Küçük kardeşlerinle geçinebilmenin 5 yolu

Küçük kardeşlerinle geçinebilmenin 5 yolu

Sinir bozucu bir kardeşin varsa, burada onunla nasıl başa çıkabileceğini bulabilirsin.


Kardeşlerinle ilgilenmek seni daha öncesine göre daha çok mu sinir ediyor? Küçük erkek kardeşinin seni arkadaşlarının önünde utandırmasını nasıl engellersin? Defalarca yapmamasını söylemiş olmana rağmen, neden hala senin odana hiç kapıyı çalmadan paldır küldür dalıyor? Senin eşyalarının özelliği ne ki küçük kız kardeşin sürekli onları kullanıyor?


Zorlama. Kardeşlerinle uğraşan tek sen değilsin. Anne ve babandan başlayarak, o en çok sevdiğin sinema sanatçısına kadar herkes kardeşleriyle kavga etmiştir. Bu tür kavgalar çoğu aile yaşantısının bir parçasıdır ve kardeşlerinin uyacağı belli kurallar hazırlayarak kontrol altına alabilirsin.

1. İletişim kur

Bu sorunu aşmanın en iyi yolu sakin ve olgun bir şekilde duygularını açıklamak. Kardeşlerinle yaşadığın problemlerin bazılarını konuşmak için bir zaman ayarla. Anne ve babandan yardım isteyerek tarafsız dinleyiciler olmalarını sağlayabilirsin.

2. Kibar ol

Kardeşlerin sana hayranlık duyuyor. Muhtemelen, senin ilgini çekmeye çalışıyorlar. Senin daha yetişkin ilgi alanların olduğu için kardeşinle giderek daha az mı zaman geçiriyorsun? Unutma 9 yaşında bir çocuk, sen onunla video oyunları oynamak yerine arkadaşlarınla dışarıda takıldığın zaman, yaşadığı hayal kırıklıklarını kolayca ifade edemez. Biraz mahremiyete ihtiyacın olduğunu, fakat onu hala sevdiğini de anlamasını sağla ve onunla biraz zaman geçir.

3. Özel bir şeyler yap

Kardeşlerinle birebir geçirebileceğiniz zamanlar planla. Belki, kız kardeşinin saçlarını düzleştirmesine yardımcı olabilirsin ya da havalı kıyafetler almak için erkek kardeşinle alışverişe gidebilirsin. Kardeşler, mevzu kıyafet, arkadaşlar ve müziğe geldiğinde abilerinin ya da ablalarının düşüncelerine değer verirler. Onlar seni tamamen havalı buluyorlar.

4. Onlara bir şans ver

Erkek ya da kız kardeşin arkadaşların geldiğinde bırak bir süre sizinle birlikte otursun. Kardeşler her zaman abla ve ağabeylerinin arkadaşlarıyla neler hakkında konuştuklarını merak ederler. Sen eğer kardeşlerinin bir süre senin odanda arkadaşlarınla takılmalarına izin verirsen, gizem kaybolacak. Ayrıca siz daha ne olduğunu anlamadan, onlar çekip gidecekler. Gerçek şu ki sizin erkeklerden ya da makyaj malzemelerinden yaptığınız konuşmalardan birkaç dakika sonra, senin 7 yaşındaki erkek kardeşin kapıya doğru kaçacak.

5. Bunun için mücadele et ve meseleyi çöz

Yalan söylemeyeceğiz, savaşacaksın. Ve bazen bu savaşların çirkinleşecek. Eğer tamamen kontrolünü kaybedersen, sakinleşmek için kendine zaman ver. Sonra kardeşini bul (muhtemelen odasında kendi kendine somurtuyor) ve sorunu hallet. Yaşam için iyi bir kural: Kardeşlerinle uğraştığın zamanlarda sinirli bir şekilde yatmaya gitme!


Sinir bozucu küçük kardeşinle nasıl başa çıkıyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

Sabır

Selsem 07.12.2016

Sabredip anlayısla karşılamak ve doğru çizgiye ulaştırmak büyüklüktür

aynı

10301301010 03.08.2016

bende ona aynı şeyi yapıyorum

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Ailenle konuşmak için yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? İşte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü için 6 süper fikir

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

İçinde bir zorba mı yaşıyor?

Zorbalığa dur de ve iyiler çetesine katıl. Zorbalıkla mücadele etmenin yollarını öğrenmek istiyorsan bu siteyi incelemeye devam et!

Devamını oku