Hayat boyu arkadaş kalmanın 7 kuralı

Hayat boyu arkadaş kalmanın 7 kuralı

En yakın arkadaşınla uzun soluklu bir arkadaşlık kurabilmek için verdiğimiz ipuçlarını keşfet.

 

Kadınlar arasındaki bağlar hiçbir zaman genç kız oldukları dönemlerdeki kadar güçlü olmaz. Ekmek ya da su gibi arkadaşlık da (bir genç kızın mutluluğunun ayrılmaz parçalarından biri olarak) en temel ihtiyaçlarımızdan biri. Peki en önemli arkadaşlığını nasıl koruyabilirsin? İşte burada arkadaşlık bağını uzun süreli korumayla ilgili 7 öneri bulabilirsin.

1. Ona değer verdiğini göster.

En yakın arkadaşına en favori çubuk şekerini ya da en favori dergisini hediye alarak sürpriz yap. Ailenle eğlenceli bir şeyler yaparken onu da davet et. Ona şaşıracağı çok duygusal bir arkadaşlık kartı gönder… Öylesine.

2. O konuştuğunda dinle.

Senin moralin bozuk olduğunda, hiçbir zaman “Bunu bana zaten anlatmıştın (gerçekten anlatmış olsan bile)” demeyerek seni her zaman dinlemek için orada. Detayları öğrenmek istediğini göstermek için sorular sor.

3. Arkadaşlığını her şeyin önünde tut.

Senin etrafında uzun süre kalmayacak insanlar için en yakın arkadaşını satma. Ona küçük erkek kardeşinin doğum günü için hediye seçmesine yardım etmeye söz verdiysen; seni dışarıya çıkarmak isteyen havalı bir çocuk için onu satma. Sen ve en yakın arkadaşın zaten plan yapmışken, okulun en havalı kızı seni evine davet etse de en yakın arkadaşını ekme.

4. Arkadaşının sırlarını sakla.

Onun güvenine hiçbir zaman ihanet etme. Hiçbir zaman sana güvenip anlattığı şeyleri, onu kötülüklerden uzak tutmak için yapmadığın müddetçe, başka birisine anlatma. Bir Örnek? Erkek arkadaşının ona kötü davrandığını biliyorsan ona yardım etmek için ebeveynine bu olayı anlatarak onun iyi bir arkadaşı olduğunu gösterebilirsin.

5. Her zaman arkasında ol.

Senin çevrende olsun ya da olmasın, onun hep yanında dur. Senin her zaman onun yanında olacağını ve sana güvenebileceğini bilmeye ihtiyacı var. Onun belirli bir olayla nasıl başa çıktığıyla aynı fikirde değilsen, bunu ona söyle - elbette bire bir kaldığınızda.

6. Onun yaptığı bir şeyden dolayı üzüldüysen bunu ona anlat.

Aranızdaki problemleri göz ardı etmekten ziyade onlara çözüm üretin. Bu tür problemler çözülmediğinde aranızda kızgınlık ve dargınlık oluşur. Üstüne varma; sadece sakince nasıl hissettiğini ve bunun nedenini ona anlat.

7. Eğer hatalı sensen, özür dile.

Hemen savunmaya geçme. Bunun yerine, onun bir birey olduğunu ve senin her düşündüğün ya da yaptığınla aynı fikirde olmayacağını kabul et. Şunu aklından çıkarma: Arkadaşını kaybetmektense bir kavgayı kaybetmek daha iyidir.

 

Erkekler sadece sayısal olarak çok görünsün diye herkesle arkadaş olurlar ancak genç kızlar arkadaşlarıyla en özel seviyede bütün yaşamlarını paylaşırlar. Bu tür arkadaşlıklar genç kızların kendilerine saygılarını, mahalle baskısıyla mücadele gücünü arttıracak kadar sağlamdır ve gerçekten hayat boyu sürer…Ne kadar şanslıyız ya?

 

Yüz hatlarına bakarak birini tanımaya ne dersin? Yüz hatlarına göre karakter analizi yazımızda bir dedektif gibi karşındaki tanı!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

İlk görüşte aşk, gerçek mi?

Gözlerin kitlendi ve sanki bu gerçek aşk. İlk görüşte aşık olmak mümkün mü; burada keşfet!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Yaz Sonrası İçin Alışveriş Fikirleri

Bu parlak genç tarzı alışveriş tüyolarıyla yazdan sonra bu senenin modası olan giysilerle okula başla!

Devamını oku