İçindeki kötü kızla barış

İçindeki kötü kızla barış

Son dönemlerde patlamak üzere misin? İnsanlara sataşmayı nasıl sonlandıracağını, öfke kontrolü yapmayı ve kendini nasıl daha iyi hissedeceğini buradan öğrenebilirsin.

 

İçindeki kötü kız oynamak için dışarı mı çıktı? Eh! Onu mağlup etmeden önce şunu bil ki o, iç dünyanda gerçekten neler olduğuyla ilgili birçok ipucunu da elinde tutuyor. Burada onun dizginlerini nasıl ele alacağını, öfke kontrolünü ve bu berbat durumu, memnuniyet verici bir deneyime nasıl çevirebileceğinle ilgili ipuçlarını bulabilirsin. Sana söz!

Sen tepkilerinden ibaret değilsin

En sevdiğin kafede elinde sütlü çikolatan oturuyorsun ve arkadaşın çok da havalı olmayan bir çocuğun sana bön bön baktığını fark ediyor. Ciddi bir şekilde, dik dik bakmayı bırakmıyor! Sen onunla ilgili küçümseyen bir yorum yapıyorsun ve arkadaşların da deliler gibi gülüyorlar.


Ee ne oldu yani, bu sana ne hissettirdi? Hoş biri ya da değil, bir çocuğu dalga malzemesi yapınca gerçekten iyi mi hissettin? Kimse doğuştan kötü değildir. Çocuk açıkça senin çekici olduğunu düşünüyor ve gelip konuşmak, iltifat etmek yerine sessizce bakışlarını sana dikiyor. Eğer bu seni rahatsız ediyorsa sadece başka bir tarafa bak. Neden bir bakıştan olay çıkartıyorsun?

Bu içeriden destekli bir iş

Of, Hayır! Sen ve en yakın arkadaşın önemsiz bir nedenden dolayı tartıştınız. Abartılacak bir şey yok, sonuçta ikiniz de genellikle böyle tartışmaları kolaylıkla toparlıyorsunuz. Fakat içindeki kötü kız sürekli bunları aklında tekrar tekrar düşündürüyor. Kendini onun ne kadar otoriter ve dik kafalı olduğunu düşünmekten, bu yönde bir tutum takınmaktan alamıyorsun.


Biraz daha sabırlı ol, kendinde çok da hoşlanmadığın birçok hareketi o da inadına sana yapıyor olamaz mı? Biraz içine dön ve dürüst ol! Davranışlarını değiştir ve onunkilerin de yavaşça değiştiğini izle. Mucize gibi!

Kendini sorumlu tut

Annen seni çağırdı (bir kez daha) çünkü sen hala bulaşık makinasını boşaltmadın ve kedinin kumunu da temizlemedin. Günlük ev işleri, of. Öfke kontrolü yapmadın, onu sürekli tersledin ve şimdi de cezalısın. Bu sebeple, okulda ve diğer zamanlarda yine ders çalışmak zorunda kaldın. Ve hala, özür dilemedin!


Bu yüzden, bütün yaptıklarını içine at ve annenden özür dile. Bu işin sırrı özür diledikten sonra hemen karşılık beklememektir. Sadece kendini sorumlu hissettiğin ve ona karşı sorumsuz davrandığın için özür dile. Yaptığın hatayı kabul etmenin kendine özgü ödülleri de olacaktır. Göreceksin.

Ne düşünüyorsan onu söyle...

Aman ya! Ne zaman kızlarla sizin evde buluşsanız, kardeşin sürekli ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Çok sinir bozucu!


Hiç bu mevzuyla ilgili onunla konuştun mu? (Hayır, ona bağırman bir konuşma şekli değil!). Kardeşine saygılı bir şekilde yaklaşmayı düşün. “Anlıyorum, herkes sana sanki küçük bir çocukmuşsun gibi davranıyor. Fakat, sen onların sana davrandıklarından daha olgun birisin” gibi bir şeyler söyleyerek konuşmaya başla. Eğer konuşmaya bu şekilde başlayıp devam ettirirsen senin isteklerine çok daha anlayışlı yaklaşacak.

Kendine bu kadar sert yüklenme

Hayatın senin karşına ne gibi senaryolar çıkardığının önemi yok, kendine haksızlık etme. Kendini bu kötü kız moduna soktuğunda, bunun farkına var ve sonra kendine biraz zaman tanıyarak bu negatif moddan pozitif moda nasıl geçeceğini düşün. Sonrada burada takılı kalma, hayatına devam et. Bu işte bu kadar kolay bir şey! Bunu dene ve arkadaşlarının sana karşı davranışlarının nasıl değiştiğini ve sana saygı duyduklarını fark edeceksin.


Kendini hiç ortamdaki kötü kız olarak hissettin mi? Ya da sana kötülük yapıldı mı? Zorbalıkla karşı karşıya kaldığında ne yapmalısın, yazımıza göz atmalısın!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

konu

LADYBACK 24.06.2016

Neden bu kdr kisitli konu var ki yada yormlrn soyumu kurudu

kanki

LADYBACK 24.06.2016

Icimdeki kotu kizi seviyorum taammı

Güzel

Yagmurksee 5.04.2016

Teşekkürler çok yardımcı oldunuz.

Negatif Arkadaşlık Zincirini Kır

Sürekli kendini kötü mü hissettiriyor? Bu adımları uygulayarak zehirli arkadaşlık zincirini kır.

Devamını oku

Üç Zehirli Arkadaş Tipi

En sık görülen üç zehirli arkadaş tipi ve onlarla başa çıkma taktikleri.

Devamını oku

Düşmanlığı Dostluğa Çevirmek

Bu kıza dayanamıyor musun? Aranızdaki düşmanlığı vereceğimiz ipuçlarıyla aşabilirsin — hatta belki arkadaş bile olabilirsiniz.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku