Küçük kardeşlerinle geçinebilmenin 5 yolu

Küçük kardeşlerinle geçinebilmenin 5 yolu

Sinir bozucu bir kardeşin varsa, aile içi iletişimde birkaç noktaya dikkat etmen gerekebilir. Burada onunla nasıl başa çıkabileceğini bulabilirsin.

 

Aile içi iletişimde kardeşlerinle ilgilenmek seni daha öncesine göre daha çok mu sinir ediyor? Küçük erkek kardeşinin seni arkadaşlarının önünde utandırmasını nasıl engellersin? Defalarca yapmamasını söylemiş olmana rağmen, neden hala senin odana hiç kapıyı çalmadan paldır küldür dalıyor? Senin eşyalarının özelliği ne ki küçük kız kardeşin sürekli onları kullanıyor?


Zorlama. Kardeşlerinle uğraşan tek sen değilsin. Anne ve babandan başlayarak, o en çok sevdiğin sinema sanatçısına kadar herkes kardeşleriyle kavga etmiştir. Bu tür kavgalar çoğu aile yaşantısının bir parçasıdır ve kardeşlerinin uyacağı belli kurallar hazırlayarak kontrol altına alabilirsin.

1. İletişim kur

Bu sorunu aşmanın en iyi yolu sakin ve olgun bir şekilde duygularını açıklamak. Kardeşlerinle yaşadığın problemlerin bazılarını konuşmak için bir zaman ayarla. Anne ve babandan yardım isteyerek tarafsız dinleyiciler olmalarını sağlayabilirsin.

2. Kibar ol

Kardeşlerin sana hayranlık duyuyor. Muhtemelen, senin ilgini çekmeye çalışıyorlar. Senin daha yetişkin ilgi alanların olduğu için kardeşinle giderek daha az mı zaman geçiriyorsun? Unutma 9 yaşında bir çocuk, sen onunla video oyunları oynamak yerine arkadaşlarınla dışarıda takıldığın zaman, yaşadığı hayal kırıklıklarını kolayca ifade edemez. Biraz mahremiyete ihtiyacın olduğunu, fakat onu hala sevdiğini de anlamasını sağla ve onunla biraz zaman geçir.

3. Özel bir şeyler yap

Kardeşlerinle birebir geçirebileceğiniz zamanlar planla. Belki, kız kardeşinin saçlarını düzleştirmesine yardımcı olabilirsin ya da havalı kıyafetler almak için erkek kardeşinle alışverişe gidebilirsin. Kardeşler, mevzu kıyafet, arkadaşlar ve müziğe geldiğinde abilerinin ya da ablalarının düşüncelerine değer verirler. Onlar seni tamamen havalı buluyorlar.

4. Onlara bir şans ver

Erkek ya da kız kardeşin arkadaşların geldiğinde bırak bir süre sizinle birlikte otursun. Kardeşler her zaman abla ve ağabeylerinin arkadaşlarıyla neler hakkında konuştuklarını merak ederler. Sen eğer kardeşlerinin bir süre senin odanda arkadaşlarınla takılmalarına izin verirsen, gizem kaybolacak. Ayrıca siz daha ne olduğunu anlamadan, onlar çekip gidecekler. Gerçek şu ki sizin erkeklerden ya da makyaj malzemelerinden yaptığınız konuşmalardan birkaç dakika sonra, senin 7 yaşındaki erkek kardeşin kapıya doğru kaçacak.

5. Bunun için mücadele et ve meseleyi çöz

Yalan söylemeyeceğiz, savaşacaksın. Ve bazen bu savaşların çirkinleşecek. Eğer tamamen kontrolünü kaybedersen, sakinleşmek için kendine zaman ver. Sonra kardeşini bul (muhtemelen odasında kendi kendine somurtuyor) ve sorunu hallet. Yaşam için iyi bir kural: Kardeşlerinle uğraştığın zamanlarda sinirli bir şekilde yatmaya gitme!


Sinir bozucu küçük kardeşinle nasıl başa çıkıyorsun?

 

Gergin mi hissediyorsun? Rahatlamak için önerilerimize göz at.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

Sabır

Selsem 07.12.2016

Sabredip anlayısla karşılamak ve doğru çizgiye ulaştırmak büyüklüktür

aynı

10301301010 03.08.2016

bende ona aynı şeyi yapıyorum

Aile içi iletişim: Evdekilerle daha iyi geçinmenin yolları!

Ne kadar katı görünüyor olsalar da, ebeveynlerinle uzlaşma becerisini öğrenebilirsin. Aile içi iletişiminin daha iyi olması için minik ipuçlarımızı keşfet.

Devamını oku

Ailen seni delirtiyor mu? Öfke kontrolünü keşfet!

Annen biraz sinirlerini zorluyor. Peki ne yapmalı? İşte burada kendini daha iyi hissetmenin ve öfke kontrolü yapmanın bazı yollarını bulabilirsin.

Devamını oku

Anne ile ilişkiyi geliştirmenin 5 yolu

Annenle iletişimi mükemmelleştirmenin basit yollarını keşfet.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vajinal akıntı nedir?

Vajinal akıntı seni rahatsız mı ediyor? Endişelenme, merak ettiğin her şey için videoyu izle!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!