiş demektir.


Ebeveynlerinle regl dönemlerin ya da diğer kadınsal problemlerle ilgili konuşmak biraz utanç verici gelebilir, özellikle de bu tür şeyleri konuşmaya alışık biri değilsen. Fakat birçok nedenden dolayı annen iyi bir başlangıç noktası olabilir. İşte aranızdaki buzları eritmenin bazı yollarını burada bulabilirsin.

Sıradan Bir Konuymuş gibi Davran

Belki de annenle bu kadar uzun boylu oturup konuşmak göz korkutucu gelebilir. Bu yüzden, “Anne, senin hiç regl dönemin çok çok uzun sürdü mü?” gibi bir şeyler söyleyerek, gelişigüzel bir muhabbet açmaya çalış. Böylece konuşma rahatça başlayacaktır.

Annene Küçük Notlar Yaz

Eğer bu tür mevzuları annenle yüz yüze konuşmaya başlamak senin için zor olacaksa, sadece annenin bulabileceği yerlere okuması için küçük bir not bırak. “Anne, son zamanlarda regl dönemlerimde çok ağrım oluyor. Bu gece seninle bu konu hakkında konuşabilir miyiz?” yazan bir not bırakabilirsin mesela. Böylelikle, annen seninle gelip konuşmaya başlayacaktır ve konuşmaya nasıl başlayacağın konusunda bir endişe duymana da gerek kalmayacak.

Açık Ol

Konuya doğrudan girerek, ona sadece neler hissettiğinden bahsedebilirsin. “Bu konuda konuşmak benim için çok rahatsız edici, fakat regl dönemimle ilgili seninle konuşmaya ihtiyacım var” diyerek konuşmaya başlayabilirsin. Böylelikle, sen ve annen bir an önce problemin temeline inebileceksiniz.


Vücudunla ilgili sorunlarını ve endişelerini annenle paylaşmayı ihmal etme. Her şey yolunda olsa bile anne nasihatini kesinlikle hafife alma! Annen sana kramplarla nasıl baş edebileceğinle ilgili bazı taktikler verebilir. Muhtemelen kendisi de senin yaşlarındayken aynı problemlerle uğraştı ve bu konularla ilgili senin ona soru sormandan çok memnun olacaktır.


Bu tür konularda annenle rahatlıkla konuşabiliyor musun? Bu müthiş anne-kız konuşmalarınızı bizimle de lütfen paylaş, lütfen ama olur mu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Ailenle konuşmak için yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? İşte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü için 6 süper fikir

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et.

Devamını oku

Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

Devamını oku

İçinde bir zorba mı yaşıyor?

Zorbalığa dur de ve iyiler çetesine katıl. Zorbalıkla mücadele etmenin yollarını öğrenmek istiyorsan bu siteyi incelemeye devam et!

Devamını oku

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku