Arkadaşlığını Sonsuza Dek Sürdürmenin Yolları

Arkadaşlığını Sonsuza Dek Sürdürmenin Yolları

Arkadaşlık ilişkilerini sonsuza dek korumana yardım edecek ipuçları.

 

Kızlar arasındaki dostlukların en güçlü olduğu zaman ergenlik çağıdır! Arkadaşlıklar tıpkı yemek ve su gibi temel bir ihtiyaçtır – bir kızın mutluluğunun ayrılmaz bir parçasıdır. Peki, senin için önemli olan bir arkadaşlık ilişkisini korumak için ne yapabilirsin? İşte arkadaşlığını sonsuza dek sürdürmene yardım edecek ipuçları!

  1. Arkadaşının değerini bildiğini göster. Ara sıra ona en sevdiği çikolata ya da dergiyi alarak sürpriz yap. Ailenle eğlenceli bir plan yaptığınız zaman onu da davet et. Aşırı duygusal bir arkadaşlık kartı gönder, sırf içinden geldiği için.
  2. Onu dinle. Arkadaşın üzgün olduğunda hep yanında oldu ve sana hiçbir zaman “Bunu zaten anlatmıştın” demedi, anlatmış olsan dahi. Sen de aynı şeyi onun için yap. Anlattığı şeylerle ilgilendiğini göstermek için ona detaylı sorular sor.
  3. Arkadaşlığınızı ön planda tut. Yarın belki de hayatında olmayacak insanlar için en iyi arkadaşını ihmal etme. Mesela, arkadaşına, erkek kardeşine doğum günü hediyesi seçmesi için yardım etme sözü verdiysen, yakışıklı bir çocuk seninle görüşmek istiyor diye sözünden dönme. Diyelim en iyi arkadaşınla Cuma akşamı için bir plan yaptınız ama okulun popüler kızı seni Cuma akşamı partiye çağırdı. Bu popüler kızın partisine gitmek için en iyi arkadaşını yarı yolda bırakma.
  4. Sana verdiği sırları sakla. Arkadaşının güvenine asla ihanet etme. Seninle paylaştığı özel şeyleri, arkadaşını herhangi bir tehlikeden korumak amacı dışında başka kimseye söyleme. Bir örnek verelim. Diyelim, yakın dostunun erkek arkadaşının ona kötü davrandığını biliyorsun. Bu durumda arkadaşının yardıma ihtiyacı olduğunu ailesine söyleyebilirsin.
  5. Onu her zaman koru. Yanında olsa da olmasa da daima onun hakkını savun. Böylece sana her zaman güvenebileceğini bilir. Eğer arkadaşının yanlış davrandığını düşündüğün bir konu varsa, bunu onunla özel olarak konuş.
  6. Arkadaşına kızdıysan bunu ona açık açık söyle. Sorunları görmezden gelmek yerine onları arkadaşınla birlikte çözmeye çalış. Öfke ve kırgınlık, bu duygularını ifade etmediğinde katlanarak artar. Ona karşı saldırıya geçme— sadece ona nasıl hissettiğini ve neden böyle hissettiğini sakince açıkla.
  7. Hatalı olduğunda özür dile. Savunmaya geçme. Arkadaşını olduğu gibi kabul et ve her zaman her konuda seninle aynı fikirde olmasını bekleme. Şunu hiç unutma: Bir tartışmayı kaybetmek arkadaşını kaybetmekten daha iyidir.

Arkadaşların bu arkadaşlık kurallarına uyuyorlar mı?

 

Arkadaşlığını korumanın yollarını keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Orkid Yaprak Pamuksu Günlük Ped

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku