Arkadaşını terk etmenin zamanı geldi mi?

Arkadaşını terk etmenin zamanı geldi mi?

Artık sen ve en iyi arkadaşının arası eskisi gibi değil. İlişkinizi sonlandırmalı mısın? Keşfet.

 

Ana okulunda, çocuklar en iyi arkadaşlarını şeker toplar gibi belirlerler. Ne kadar çok o kadar iyi! Büyüdükçe, arkadaşların da değişecektir. Farklı şeyler yapmaktan hoşlanacaksın. En sevdiğin yemek değişecek. Artık farklı televizyon programları seyretmekten ve farklı tarzda müzikler dinlemekten hoşlanacaksın. Senin için önemli konularda arkadaşlarınla gerçekten konuşmaya başlayacaksın, GERÇEK KONUŞMALARA.


Büyüdükçe arkadaşlarının değişmesi de daha fazla anlam kazanacak. Ama şimdi ana okulundan beri birbirinizi tanıdığınız eski arkadaşlarınla neler yapıyorsunuz? Bu arkadaşlarından vazgeçmek istediğinde neler yapıyorsun? Arkadaş olmayı bırakıyor musun? İşte burada bunları değerlendirebilmen için bazı ayrıntılar bulacaksın.

 

Bir umut var mı?

Arkadaşlığınızı korumak için herhangi bir yol var mı? Aranızdaki farkları iyi biliyorsun. Şimdi de aranızdaki benzerlikleri bir düşün bakalım. Ortak yanlarınızı hatırla. Unutma ki en iyi arkadaşlar olmasanız bile, hala arkadaş olarak kalabilirsiniz.

Onunla arkadaşlığınız üzerine tekrar düşünmek ister misin?

Birlikte geçirdiğiniz zamanı bir şekilde değiştirebilmenin bir yolu var mı? Eğer her ikiniz de okullarınızda farklı arkadaş çevrelerine dahil olduysanız, belki birlikte okul dışında zaman geçirebilirsiniz. Birlikte yapabileceğiniz bir aktiviteye kaydolabilirsiniz ya da düzenli bir şekilde birlikte çalışmak ya da takılmak için buluşabilirsiniz. Veya birbirinizle sadece online olarak konuşmak için randevulaşabilirsiniz.

İlişkinize ara ver

İlişkinize eskisi kadar dahil olamadığını ama kapıyı da tamamen kapatmak istemediğini düşündüğün zamanlarda, ilişkinize ara vermek iyi gelecektir. Arkadaşlığınızı ara sıra yapılan telefon görüşmeleriyle sınırlandırabilirsin. Eğer arkadaşın planlar yapmak için seni arıyorsa, kesinlikle yalan yanlış bahaneler üretme. Eninde sonunda, o bu yalanları anlar ve senin ona yalan söylemenden çok kırılır.


Eğer yapabileceğine güveniyorsan, hala ortak olarak yapabileceğiniz şeyler için küçük buluşmalar ayarla. İlişkinize ara verdiğin bu sürede arkadaşını özlediğini hissedebilirsin! O noktada kendine şu soruyu sor: Arkadaşlığınızı tamamen bitirmediğine memnun musun?

Eğer hala yanlış olduğunu hissediyorsan

Arkadaşlığınız üzerine düşündükten sonra, arkadaş olarak kalmak için artık birbirinizden çok farklı olduğunuzu düşünebilirsin. Bu eski arkadaşının bazı güvensiz ya da sadece sana hoş gelmeyen davranışları varsa yolları ayırmak belki de en iyi çözümdür.


Sen ve en iyi arkadaşın arasında bir şeyler değişti mi?

 

Arkadaşınla arana bir çocuk mu giriyor? Ne yapman gerektiğini bu yazıda keşfet.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

“Zorbalık burada biter”

Bulunduğun her yeri zorbalıktan arındırmak ister misin? Bu posteri bas, çoğalt ve yapıştır. Daha fazla bilgi için bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku