Baba-kız geçirilen zamanlarını değerlendirmek için 5 öneri

Baba-kız geçirilen zamanlarını değerlendirmek için 5 öneri

Aile içi iletişim önemli. Ama babanla kuracağın iletişim senin dışarıda daha sosyal biri olmanı da sağlar. Babanla birlikte ikinizin de seveceği eğlenceli şeyleri nasıl yapacağınızı keşfet.

 

Tamam, şimdi baban muhtemelen alışverişe ya da manikür yaptırmaya gitmeyi sevmiyor. Fakat, babanla birlikte yapabileceğiniz ve ilişkinizi güçlendirebileceğiniz (ve rahatlatabileceğiniz!) bazı şeyler var. Haydi bu gerçekle yüzleşelim, anne ve babanın her ikisi de senin mükemmel kişiliğinle vakit geçirmeyi hak ediyor. İşte bunun için aşağıda harika fikirler bulabilirsin.

1. Birlikte Yapabileceğiniz bir Spor Seç

Çoğu baba spor yapmayı sever. Baban basketbol mu futbol fanatiği mi? Parkta karşılıklı top oynamak gibi basit ama eğlenceli bir şey yaparak bile aranızdaki bağları güçlendirebilirsiniz. Ya da babana en sevdiğin atletik aktivitelerini gösterebilirsin. Düşünsene, onu bir çift paten giymeye ve en yakın kapalı paten pistine götürmeye ikna edebilirsin.

2. Bir Bahçe Planı Çiz

Baban her hafta sonu çimleri biçerken soğuk terler döküyor mu? Belki de, bahçe işlerinde ona yardım ederek ikinizin birlikte bir şeyler yetiştirebileceğiniz bir sebze bahçesi yapmasını isteyebilirsin (Sadece bahçeyi tamamen delik deşik etmeden önce annene sormayı unutma). Eğer bir bahçeniz yoksa, birlikte geniş kaplarda çeri domatesi ya da pencere pervazında yeşillik ekebilirsiniz.

3. Yemek Pişir

Babalar yemek yemeyi sever, doğru mu? Babanla birlikte yemek yapmak için dahi bir aşçı olmana gerek yok. Babana onun yapmaktan hoşlandığı en meşhur yemeğini nasıl hazırladığını sorabilirsin. Ya da birlikte yetiştirdiğiniz sebzelerden taze makarna sosu yapabilir ve yetiştirdiğiniz kabakları dilimleyerek kızartabilirsiniz.

4. Biraz Yaratıcı Düşün

Kendini bir sanatçı olarak görmüyor olsan bile, herkesin yaratıcı bazı yetenekleri vardır. Bütün renkli kalemlerini çıkar ve birlikte bir fotoğraf kolajı yapın. Ya da, baksana baban belki de odanı yeni bir renge boyamada sana yardım eder!

5. Müzik Dinleyin

Sen ve baban, konu müzik zevklerinize geldiğinde çok da anlaşamayabilirsiniz, fakat zihnini ve kulaklarını iyice aç. Kendi çalınacaklar listenden babana da hitap edebilecek bir şarkı seç ve ona dinlet. Sonra, onun koleksiyonundan senin hoşuna gidebilecek bir şarkı seçmesini iste. İşte bu kızım, Rock and roll!


Senin aile içi iletişimin nasıl? Sen ve baban birlikte neler yaparsınız?

 

Ailenle konuşmak için sana yardımcı olacak şu ipuçlarına da göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

baba kız zamanı

Edyline 24.07.2017

benim babamla geçirdiğim zaman yok ki

Aile içi iletişim: Evdekilerle daha iyi geçinmenin yolları!

Ne kadar katı görünüyor olsalar da, ebeveynlerinle uzlaşma becerisini öğrenebilirsin. Aile içi iletişiminin daha iyi olması için minik ipuçlarımızı keşfet.

Devamını oku

Ailen seni delirtiyor mu? Öfke kontrolünü keşfet!

Annen biraz sinirlerini zorluyor. Peki ne yapmalı? İşte burada kendini daha iyi hissetmenin ve öfke kontrolü yapmanın bazı yollarını bulabilirsin.

Devamını oku

Anne ile ilişkiyi geliştirmenin 5 yolu

Annenle iletişimi mükemmelleştirmenin basit yollarını keşfet.

Devamını oku

Saç şekillendiriciye başvurmadan göz kamaştırıcı dalgalara sahip olmanın yolları

Plaj havasında, mükemmel deniz kızı saçları mı istiyorsun? İşte uyurken buna sahip olmanın yolları (çok ciddiyiz)!

Devamını oku

Vajinal akıntı nedir?

Vajinal akıntı seni rahatsız mı ediyor? Endişelenme, merak ettiğin her şey için videoyu izle!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!