Arkadaşınla arana bir çocuk mu giriyor?

Arkadaşınla arana bir çocuk mu giriyor?

En iyi arkadaşın, yeni erkek arkadaşı yüzünden seni sepetledi. Ergenlik döneminde duygular ve tepkiler çok değişken olabilir, peki sen bunun altından nasıl kalkacaksın? Cevaplarını burada bulabilirsin.

 

Eğer birine aşıksan hayatındaki her şey değişir. Ergenlik döneminde arkadaşlarını eskisi kadar çok görmemeye başlarsın çünkü zamanının büyük kısmını erkek arkadaşınla geçirirsin.


Diyelim ki aşık olan sen değil de en yakın arkadaşın olsun? Hatırlıyorsun onu, değil mi? Birlikte sürekli takıldığın, alışverişe çıktığın ve film seyrettiğin… yahu neydi adı arkadaşının? Şimdi o arkadaşının ÇOK ama çok eğlenceli HARİKA bir erkek arkadaşı var (şu anda gözlerini deviriyorsun, değil mi?). Bundan sonra o arkadaşını artık görmeyeceksin. İşte burada neler döndüğünün içyüzünü ve ilişkinizi nasıl onarabileceğinizi bulabilirsin.

Nasıl gidiyor?

Genelde bir arkadaşın bir erkekle çıkmaya başladığında süreç yavaş ilerler. İlk olarak sana gece yaptığınız telefon konuşmalarında bu yeni erkek arkadaşına hayranlığını abartılı bir şekilde anlatacak. Sonra, “resmi” olarak çıkmaya başlayacak ve seninle erkek arkadaşı hakkında hiç durmadan konuşacak. Her hafta sonu birlikte takıldığınız en yakın arkadaşın orada burada yaptığınız planları ekmeye başlayacak. Tanıdık geldi mi?

Nasıl hissettiriyor?

En iyi arkadaşını budala bir çocuğa kaptırma hissi gerçekten çok ağır gelir. Zor günlerinde ona güveniyordun ve o başını omzuna yasladığın bir dosttu. O senin sırlarını ve hayallerini dinleyen arkadaşındı ama şimdi sana çok ihtiyacı yokmuş gibi görünüyor!

Ne yapmalı?

- Kendini terkedilmiş ve unutulmuş hissediyorsun ama ona karşı dürüst olmaya mecbursun. Bu sebeple arkadaşınla birlikte oturun ve gerçekten neler hissettiğini ona anlat.

 

- Onunla buluşmadan önce seni üzen her şeyi listele. Gerçekçi ol. Onun erkek arkadaşının aptalın teki olduğunu düşündüğünden değil, arkadaşın seni hayatına artık dahil etmediği için üzgünsün. Ona çok yüklenme. Şu anda hayatındaki en önemli insan hakkında ileri geri konuşursan seni pek de dinlemeyecek.


- Evine ya da okulda onun sınıfının olduğu koridora uğrama. Onu birkaç gün önce ara (böylece o da, adını bile bilmediğin erkek arkadaşıyla programını sana göre ayarlar) ve bir yerlerde oturup konuşmak istediğini söyle. Buluşmak için ev ya da kafe gibi sessiz bir yer seç. Sonra birlikte oturun ve ona doğruları söyle!


- Büyük bir olasılıkla, sana nasıl kötü bir şekilde davrandığını anlayacak ve özür dileyecektir. Fakat yine de onu erkek arkadaşı olmadan önceki zamanlarda gördüğün kadar sık göremeyebilirsin. Sen de onun artık hayatında İKİ çok önemli insan olduğunu anlamalısın.


- Eğer arkadaşın senin hissettiğin şeylere tepkisiz kalıyorsa ondan hemen vazgeçme. Eninde sonunda senin yanına gelecektir ve birlikte takıldığınız zamanların erkek arkadaşıyla geçirdiği zamanlarla karşılaştırılamaz olduğunu anlayacaktır. Eğer ayrılmaya karar verirlerse, “Ben sana demiştim” diye hatırlatırsın. Öyle bir durumda en iyi arkadaşının yanında olman gerekir. Gerçek arkadaşlar bugünler içindir!


Dürüst ol - Sen hiç bir erkek için en iyi arkadaşını sepetledin mi?

 

En iyi arkadaşınla yolları ayırmanın vakti mi geldi? Yazımızda ipuçlarını keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Genç kızların erkek arkadaşlarıyla ilk buluşmasıyla ilgili 3 ipucu

Yani, artık erkek arkadaşın var. Peki şimdi ne olacak? İşte burada sağlıklı bir ilişki için farklı ipuçlarını bulabilirsin.

Devamını oku

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

İlk randevun için beş ipucu

Hoşlandığın çocukla ilk kez çıkacaksın. Birkaç konuda dikkatli davranarak bunun senin için tam bir başarı olmasını sağlayabilirsin.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!