Evde tek başınayken sorumluluk sende olsun!

Evde tek başınayken sorumluluk sende olsun!

Sorumluluğun sende olması ve kendini daha güvende hissedebilmen için bizim rehberimizle anne ve babandan, daha fazla özgürlük kazan.


Elde ettiğin yeni özgürlük hangisi? Önceden annen senin bütün eşyalarını seçiyordu ve seni yatağına yatırıyordu. Bugün ise, seni ve arkadaşlarını sinemaya bırakıyor. Bu gerçek olamayacak kadar güzel bir şey! Bu bir anda, büyü yaparak olmadı aslında. Sen günlerce, haftalarca ve YILLARCA anne ve babana sorumluluk sahibi biri olduğunu gösterebilmek için çalıştın.


Bu yüzden artık ebeveynlerin, evde sana bakacak biri olmaksızın, kendi başına kalmana izin veriyor. Parti zamanı, değil mi? Yanlış! Aileni üzmemek için (ki sen başlarının TATLI belasısın) onları kazanmaya çalış ve bu zamanı ebeveynlerinin onaylayacağı şeyler yaparak kullan:


  • Ebeveynlerin dışarı çıkmadan önce, onlara ulaşabileceğin numaraları aldığından ve yaklaşık ne zaman eve döneceklerini bildiğinden emin ol.

  • Eğer tanımadığın biri evi ararsa, KESİNLİKLE evde yalnız olduğunu söyleme. Eğer arayan kişi annenle konuşmak isterse, arayana annenin banyoda olduğunu söyle. Eğer birisi kapıyı çalarsa, kapıyı kesinlikle açma. Evdeki birçok ışığı açık bırak ve etrafı iyice kontrol et.

  • Dışarıda tuhaf sesler mi duydun? Dışarıya ne olduğunu anlamak için çıkma. Her zaman kapılar kilitli bir şekilde ev dur. Eğer korkmaya ya da gerilmeye başlarsan, ebeveynlerini ya da seninle ilgilenmesi için ailenin söylediği yetişkin kişiyi ara.


  • Evde seninle birlikte başka birinin de kalmasını mı istiyorsun? Ebeveynlerin çıkmadan önce, onlara eve bir arkadaşının gelip gelemeyeceğini sor. Böylelikle, her şeyin artık yolunda olduğunu biliyorsun. Ailenin onaylayabileceği bir film seç ya da oyun oyna.

  • Evde parti verme. Birkaç saat eğlenmek çok güzel olabilirdi ancak annen ve babanın istemediği bir şeyi yapmak ömür boyu çocuk bakıcılarıyla kalmak anlamına gelebilir. Onların güvenini ve muhtemelen daha önce kazanmış olduğun birçok özgürlüğü de bu şekilde kaybedersin.

  • Annen ve baban gelmeden önce evi iyice temizle. Eğer evi bıraktıklarından bile daha temiz halde bulurlarsa, büyük bonus puanlar alırsın ve ayrıca bir dahaki sefere daha fazla özgürlük!

Annen ve babana ne kadar sorumluluk sahibi biri olduğunu nasıl gösteriyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Ebeveynlerinle Yaşadığın Problemler Çözüldü!

Kötü notlardan, regl dönemine kadar zorlu konuları ailenle nasıl konuşacaksın?

Devamını oku

Annenle regl döneminle ilgili konuş

Annenle aranızdaki buzları eritip ona regl dönemin ve ergenlikle ilgili soruları nasıl soracaksın?

Devamını oku

Zorlu bir arkadaş üçgeninde kalmak ve bununla uğraşmak

Üç kişilik bir arkadaş ilişkisi sorunların büyümesine yol açabilir. Genç kızların kendi aralarında yaşadığı bu çekişmeyi nasıl sonlandırabileceğini burada bulabilirsin.

Devamını oku

Yaz Sonrası İçin Alışveriş Fikirleri

Bu parlak genç tarzı alışveriş tüyolarıyla yazdan sonra modaya uygun bir şekilde başla

Devamını oku

İlk iş görüşmene hazırlan

İlk iş görüşmene hazırlanırken neler yapmalısın? Unutma bu görüşme senin için büyük bir tecrübe olacak. Daha fazla bilgi ve öneri için web sitemizi incelemeye devam et!

Devamını oku