Erkekler iyi birer arkadaş olabilir mi?

Erkekler iyi birer arkadaş olabilir mi?

Arkadaşlar arasında elbette erkekler de olacak. Peki erkekler en iyi arkadaş kumaşına sahip mi? Keşfet!

 

Erkek arkadaşlarından herhangi birini gerçek bir arkadaş olarak görüyor musun (ama romantik çekiciliğinin dışında)? Bu arkadaşlık neden böyle alengirli? Toplumun her zaman romantik ilişkilerde nasıl davranılacağı (flört, buluşma, evlenme, çocuk sahibi olma) ve aynı cinsiyette olanlar arasındaki ilişkiler (Erkeklerin birbirleriyle takılmaları, genç kız konuşmaları, paylaşımları ve tekrar konuşup paylaşmaları) ile ilgili kuralları vardır ancak iş bir kızla bir erkeğin arkadaşlığına geldiğinde bilinen çok az kural vardır. İşte burada neden erkeklerin de çok iyi birer arkadaş olabileceği ve bir erkekle nasıl arkadaş olabileceğin ile ilgili tavsiyeler bulabilirsin.

Bu ilişki neden bu kadar tuhaf görülür?

Belki de ebeveyninin büyüdüğü yıllarda dünyada kızların ve erkeklerin evlenmedikleri müddetçe birbirlerine karşı sınırları vardı. İlkokulda muhtemelen sadece kızlarla oyunlar oynadın ve ileride buluşma imkanın olan erkeklerle ilgili dedikodular yaptın. Çünkü hiçbir zaman bir erkeği arkadaş olarak görmedin ama şimdi arkadaşların arasında erkekler de var ve bir erkekle bir kızın arkadaş olabilmesinin önündeki bütün engeller kalkıyor.


Bir girişkenlik örneği olarak erkekler kızlara ait bazı özellikleri ve kızlar da geleneksel olarak erkeğe özgü özellikleri kabul etmeye istekli. Eğer erkekler ve kızlar çalışıyor, oynuyor, şimdi ya da gelecekte bir arada olmaları gerekiyorsa, birbirleriyle iletişim kurmayı ve birbirlerini anlamaları gerekiyor. Sen de bunu başarabilirsin!

Buna değer mi?

Aşağıda bir erkekle arkadaş olmanın neden hayatına renk katacak bir değişiklik olabileceğiyle ilgili noktaları bulabilirsin.

 

  • Bir erkek arkadaşının her bir küçük olayda o kadar da duygusal olmadığını anlayabilirsin. Hiç kimsenin kalçalardan bahsetmediği bütünlüklü bir konuşmanın keyfine varabilirsin.

 

  • Sana muziplik yapmadan ağabeyin gibi davranabilir.

 

  • Gizli bir şekilde erkeklerin gözünden olayların nasıl yorumlandığını da anlamaya başladığını hissedebilirsin. Bir erkek arkadaş bütün erkek çocuklarının bilinmeyen şeylerini açıkça anlatır (video oyunları, beğendiğin çocuk sana neden cevap vermiyor, kaykaylarla ilgili durum nedir gibi).

 

  • Bir erkek arkadaş kuzeninin düğününde çok iyi bir partner olabilir.

 

  • Erkeklerin bir çoğunun dünyada kurma ve yüklemeyle ilgili her konuda birer dahi olması da işe yarar bir gerçektir.

Bir erkekle nasıl arkadaş olunur?

Bir erkeği tanımanın en kolay yollarından biri de tercihen ona kendisiyle ilgili sorular sormaktır. İkinizin de ilgilendiği aktivitelere birlikte katılmak da bunlardan biridir. Ona kendi arkadaşlarının yanında yaklaşma, mahalle baskısı altında sana nasıl cevap verebileceğini şaşırabilir. Ve senin ona duyduğun şekilde bir ilgiyi sana göstermezse de bunu kişisel olarak algılama. Sonuç olarak, o bir erkek :)


En yakın arkadaşların arasında bir erkek var mı? Bu nasıl oldu?

 

Erkeklerle ilgili aklına takılan sorular mı var? Şu yazımıza mutlaka bakmalısın.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Müthiş bişey bence

slaplt375 13.09.2017

benim en yakın 1 tane erkek arkadaşım var. Hoşlandığım çocuk onun en yakın kankası olduğu için sürekli ondan bişeyler öğreniyorum laf arası. Normalde de çok iyi vakit geçiririz bazen ben onun ablası oluyorum tavsiyelerimle, bazen de o benim abim oluyo konuşmaları tavırları öyle

tavsiyem budurr

blackgirll00175 31.07.2017

benim 1 tane erkek arkadaşım var ve gerçekten beni mutlu ediyo yaa onunla konuşurken ne bileyim kendimi daha güvende hissediyorum,özel olduğumu hissediyorum. kızlardansa erkeklerin dostluğu tercihimdir.:))

ben kızlarla anlaşamıyorum

LightOfGod 10.06.2017

erkeklerle arkadaşlık kurmak daha samimi bence. çünkü kızlar yanlarından gidince insanın arkasından yüzyılın dedikodusunu yaparlar. erkekler ise bi kusurunuz varsa yüzünüze söylerler. dobradırlar. her ne kadar önce kırılsanızda o sizin iyiliğinizi ister. ne demişler. dost acı söyler ;)

Yeni Başlayanlar İçin Flört

Bir erkekten hoşlanıyorsan kafanda erkeklerle ilgili sorular oluşur. İşte yeni başlayanlar için bazı harika flört tavsiyeleri.

Devamını oku

Hoşlandığın Erkeğin Göz Rengi Ne Anlatıyor?

Hoşlandığın erkeğin göz rengi ve beden dili sana çok şey anlatabilir.

Devamını oku

Aranızdaki Büyük Engellere Rağmen Birlikte Olmak

Sevdiğin erkekle aranızda engeller mi var? Bu engelleri nasıl aşabileceğinizi öğren.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku