Belalı bir kızın sırları

Belalı bir kızın sırları

Sosyal medyada sataşmalardan zarar mı görüyorsun? Eski okul arkadaşlarının sataşmalarından rahatsız mı oldun? Aşağıda onların akıllarında neler döndüğünü bulabilirsin.


Çoğu belalı genç kız ileri geri konuşarak kurbanlarını sindirmek için onların gözünü korkutur. Hatta bu karalama kampanyasını online bir ortama taşıyarak daha geniş çapta küçük düşürmeyi amaçlarlar.


Burada, bu sataşmaların zayıf noktalarını göstereceğiz, böylece sen de bu Kötülük Kraliçelerinin maskelerinin arkasında ne sakladığını açıkça görebileceksin.

“Kendimden göründüğü kadar hoşlanmıyorum”

Sataşan biri çok fazla kendine güveniyormuş gibi gözükür ama gerçek şu ki o da bunu yaparken kendisini mükemmel hissetmiyor. Bu sataşanlar başkalarını eleştirerek kendini güçlendirir çünkü genellikle kendilerine olan saygıları oldukça düşüktür. İronik bir biçimde, sataşma kendini daha iyi hissetmesini sağlar.

“Genellikle en çok kıskandığım kızları eleştiriyorum”

Onun en çok sataştığı özelliklere sahip olan insanlar aslında onun hep yapmak istediği şeyleri yapan insanlar. Olağanüstü bir şarkıcı mısın? Çok uyanık mısın? Ya da göz kamaştırıcı bir kızıl mısın? Parılda, güzelim! Onun bu sataşmalarının seni sadece güçlendirdiğini göster ona.

“Hayatımda muhtemelen senin haberinin bile olmadığı bazı berbat şeyler var”

Sürekli sataşan bu kızların çoğunun evlerinde yaşadıkları bazı şeyler etraflarına ani tepkiler vermesine neden olabilir. Dışarıdan bakıldığında, paralı ve iyi notlara sahip okulun popüler kızı gibi görünebilirler. Ancak belki de evde ortanca çocuk ve ondan başka ablası veya kız kardeşleri var, bu yüzden kendisini pek de özel hissetmiyor olabilir. Ya da ebeveyninin onu çok da dikkate almadığını hissediyor olabilir.

“Diğer kızlar bunu dert etmeyince davranışımla ilgili kendimi daha iyi hissediyorum.”

“Kraliçe arı” diğer kızları kendi kötü işlerini yaptırmak için kullanıyor olabilir. Bu kızlar muhtemelen bu tiplerin yaptırdığı işlerden pek de memnun değiller aslında. Sadece onun liderliğini tanıyorlar ve bu popüler çevre içerisinde yer almak istiyorlar. Kötü kızların çetesi olduğu gibi iyi kızların da olabilir. Eğer bu sataşmalarla mücadele eden arkadaşlar görürsen, hemen onları destekle. Dikkatleri bu sataşan tipin üzerinde topla ve birilerinin neler olduğunun farkına varmasını sağla. Ebeveynine ya da öğretmenine bunu anlatıp yardım iste.


Anladın, değil mi? Bu kötü kraliçeler de birer insan. Bunun farkına vardığın zaman, onların göründükleri kadar korkutucu olmadığını da anlayacaksın. Onlar için biraz üzülüyor gibisin. Bir dahaki sefere sana daha zayıf ve korunmasız gözükecek, onlara karşı ekstra nazik olmayı dene. Hiç beklemediğin şekilde kendini farklı bir arkadaşlığın içinde de bulabilirsin.


Belalı biri seni hiç utandırdı mı? Ne oldu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

En yakın arkadaşından ayrılmanın üstesinden nasıl gelirsin?

En yakın arkadaşına güle güle mi dedin? Burada bu acıyı azaltabileceğin 10 farklı yol bulabilirsin.

Devamını oku

Online saygınlığını korumanın yolları

Sanal zorbalıkları unut! Bir şey yüklerken akıllı ol! Online sosyal ağlarda kusursuz olmak için ipuçlarını buradan edin.

Devamını oku

Tam bir sır küpü ol

Çok ilginç şeyler biliyorsun. İşte burada bu sırrı kendine nasıl saklayacağını ve içten içe birine anlatma arzusuyla nasıl baş edebileceğinle ilgili ipuçlarını bulabilirsin!

Devamını oku

Göğüslerim diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet!

Devamını oku