Kötü Kızlarla Başa Çıkmanın Yolları

Kötü Kızlarla Başa Çıkmanın Yolları

Gerçek: Kötü kızlar sinir bozucudur. Başına bela olan kötü kızlardan nasıl kurtulabileceğini öğren.

 

Neden Kötü Davrandığını Sor

Zaten ortada olan bir şeyi açıkça dile getirerek, neden bu kadar kötüsün diye sormak, kızın davranışlarını anında değiştirmesini sağlayabilir. Sonuçta kimse açık açık kötü biri olduğunu duymak istemez. Bunun üzerine muhtemelen sadece şaka yaptığını söyler. Ama eğer sana kırıcı davranmaya devam ederse, sen de ona aynı soruyu sormaya devam eti. Bu sayede, onun kırıcı sözlerinin seni çileden çıkarmadığını görmüş olur. Ayrıca, aynı soruyu tekrar tekrar duyarak davranışlarının sorumluluğunu almak zorunda kalır. Ya da başına bela olmaktan vazgeçer.

Dikkati Onun Üzerine Çevir

Diyelim kıyafetinle alay ediyor ve sana ayakkabılarını nereden aldığını soruyor. Hayatında duyduğun en ilginç soruymuş gibi tepki ver. Hemen sen de başka sorularla karşılık göster. Mesela neşeli bir ses tonuyla şunları söyle: Ayakkabılarımı çok mu beğendin? Nereden aldığımı söyleyeyim mi? Sence bu ayakkabılar hangi kıyafetle en iyi gider? Böyle yaparsan, kız sorduğu soruların ne kadar saçma olduğunu görür ve muhtemelen komik duruma düştüğünü hisseder.

Olayı Çok Büyütme

Onu tamamen görmezden gel demeyeceğiz çünkü bu gerçekçi bir çözüm olmaz. Sonuçta biri seni hedef alıp saldırıyorsa kalbin gerçekten kırılıyordur. Yine de okul arkadaşlarına sürekli bu kötü kızdan bahsedersen ve onun hakkında dedikodu yaparsan, kızı ilgi odağı haline getirirsin. Onun da amacı budur zaten: İlgi çekmek. Bu yüzden kızla ilgili dert yanmak için okul dışından birini bul ve diğer durumlarda bu kızın konusunu hiç açma. Böylece hem sağlıklı bir şekilde birilerine içini dökersin hem de dikkatini sürekli o kıza vermek yerine, yaşadığın muhteşem hayata vermiş olursun.

 

En yakın arkadaşınla aynı çocuktan mı hoşlanıyorsunuz? Eyvah! Bu yazıyı mutlaka oku.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Yeni Kız Yeni Arkadaş!

Yeni kıza yakınlık göstermenin zamanı geldi - hem ona yardım et hem de yeni bir arkadaşın olsun - herkes için kazançlı bir durum!

Devamını oku

Sosyal Medya: Düşünmeden Tıklama

Düşünmeden paylaştığın bir ileti veya gönderdiğin kötü bir mesaj yüzünden utanabilirsin ya da iyi bir arkadaşı kaybedebilirsin.

Devamını oku

Her Kızın Sahip Olması Gereken 5 Arkadaş

Sadece 1 En İyi Arkadaş Yeter Mi? Farklı arkadaşlık ilişkileri yaşamak için sahip olman gereken 5 farklı arkadaş.

Devamını oku

Ne Zaman Ergenliğe Girerim?

Ergenlik çağına ne zaman gireceksin? Cevabı tahmin etmene yarayacak birkaç ipucu veriyoruz.

Devamını oku

Adet Döngüsüyle İlgili 4 Şaşırtıcı Gerçek

Regl döngüsüyle ilgili kesinlikle bilmen gereken birkaç gerçek.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!