Baba-kız geçirilen zamanlarını değerlendirmek için 5 öneri

Baba-kız geçirilen zamanlarını değerlendirmek için 5 öneri

Babanla birlikte ikinizin de seveceği eğlenceli şeyleri nasıl yapacağınızı keşfet.


Tamam, şimdi baban muhtemelen alışverişe ya da manikür yaptırmaya gitmeyi sevmiyor. Fakat, babanla birlikte yapabileceğiniz ve ilişkinizi güçlendirebileceğiniz (ve rahatlatabileceğiniz!) bazı şeyler var. Haydi bu gerçekle yüzleşelim, anne ve babanın her ikisi de senin mükemmel kişiliğinle vakit geçirmeyi hak ediyor. İşte bunun için aşağıda harika fikirler bulabilirsin.

1. Birlikte Yapabileceğiniz bir Spor Seç

Çoğu baba spor yapmayı sever. Baban basketbol mu futbol fanatiği mi? Parkta karşılıklı top oynamak gibi basit ama eğlenceli bir şey yaparak bile aranızdaki bağları güçlendirebilirsiniz. Ya da babana en sevdiğin atletik aktivitelerini gösterebilirsin. Düşünsene, onu bir çift paten giymeye ve en yakın kapalı paten pistine götürmeye ikna edebilirsin.

2. Bir Bahçe Planı Çiz

Baban her hafta sonu çimleri biçerken soğuk terler döküyor mu? Belki de, bahçe işlerinde ona yardım ederek ikinizin birlikte bir şeyler yetiştirebileceğiniz bir sebze bahçesi yapmasını isteyebilirsin (Sadece bahçeyi tamamen delik deşik etmeden önce annene sormayı unutma). Eğer bir bahçeniz yoksa, birlikte geniş kaplarda çeri domatesi ya da pencere pervazında yeşillik ekebilirsiniz.

3. Yemek Pişir

Babalar yemek yemeyi sever, doğru mu? Babanla birlikte yemek yapmak için dahi bir aşçı olmana gerek yok. Babana onun yapmaktan hoşlandığı en meşhur yemeğini nasıl hazırladığını sorabilirsin. Ya da birlikte yetiştirdiğiniz sebzelerden taze makarna sosu yapabilir ve yetiştirdiğiniz kabakları dilimleyerek kızartabilirsiniz.

4. Biraz Yaratıcı Düşün

Kendini bir sanatçı olarak görmüyor olsan bile, herkesin yaratıcı bazı yetenekleri vardır. Bütün renkli kalemlerini çıkar ve birlikte bir fotoğraf kolajı yapın. Ya da, baksana baban belki de odanı yeni bir renge boyamada sana yardım eder!

5. Müzik Dinleyin

Sen ve baban, konu müzik zevklerinize geldiğinde çok da anlaşamayabilirsiniz, fakat zihnini ve kulaklarını iyice aç. Kendi çalınacaklar listenden babana da hitap edebilecek bir şarkı seç ve ona dinlet. Sonra, onun koleksiyonundan senin hoşuna gidebilecek bir şarkı seçmesini iste. İşte bu kızım, Rock and roll!


Sen ve baban birlikte neler yaparsınız?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

baba kız zamanı

Edyline 24.07.2017

benim babamla geçirdiğim zaman yok ki

Ailenle konuşmak için yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? İşte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü için 6 süper fikir

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et.

Devamını oku

Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

Devamını oku

Denemeye değer açık hava sporları

Kayalara tırman, kürek çek, içindeki yürüme şampiyonunu uyandır. İşte sana açık havada gerçekleştirebileceğin fantastik sporlar…

Devamını oku

İdrar Yolları Enfeksiyonu nedir?

İdrar Yolları enfeksiyonlarını ve bunlardan korunarak nasıl sağlıklı bir genç kız olacağını öğren.

Devamını oku