Arkadaşınla İletişimi Koparmamak için Yapabileceğin 3 Şey

Arkadaşınla İletişimi Koparmamak için Yapabileceğin 3 Şey

En iyi arkadaşınla uzak mı kaldınız? Uzak kalsanız da arakdaşlığınızı sürdürmenin yollarını öğren!

 

Arkadaşların senin için çok değerledir: Birlikte eğlenirsiniz, spor yaparsınız, birbirinizin her şeyini bilirsiniz. Bu yüzden, en yakın dostunu bir süre göremeyecek olmak fikri en başta korkutucu görünebilir. Ama sana iyi bir haberimiz var. Arkadaşın okul değiştirdiğinde ya da uzağa taşındığında bile harika bir arkadaşlık sürdürebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapabileceğin.

1. Zaman Ayır

Arkadaşlarınla iletişiminizin kopmaması için emek harcaman gerekir. Onlarla iletişim halinde kalabilmek için zaman ayırman gerekir. İsterseniz randevulaşabilirsiniz ya da arkadaşına aklında olduğunu, onu düşündüğünü söyleyebilirsin.

 

Randevulaşmak için ikinizin de takviminde yer açması gerek. Her ikinize de uygun olan bir tarih kararlaştırıp not alın ve nasıl görüşeceğinizi planlayın. Belki telefonda konuşabilir ya da internette görüntülü sohbet yapabilirsiniz.

 

Eğer görüşmek için zaman bulmakta zorlanıyorsanız, arkadaşına kartpostal gönderebilir, e-posta atabilir ya da küçük bir telefon mesajıyla onu düşündüğünü söyleyebilirsin. Hatta ona beklemediği bir anda telefon edebilir ve eğer telefonu açmazsa güzel bir sesli mesaj bırakabilirsin.

2. Yaratıcı Ol

Ara sıra kısa bir telefon mesajı ya da sosyal medya iletisi ile haberleşmek iyi olsa da, arkadaşınla haberleşmenin başka yolları da var – hem de birbirinize daha yakınmışsınız gibi hissetmenizi sağlayacak.

 

Mektup yazmak gibi geleneksel bir iletişim aracı seçip mektup arkadaşı olabilirsiniz. Üzerinde ismiyle, adresiyle ve bir posta puluyla kapısına gelen mektuplar almaktan mutluluk duyar. Birbirinize sık sık ve düzenli olarak mektup yazabilirsiniz. Mektup göndermek ve almak eğlencelidir. Hem ayrıca, kendinizi farklı şekillerde ifade edebilme şansı verir. Mesela, istersen sayfanı kenar süsleriyle de güzelleştirebilirsin!

 

Arkadaşın senden uzakta yaşamıyorsa, haftada bir veya ayda bir görüşeceğiniz bir takvim yapın. Mesela, her ayın ilk Cumartesi günü veya her Çarşamba akşamı görüşmek üzere sözleşin.

3. Bazı Şeyler Değişebilir

Arkadaşınla farklı okullardaysanız ya da farklı insanlarla vakit geçiriyorsanız, bazen bir araya geldiğinizde birbirinize sadece en son haberleri veriyor gibi hissedebilirsiniz. En başta sizi bir araya getiren arkadaşlık sohbetleri olmayabilir. Ama arkadaşlıklar her zaman değişebilir ve hem de iyi yönde! Farklı ilgi alanlarınız ya da yaşadığınız farklı şeyler, size hakkında konuşacak çok daha fazla malzeme verir.

 

Arkadaşlığın istemediğin gibi ilerlemeye başlarsa şunu hiç unutma: Hayat bazen istediğimiz gibi gitmez. Özellikle de insanlarla ilişkilerimiz değişebilir. Değişmek, olgunlaşmanın normal bir parçasıdır. Hangi arkadaşlıkların zaman ayırmaya değdiğine karar vermelisin. Böylece, önemli arkadaşlıklar için emek harcadığında, bu arkadaşlarınla aranızdaki ilişkiler de daha çok güçlenir.

 

Peki, arkadaşınla haberleşmeye devam etmek için sen bunlardan hangisini yaparsın?

 

Arkadaşlar nasıl affedilir? Bu yazıda ipuçlarını keşfet.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku