Ev hapsi: Dışarı çıkman yasak, peki şimdi ne olacak?

Ev hapsi: Dışarı çıkman yasak, peki şimdi ne olacak?

Ev hapsindesin. Peki şimdi ne olacak? Odanda can sıkıntısıyla saatler harcamak yerine, bu durumu daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğin 7 yol işte burada.

1. Ertelediğin okumaları tamamla

Eşofmanını giy, bir bardak çay hazırla ve ders için okuman gereken kitabın içine dal. Ya da geçen yaz okumayı yarıda bıraktığın kitabı al ve nasıl bittiğini keşfet.

2. Üzerine uzun süredir düşündüğün bloguna yazmaya başla

Ebeveynlerin telefonunu da geri almış olabilirler ancak okul işleri için dizüstü bilgisayarına dokunmadılar, bloğuna yazmak için bir engelin yok. Başlangıç yapmak için sıkıntı çekiyorsan, tutkulu bir şekilde bildiğin bir konu seç. Moda, Kendin Yap projeleri, yemek pişirme, seyahat- kısacası seni mutlu edecek herhangi bir şey.

3. Düzenini kur

Odan aylardır dağınık ve şimdi onu temizlemekten daha iyi bir fikrin yok. Yerde bir yığın halinde duran eşyalarını katla, elbiselerini rengine göre ya da tarzına göre as ve daha sonra bir sabah yoğunluğu içerisinde diğer tekini aramamak için çoraplarını çiftiyle birlikte düzenle.

4. Kendini biraz yogaya yönlendir

Okul, ev ödevleri, spor, arkadaşlar ve ilişkiler arasında, yaşamın gittikçe daha stresli bir hal alıyor. İşte şimdi senin dikkatini daha az dağıtan bir ortamdasın, bu zamanı yoga ile yeniden kendine yoğunlaşmak için kullan. Fazlasına ihtiyacın yok- sadece yere sereceğin bir mat ve havlu yeterli. Sonra YouTube’dan ilgili videoları ara.

5. Kendine gerçekçi bir ilham panosu yap

Pinterest’in harika, ancak onu sadece ekrandan görebiliyorsun. Dergilerin sayfalarını yırtarak, favori fotoğraflarını boyayarak ve anlamlı alıntılar ya da şarkı sözleri yazarak, modası geçmiş yöntemlere başvur. Büyük bir kağıda hepsini koy ve yatak odanın duvarına poster yap. Bundan sonra her gün bundan ilham alacaksın.

6. Gelecekteki “Sen”e bir mektup yaz

On yıl içerisinde neler olacağını düşünüyorsun? Sence işin ne olacak? Aşık olacak mısın? Umutlarını, hayallerini bir kağıt parçasına karala ve sonra bunu bir zarfa koy. Daha sonra üzerine on sene sonra bugünün tarihini at, zarfın arkasına da “…. tarihine kadar açma” yaz. Zarfı güvenli bir yere koy ve işte yetişkin olduğunda bugünü hatırlayıp sevgiyle anacağın bir hatıran olacak.

7. Usta bir aşçıbaşı ol

Annen ya da baban seni cezalandırdığı için biraz üzgün olabilir. Onları senin yanına çekebilmenin güzel bir yolu ne olabilir? Onlara yemek pişir. Mutfak becerilerini test etmeye başla, ailen de bu rahat yemekten keyif alacak, ayrıca affedilmen yönünde büyük puanlar kazanacaksın.

 

Strese karşı nasıl önlem alabilirsin? Hemen yazımıza bak!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

Bloğum

Hilâlsoner 26.08.2017

Ben 14 yaşındayım bir instabloğum ve bloğum var. Makyaj önerileri ve dupe ürünleri paylaşıyorum sizde böyle seyler yapabilirsiniz, ben en çok yaz tatillerinde ilgileniyorum, daha çok paylaşım yapıyorum ve ilk başlarda bloğunun az takipçisi olabilir hiç üzülme blog keşfi yap paylaşımları beğen takip et yorum yap inan takipçilerin artacak

Aile içi iletişim: Evdekilerle daha iyi geçinmenin yolları!

Ne kadar katı görünüyor olsalar da, ebeveynlerinle uzlaşma becerisini öğrenebilirsin. Aile içi iletişiminin daha iyi olması için minik ipuçlarımızı keşfet.

Devamını oku

Ailen seni delirtiyor mu? Öfke kontrolünü keşfet!

Annen biraz sinirlerini zorluyor. Peki ne yapmalı? İşte burada kendini daha iyi hissetmenin ve öfke kontrolü yapmanın bazı yollarını bulabilirsin.

Devamını oku

Anne ile ilişkiyi geliştirmenin 5 yolu

Annenle iletişimi mükemmelleştirmenin basit yollarını keşfet.

Devamını oku

Yatak odanı yenilemek için 6 kolay yol

Yatak odanı neredeyse bedavaya yenilemek istemez misin?

Devamını oku

Vajinal akıntı nedir?

Vajinal akıntı seni rahatsız mı ediyor? Endişelenme, merak ettiğin her şey için videoyu izle!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!