Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Dışarı çıkman yasak. Peki şimdi ne olacak?

Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

1. Ertelediğin okumaları tamamla

Eşofmanını giy, bir bardak çay hazırla ve ders için okuman gereken kitabın içine dal. Ya da geçen yaz okumayı yarıda bıraktığın kitabı al ve nasıl bittiğini keşfet.

2. Üzerine uzun süredir düşündüğün bloguna yazmaya başla

Ebeveynlerin telefonunu da geri almış olabilirler ancak okul işleri için dizüstü bilgisayarına dokunmadılar, bloğuna yazmak için bir engelin yok. Başlangıç yapmak için sıkıntı çekiyorsan, tutkulu bir şekilde bildiğin bir konu seç. Moda, Kendin Yap projeleri, yemek pişirme, seyahat- kısacası seni mutlu edecek herhangi bir şey.

3. Düzenini kur

Odan aylardır dağınık ve şimdi onu temizlemekten daha iyi bir fikrin yok. Yerde bir yığın halinde duran eşyalarını katla, elbiselerini rengine göre ya da tarzına göre as ve daha sonra bir sabah yoğunluğu içerisinde diğer tekini aramamak için çoraplarını çiftiyle birlikte düzenle.

4. Kendini biraz yogaya yönlendir

Okul, ev ödevleri, spor, arkadaşlar ve ilişkiler arasında, yaşamın gittikçe daha stresli bir hal alıyor. İşte şimdi senin dikkatini daha az dağıtan bir ortamdasın, bu zamanı yoga ile yeniden kendine yoğunlaşmak için kullan. Fazlasına ihtiyacın yok- sadece yere sereceğin bir mat ve havlu yeterli. Sonra YouTube’dan ilgili videoları ara.

5. Kendine gerçekçi bir ilham panosu yap

Pinterest’in harika, ancak onu sadece ekrandan görebiliyorsun. Dergilerin sayfalarını yırtarak, favori fotoğraflarını boyayarak ve anlamlı alıntılar ya da şarkı sözleri yazarak, modası geçmiş yöntemlere başvur. Büyük bir kağıda hepsini koy ve yatak odanın duvarına poster yap. Bundan sonra her gün bundan ilham alacaksın.

6. Gelecekteki “Sen”e bir mektup yaz

On yıl içerisinde neler olacağını düşünüyorsun? Sence işin ne olacak? Aşık olacak mısın? Umutlarını, hayallerini bir kağıt parçasına karala ve sonra bunu bir zarfa koy. Daha sonra üzerine on sene sonra bugünün tarihini at, zarfın arkasına da “…. tarihine kadar açma” yaz. Zarfı güvenli bir yere koy ve işte yetişkin olduğunda bugünü hatırlayıp sevgiyle anacağın bir hatıran olacak.

7. Usta bir aşçıbaşı ol

Annen ya da baban seni cezalandırdığı için biraz üzgün olabilir. Onları senin yanına çekebilmenin güzel bir yolu ne olabilir? Onlara yemek pişir. Mutfak becerilerini test etmeye başla, ailen de bu rahat yemekten keyif alacak, ayrıca affedilmen yönünde büyük puanlar kazanacaksın.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Bloğum

Hilâlsoner 26.08.2017

Ben 14 yaşındayım bir instabloğum ve bloğum var. Makyaj önerileri ve dupe ürünleri paylaşıyorum sizde böyle seyler yapabilirsiniz, ben en çok yaz tatillerinde ilgileniyorum, daha çok paylaşım yapıyorum ve ilk başlarda bloğunun az takipçisi olabilir hiç üzülme blog keşfi yap paylaşımları beğen takip et yorum yap inan takipçilerin artacak

Ebeveynlerinle Yaşadığın Problemler Çözüldü!

Kötü notlardan, regl dönemine kadar zorlu konuları ailenle nasıl konuşacaksın?

Devamını oku

Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle aranızdaki buzları eritip ona regl dönemin ve ergenlikle ilgili soruları nasıl soracaksın?

Devamını oku

Annen: Senin en iyi arkadaşın ve en kötü kabusun

İşler gerilmeye başladığı zaman, annenle tartışmaktan nasıl kaçınacağını keşfet!

Devamını oku

Kendin yap projesi: Havalı albüm fikirleri

Okul zamanı boyunca yaşadığın en eğlenceli ve güzel anları hatırlamak için bir fotoğraf albümü ya da blog hazırlamak ister misin?

Devamını oku

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku