Düşmanlığı Dostluğa Çevirmek

Düşmanlığı Dostluğa Çevirmek

Bu kıza dayanamıyor musun? Aranızdaki düşmanlığı vereceğimiz ipuçlarıyla aşabilirsin — hatta belki arkadaş bile olabilirsiniz.

 

Arkadaş grubunda sürekli seninle çatışmaya giren o kız var ya? Belki davranışlarındaki kabalık yüzünden belki de sürekli negatif biri olduğu için, o kızla bir türlü anlaşamıyorsun. İkiniz de aynı arkadaş çevresindeyseniz bu durum bazen rahatsız edici olabilir. Öyleyse kabul et: Bu kız bir yere gitmiyor ve onunla geçinmeyi öğrenmek zorundasın. En kötü düşmanınla bile barış içinde yaşayabilmek için bazı ipuçları:

Ona İltifat Et

Düşmanlar arasındaki sürtüşmeyi gidermek için denenmiş ve başarılı olmuş bir yöntemdir. Pek de nazik olmayan bu kızı görmezden gelmeye çalışmak yerine, ilk adımı sen at ve ona “Elbiseni çok beğendim!” gibi bir iltifat et. Bu iltifata nasıl karşılık vereceğini bilemeyecektir ve kafası karışacaktır. Hatta belki aranızdaki buzlar da erir ve seni bambaşka bir şekilde görmeye başlar.

Onu Bir Yere Davet Et

Doğum günü partisi ya da pijama partisi mi vereceksin? Sadece en sevdiğin arkadaşlarını çağırmak yerine, düşmanını da davet et. “Hadi, birbirimizi tanıyalım” demenin daha iyi bir yolu olamaz. Davetin onu şaşırtacaktır. Partide başka arkadaşlarınızın da olması herhangi bir tuhaf durumun oluşmasını da engeller.

Ona Destek Ol

Onun tarafını tutarak, onunla iyi geçinmek istediğini gösterebilirsin. Bir daha sınıf arkadaşların bu kızı hedef alırlarsa veya bu kız hakkında haksız bir dedikodu dolaşmaya başlarsa sen onun tarafını tut. Kendini kötü veya umutsuz hissettiğinde ona arkadaşlık göstermen aranızdaki sürtüşmeleri ortadan kaldıracaktır.

Onu Güldür

Onunla gülüp eğlenerek aranızdaki buzları eritebilirsin. Birlikte kahkaha atmak, en gergin durumları, en kötü duyguları bile yumuşatır. Öyleyse ona espri yeteneğini göster! İkiniz kıkır kıkır gülmeye başladığınız anda, geçmişe dair ne kadar kötü duygu varsa hepsi silinip gider.

Onu Neşelendir

Son zamanlarda onun moralinin bozuk olduğunu mu hissediyorsun? Okulun voleybol takımından mı çıktı? Yoksa bileğini burkarak sakatlandı mı? Ona karşı düşünceli bir yaklaşım sergile. Kendini daha iyi hissetmesi için yaratıcı bir “Geçmiş olsun” kartı bile verebilirsin. Zor zamanlarda yanında olmanı takdir edecek ve seni bambaşka biri olarak görmeye başlayacaktır. Mesela gerçek bir arkadaş gibi!

Daha önce bir düşmanınla arkadaş oldun mu? Nasıl bir deneyimdi?

 

Birine çok mu kızdın? Affetmenin önemini bu yazıda oku ve rahatla!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Negatif Arkadaşlık Zincirini Kır

Sürekli kendini kötü mü hissettiriyor? Bu adımları uygulayarak zehirli arkadaşlık zincirini kır.

Devamını oku

Üç Zehirli Arkadaş Tipi

En sık görülen üç zehirli arkadaş tipi ve onlarla başa çıkma taktikleri.

Devamını oku

Flört Ederken: 5 İpucu

Erkeklerin yanında utangaç mısın? İşte hoşlandığın erkeğe nasıl yaklaşacağına dair bazı fikirler.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku