En iyi kız arkadaşınla sağlam bir bağ kurabilmenin 5 yolu

En iyi kız arkadaşınla sağlam bir bağ kurabilmenin 5 yolu

Kankanı iyi tanıyamadığını mı düşünüyorsun? Daha sıkı bir ilişkiniz olması için aşağıda verdiğimiz kız arkadaş ipuçlarını dene!

 

Sen ve en yakın arkadaşının tutkal gibi birbirinize yapıştığınızı düşün, artık daha da yakın olmanız mümkün mü? İşte burada arkadaşlığınızı güçlendirmek için eğlenceli fikirler bulabilirsin.

1. Gizli zulanı paylaş

Burada başa çıkması zor duyguları hedef almak için yaratıcı yollar bulabilirsin. Keçeli ve parlak kalemler kullanarak hatırası olan öğeleri saklamak için bir ayakkabı kutusunu süsle. Sonra senin için önemli olan şeyleri içine koy. Koyacağın şey bir mektup olabilir mesela. Heyecan verici haberler var mı? Babaanneni mi özledin? Sadece ikinizin arasında bir şeyler mi konuşmak istiyorsun? Arkadaşından senin hazırladığın kutuyu almasını, kutudaki içerikleri okumasını ve bir sonraki buluşmada bunlar üzerine konuşmak istediğini söyle. Şimdi aynı şeyleri hazırlama sırası onda.

2. Adrenalin patlaması yaşa

Yüksek enerji harcanan aktivitelerin insanlar arasındaki bağları güçlendirdiği kanıtlanmış bir şeydir. En yakın kız arkadaşınla birlikte heyecan verici bir şeyler yapar mısın? (Eğlence parkında hızlı trene binme gibi bir şeyler, tabii eğer bu aktivitelere karşı fobisi yoksa.)

3. Birbirinize alan açın

Yakınlaşmak için geri çekilmek mi? İnan ya da inanma, birbirinize biraz zaman tanımak aranızdaki bağları kuvvetlendirecektir. Eğer 7 gün 24 saati beraber geçiriyorsanız, kaçınılmaz olarak birbirinizi sinirlendirmeye başlayacaksınız (bunu kabul etmeseniz bile). Birbirinize biraz zaman tanıyın.

4. Birlikte yapabileceğiniz bir şeyler bulun

Go-kart yapın. Bir duvar resmi yapın. Bir müzik grubu kurun. Yaratıcı bir şeyler yapmak sadece sizi birbirinize yaklaştırmaz aynı zamanda işbirliği içinde birlikte bir şeyler yapabilmenize de (ileride her zaman işinize yarabilecek bir yetenek saptamanıza da) yardımcı olur. Fakat en iyi tarafı ne peki? Birlikte başlayıp iyi bir şekilde tamamladığınız bir işin yaşattığı memnuniyeti paylaşmak işin özüdür.

5. Korkularınızla yüzleşin

Sen yılanlardan, arkadaşın da yükseklikten nefret ediyor. Birbirinize yardım ederek en kötü korkularınızla baş edebilirsiniz. Arkadaşın senin elinden tutarak hayvanat bahçesindeki sürüngen sergisini gezmene yardım edebilir. Sen de onun elinden tutup şehrinizdeki en yüksek binanın tepesine asansörle çıkmasına yardımcı olabilirsin. Arkadaşlar bundan başka ne işe yarar, öyle değil mi?


Peki sen en yakın kız arkadaşınla bağlarını nasıl güçlendiriyorsun?

 

Canın mı sıkılıyor bugün biraz? Can sıkıntısıyla başa çıkmanın yollarını yazımızda keşfet. Hemen, şimdi!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

arkadaşlık

LADYBACK 24.06.2016

Bence daha eglenceli konulara hic bi kiz hayir demez

Negatif Arkadaşlık Zincirini Kır

Sürekli kendini kötü mü hissettiriyor? Bu adımları uygulayarak zehirli arkadaşlık zincirini kır.

Devamını oku

Üç Zehirli Arkadaş Tipi

En sık görülen üç zehirli arkadaş tipi ve onlarla başa çıkma taktikleri.

Devamını oku

Düşmanlığı Dostluğa Çevirmek

Bu kıza dayanamıyor musun? Aranızdaki düşmanlığı vereceğimiz ipuçlarıyla aşabilirsin — hatta belki arkadaş bile olabilirsiniz.

Devamını oku

Mezuniyet öncesi kaçınılması gereken dört temel hata

Heyecanla beklediğin mezuniyet balosu öncesinde her şeyin yolunda gitmesi için nelere dikkat etmen gerekir. Mezuniyet töreni öncesinde alabileceğin dört temel önlem bu yazıda.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku