En iyi arkadaşınla sağlam bir bağ kurabilmenin 5 yolu

En iyi arkadaşınla sağlam bir bağ kurabilmenin 5 yolu

Kankanı iyi tanıyamadığını mı düşünüyorsun? Daha sıkı bir ilişkiniz olması için aşağıda verdiğimiz ipuçlarını dene!


Sen ve en yakın arkadaşının tutkal gibi birbirinize yapıştığınızı düşün, artık daha da yakın olmanız mümkün mü? İşte burada arkadaşlığınızı güçlendirmek için eğlenceli fikirler bulabilirsin.

1. Gizli zulanı paylaş

Burada başa çıkması zor duyguları hedef almak için yaratıcı yollar bulabilirsin. Keçeli ve parlak kalemler kullanarak hatırası olan öğeleri saklamak için bir ayakkabı kutusunu süsle. Sonra senin için önemli olan şeyleri içine koy. Koyacağın şey bir mektup olabilir mesela. Heyecan verici haberler var mı? Babaanneni mi özledin? Sadece ikinizin arasında bir şeyler mi konuşmak istiyorsun? Arkadaşından senin hazırladığın kutuyu almasını, kutudaki içerikleri okumasını ve bir sonraki buluşmada bunlar üzerine konuşmak istediğini söyle. Şimdi aynı şeyleri hazırlama sırası onda.

2. Adrenalin patlaması yaşa

Yüksek enerji harcanan aktivitelerin insanlar arasındaki bağları güçlendirdiği kanıtlanmış bir şeydir. En yakın arkadaşınla birlikte heyecan verici bir şeyler yapar mısın? (Eğlence parkında hızlı trene binme gibi bir şeyler, tabii eğer bu aktivitelere karşı fobisi yoksa.)

3. Birbirinize alan açın

Yakınlaşmak için geri çekilmek mi? İnan ya da inanma, birbirinize biraz zaman tanımak aranızdaki bağları kuvvetlendirecektir. Eğer 7 gün 24 saati beraber geçiriyorsanız, kaçınılmaz olarak birbirinizi sinirlendirmeye başlayacaksınız (bunu kabul etmeseniz bile). Birbirinize biraz zaman tanıyın.

4. Birlikte yapabileceğiniz bir şeyler bulun

Go-kart yapın. Bir duvar resmi yapın. Bir müzik grubu kurun. Yaratıcı bir şeyler yapmak sadece sizi birbirinize yaklaştırmaz aynı zamanda işbirliği içinde birlikte bir şeyler yapabilmenize de (ileride her zaman işinize yarabilecek bir yetenek saptamanıza da) yardımcı olur. Fakat en iyi tarafı ne peki? Birlikte başlayıp iyi bir şekilde tamamladığınız bir işin yaşattığı memnuniyeti paylaşmak işin özüdür.

5. Korkularınızla yüzleşin

Sen yılanlardan, arkadaşın da yükseklikten nefret ediyor. Birbirinize yardım ederek en kötü korkularınızla baş edebilirsiniz. Arkadaşın senin elinden tutarak hayvanat bahçesindeki sürüngen sergisini gezmene yardım edebilir. Sen de onun elinden tutup şehrinizdeki en yüksek binanın tepesine asansörle çıkmasına yardımcı olabilirsin. Arkadaşlar bundan başka ne işe yarar, öyle değil mi?


Peki sen en yakın arkadaşınla bağlarını nasıl güçlendiriyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

arkadaşlık

LADYBACK 24.06.2016

Bence daha eglenceli konulara hic bi kiz hayir demez

En yakın arkadaşından ayrılmanın üstesinden nasıl gelirsin?

En yakın arkadaşına güle güle mi dedin? Burada bu acıyı azaltabileceğin 10 farklı yol bulabilirsin.

Devamını oku

Online saygınlığını korumanın yolları

Sanal zorbalıkları unut! Bir şey yüklerken akıllı ol! Online sosyal ağlarda kusursuz olmak için ipuçlarını buradan edin.

Devamını oku

Belalı bir kızın sırları

Sosyal medyada sataşmalardan zarar mı görüyorsun? Eski okul arkadaşlarının sataşmalarından rahatsız mı oldun? Aşağıda onların akıllarında neler döndüğünü bulabilirsin.

Devamını oku

Erkeklerde ergenlik dönemiyle ilgili 5 bilgi

Bu kısa sıkça sorulan sorular listesiyle erkeklerde ergenlik dönemi ile ilgili gerçekleri öğren.

Devamını oku

Göğüslerim diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet!

Devamını oku