Ailen seni delirtiyor mu? Öfke kontrolünü keşfet!

Ailen seni delirtiyor mu? Öfke kontrolünü keşfet!

Annen biraz sinirlerini zorluyor. Peki ne yapmalı? İşte burada kendini daha iyi hissetmenin ve öfke kontrolü yapmanın bazı yollarını bulabilirsin.

 

Anne ve baban konsere gidemeyeceğini söylediler. Kız kardeşinse gömleğini giydi. Ve annen sana sormadan eşyalarını toplamaya devam ediyor. Grrrrrr!


Kızgın olmakta haklısın! Birçok genç kız da aynı şekilde bu tür şeylere sinirleniyor. Peki, bütün bu kızgınlıklarını değiştirebilmen için yapman gerekenler neler? Kızgınlığının sebeplerini anlamaya çalış ve pozitif bir şekilde duygularını kontrol etmeyi öğren. Aşağıda yazılı 6 stratejik yöntem, patlamak üzereyken nasıl sakinleşebileceğin konusunda sana yardımcı olacak.

1. Egzersiz Yap

Yürüyüşe çık, vücut egzersizleri yap ya da spor yap. Egzersiz, modunu iyileştirmenin en mükemmel yoludur.

2. Müzik Dinle

Bütün araştırmalar gösteriyor ki müzik dinlemek insanın ruh halini birkaç dakika içerisinde değiştirebiliyor.

3. Düşüncelerini Not Et

Nasıl hissettiğini yazarak ya da çizimler yaparak anlatacağın bir günlük tut.

4. Rahatlama Egzersizleri Yap

Derin nefes almak, yoga ve “Sakin Ol” gibi tekrar eden sözcükler, bu tür durumlarda kendini kontrol edebilmek adına, oldukça faydalıdır.

5. Güvendiğin Biriyle Konuş

Çoğu zaman kızgınlık; üzülme ya da korku ile birlikte gelir, özellikle de aynı problemler tekrar tekrar oluyorsa... Çok moral bozucu! Bu tür düşünceleri biriyle paylaşmak her zaman çok yararlıdır ve paylaşarak belki de problemin bir daha tekrar etmemesini sağlayabilirsin.

6. Dikkatini Başka Bir Şeye Ver

Canını sıkan şeylerden televizyon seyrederek, bir şeyler okuyarak ya da sinemaya giderek kurtulabilirsin. Bazen çok saçma gelen basit, komik bir şey senin biraz olsun gülmeni ve neye kızdığını unutmanı sağlayabilir.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Babanla Konuşabileceğin 5 Şaşırtıcı Konu

Baban hayatında olup bitenlerden bihabermiş gibi görünebilir ama inan, baban aslında sandığından çok daha fazlasını anlayan biri.

Devamını oku

Aile içi iletişimde sana yardımcı olacak 8 ipucu

Annen ve babanla zor (ya da gerçekten çok çok kişisel) bir konuşmayı nasıl yaparsın? Aile içi iletişim için işte sana müthiş ipuçları.

Devamını oku

Anneler Günü: Anneye hediye fikirleri

Annene senin için yaptığı her şey için, genç kızların bile parasının yetebileceği hediyelerle teşekkür et. Anneye hediye fikirlerimizi keşfet!

Devamını oku

Vajinal akıntı nedir?

Vajinal akıntı seni rahatsız mı ediyor? Endişelenme, merak ettiğin her şey için videoyu izle!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!