Negatif Arkadaşlık Zincirini Kır

Negatif Arkadaşlık Zincirini Kır

Sürekli kendini kötü mü hissettiriyor? Bu adımları uygulayarak zehirli arkadaşlık zincirini kır.

 

Kız arkadaşlarını deli gibi seviyorsun. Saçma sapan ve eğlenceli davranışları seni bütün gün gülme krizlerine sokuyor. Eğer kaşların çatılmışsa, yüzünü güldürmek için ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar. Ama bazen, arkadaşlıklar sadece eğlenceden ibaret olmaz. Arkadaşlar arasında yaşanan dramlara tamamen son vermenin yollarını öğrenmek için okumaya devam et.

 

Sorun: “En iyi arkadaşım hep beni taklit ediyor!”

 

Kendine özgü bir tarz yaratmak için o kadar uğraştıktan sonra, yakın arkadaşının gelip yarattığın modayı çalması gerçekten de sinir bozucu olabilir.

 

Sorunun Olumlu Tarafı:

 

Eskilerin söylediği şu lafı hiç duydun mu? “Taklit etmek iltifat etmenin en yüce halidir.” Belli ki sen modayı belirleyen kızsın, başkalarını takip eden biri değil. Bu yüzden, sevgili arkadaşın seni yüz binince kez taklit etti diye şikâyet etmeden önce şunu hatırla: Bunu yapmasının sebebi, senin modada ona liderlik etmiş olman. Yakın arkadaşın yeni bir “sen” olmaya çalışmıyor, sadece senin zevkini seviyor. Stil yeteneğini kullanarak arkadaşına, kendine özgü bir tarz yaratmasında yardım edebilirsin.

 

Sorun: “Arkadaşım erkeklerle olmak için beni sürekli ekiyor.”

 

Arkadaşın iyi günde kötü günde hep yanında oldu. Ama ne zaman mavi gözlü bir erkek çıksa ortaya, arkadaşını kaybediyorsun.

 

Sorunun Olumlu Tarafı:

 

Kendini onun yerine koy ve onu anlamaya çalış. Hatırlıyor musun, hani sen de bir erkekten çok hoşlanıyordun ve her anını onunla geçirmek için can atıyordun? Şimdi kız arkadaşın da aynen böyle hissediyor. Ama endişelenme, aşkın heyecanı bitince, arkadaşın yine senin yanında olacak. Bekleyecek sabrın yok mu? O zaman arkadaşına onu ne kadar özlediğini söyle. Aranızdaki arkadaşlığa güven ve bırak arkadaşın biraz bulutların üzerinde gezinsin.

 

Sorun: “Arkadaşım sürekli benim paramla geçiniyor ve benim harçlığım ikimize yetecek kadar çok değil!”

 

Evet, kız arkadaşına en sevdiğiniz kafede bir kahve ısmarlamak ya da sinemada patlamış mısır almak, senin için sorun olmamıştı ama bu kız artık kontrolden çıktı.

 

Sorunun Olumlu Tarafı:

 

Madem arkadaşının harcayacak parası olmuyor, birlikte para harcamadan yapabileceğiniz başka aktiviteler bul. Böylece ikiniz de para biriktirirsiniz! Arkadaşınla eğlenmek için para harcamaya ihtiyacınız yok. Bu yüzden, onunla vakit geçirirken, hiç para harcamanızı gerektirmeyen başka maceralar yaşayabilirsiniz. Mesela, doğada yürüyüş yapabilir, evde oyunlar oynayabilir ya da kurabiye pişirebilirsiniz!

 

Arkadaşlıklarını negatif etkilerden korumak için ne yapıyorsun?

 

Okul dedikoduları bitmez. Peki bu konuda biraz fikir edinmeye ne dersin? Yazımızda.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Üç Zehirli Arkadaş Tipi

En sık görülen üç zehirli arkadaş tipi ve onlarla başa çıkma taktikleri.

Devamını oku

Düşmanlığı Dostluğa Çevirmek

Bu kıza dayanamıyor musun? Aranızdaki düşmanlığı vereceğimiz ipuçlarıyla aşabilirsin — hatta belki arkadaş bile olabilirsiniz.

Devamını oku

Flört Ederken: 5 İpucu

Erkeklerin yanında utangaç mısın? İşte hoşlandığın erkeğe nasıl yaklaşacağına dair bazı fikirler.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku